reklama

Polak czy Żak, Filipiak czy Kaczyński?

Polityka, Wiadomości, 06.10.2015 18:46, (red)
Coraz bliżej wyborów parlamentarnych. Jedni ostro już walczą o względy wyborców, a inni nie zawiesili ani jednego plakatu.
Polak czy Żak, Filipiak czy Kaczyński?

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 25 października. W okręgu nr 12 (chrzanowskim) do Senatu Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała zaledwie 3 kandydatów. W tzw. okręgu jednomandatowym wybrany zostanie tylko jeden senator. Średni wiek kandydatów - 58 lat.

 

Do Sejmu o 8 mandatów poselskich powalczy aż 119 kandydatów. Średni wiek kandydatów wynosi 43 lata.

 

Póki co kampania wyborcza w naszych regionie przebiega bardzo spokojnie. Jest to głównie kampania plakatowa. Powiat wadowicki odwiedziło też kilku znanych polityków: w Wieprzu i w Stanisławiu była wiceprezes PiS Beata Szydło (PiS), w Wadowicach i w Stryszowie – marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Prawdopodobnie 10 października do powiatu wadowickiego przyjedzie premier Ewa Kopacz (PO).

 

Wybierzesz burmistrza na posła - będziesz miał nowego burmistrza

W naszym regionie dojdzie do kilku ciekawych pojedynków o głosy. W Andrychowie kandydują obecny poseł Marek Polak (PiS) i burmistrz Tomasz Żak. Ten pierwszy powalczy o kolejną już poselską kadencję, a biorąc pod uwagę wysokie notowania PiS w sondażach raczej może być spokojny – Marek Polak zajmuje bowiem 2 miejsce na liście PiS.

 

Z kolei burmistrz Tomasz Żak zajmuje ostatnie miejsce na liście PO. Przy jego nazwisku na stronie Państwowej Komisji Wyborczej jest adnotacja - „Nie należy do partii politycznej”. O ile M. Polak robi co może, aby przed wyborami być widocznym (plakaty, ulotki itp.), to w przypadku T. Żaka jest wręcz przeciwnie. Nie prowadzi praktycznie żadnej kampani wyborczej. Sprawia wrażenie, jakby te wybory kompletnie odpuścił i nieszczególnie zależy mu na przeprowadzce do Warszawy.

 

Tak czy inaczej, w razie wyboru Żaka na posła, w Andrychowie odbędą się przeterminowe wybory burmistrza. Nie ma więc co ukrywać, na wybór Żaka liczy wielu jego przeciwników, także tych z PiS. Ewentualne nowe wybory dają szanse, że ta partia po wielu latach przerwy odzyska władzę w Andrychowie, a przynajmniej stanowisko burmistrza.

 

W październikowych wyborach kandydują też inni włodarze – burmistrz Zatora Zbigniew Biernat (PiS), wójt Spytkowic Mariusz Krystian (PiS) czy burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt (PO). Także w tych miastach możliwe są przedterminowe wybory burmistrza/wójta, jeśli obecni włodarze zdobędą poselski mandat.

 

Nazwisko pomoże posłowi Filipowi?

Z kolei w Wadowicach o te same głosy wyborów PiS powalczą była burmistrz Wadowic Ewa Filipiak i jej były podwładny z wadowickiego magistratu 27-letni Filip Kaczyński, który na początku września, na finiszu obecnej kadencji, został posłem. W Sejmie zajął miejsce po Krzysztofie Szczerskim, który z kolei znalazł nową pracę jako doradca nowego prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Dla Filipa Kaczyńskiego, który nie ma żadnych powiązań rodzinnych z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, to może być zaledwie krótki poselski epizod, jeśli 25 października nie zdobędzie poselskiego mandatu na nową kadencję.

 

ZOBACZ TAKŻE: Oni powalczą o nasze głosy. Lista zarejestrowanych kandydatów


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stan, 09.10.2015 22:05

Oj Maksiu, Maksiu pociecho ! Ty zawsze taki byłeś mimo ,że przybyło Ci lat taki pozostałeś, więcej pożytku z Ciebie będzie jak zajmiesz się swoim hobby !

Maksymilian, 09.10.2015 21:02

stan;poproś rodzinę by poszli z tobą do lekarza skoro sam nie odczuwasz takiej potrzeby.

igor7, 09.10.2015 19:30

w każdych wyborach PO,ZSL i LSD ma wśród gwałcicieli,morderców,pedofilów,zoofilów i innych zboków osadzonych w Zakładach Karnych 95% poparcia... . . 25 października spuszczamy wodę po szambie ośmioletnich rządach najlepszych przyjaciół kryminalistów...

stan, 09.10.2015 17:11

Wszystko jest oparte na oszustwie, wszystko podszyte kłamstwem, a dodatkowo oblane insynuacją. Ta upiorna sekta paranoika PolskęZbawa posługuje się kłamstwem tak, jak paliwem w baku. Jeśli tylko pojawi się (świadomie lub przypadkowo) prawda, ta banda nawiedzonych durniów głupieje, musi znowu odkręcać i znowu robić nową udawankę/oszukankę. Jak teraz z tym jełopowatym Gowinem ! Jak ludzie mogą tego nie widzieć, jak mogą się na to nabierać.... nie pojmuję tego. - Wiekszosc w pis to ludzie psychicznie nie stabilni ot i wszystko.

xpek, 09.10.2015 14:40

nawet jakby został posłem to na pewno zrobi więcej niż polak z PISU razem z pietraasem . Ale lepiej niech zostanie w Andrychowie bo jest świetnym burmistrzem.choćby z tego powodu nie będą głosował na niego.wszystkim polecam głosowanie na marka sowę

AntyPIS, 09.10.2015 11:59

Przeżywacie bez sensu. I tak PIS wygra te wybory i można śmiało to powiedzieć. Lepiej sie zastanówcie co tomasz żak może zrobić dla Andrychowa ze stołka poselskiego. Bo wybranie go 25 października zobowiązuje.

stan, 09.10.2015 11:50

Prezes [wg p. Stra-Szydło] MA ZAWSZE RACJĘ. Z takimi sukcesami jak jego i jego partii PiS to oczywista oczywistość. Oto te bezprecedensowe osiągnięcia, które należy uparcie przypominać: 1. Największa katastrofa samolotowa (w skrócie Lech Kaczyński, najprawdopodobniej za namową brata, wysłał Błasika do kokpitu żeby dowodził lądowaniem i ten robił to aż do skutku, który znamy); 2. Największe kłamstwo III RP, czyli kłamstwo o zamachu w Smoleńsku, z premedytacją tworzone przez Kaczyńskiego by uwolnić brata, a pewne również siebie, od odpowiedzialności za śmierć setki ludzi. Z tym związana jest największa kampania nienawiści w III RP (czy można wyobrazić sobie większą potwarz dla polityka niż oskarżenie go o zamordowanie własnego prezydenta w spisku z największym wrogiem?! Kaczyński i jego partia osiągnęli tutaj szczyt podłości). 3. Największa złodziejsko-polityczna afera III RP, czyli SKOK-i, w której, przy wsparciu kościoła, uczestniczyła cała partia Kaczyńskiego, od nieboszczyka prezydenta poczynając, a na obecnej marionetce PAD „PAŁA-CYK” prezesa kończąc. 4. Wypromowanie najbardziej żałosnego prezydenta III RP : drobnego delegacyjnego kanciarza, z wyrokiem za kłamstwo- postaci pokroju prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu Miś w reżyserii Stanisława Barei.

infocar, 09.10.2015 10:55

@stan " sam wysłał na śmierć, bo kazał mu lądować na siłę w Smoleńsku" To pewnie jakaś najnowsza informacja od głównego pomocnika polskiej policji - jasnowidza Jackowskiego?

stan, 09.10.2015 08:26

Jak to możliwe , że 30% ludzi pragnie żeby rządził nimi stary dziadek z kotem, opętany myślą o zemście za brata , którego sam wysłał na śmierć ,bo kazał mu lądować na siłę w Smoleńsku. Dziadek który nie ma żadnych uczuć wyższych, oprócz nienawiści , zemsty i poniżania. Dziadek który nigdy nie zaznał miłości / oprócz miłości do mamusi u której siedział pod spódnica w czasie stanu wojennego/. Dziad który szczuje jednych na drugich i cieszy się jak skaczą sobie do oczu . Dziad który żyje na koszt społeczeństwa 25 lat , nie splamił się żadną pracą , Stary dziad nie umie zadbać o siebie, własny wygląd , a chce rządzić 38 milionowym narodem . Ludziska idą i słuchają jego pie...nia o zmianie, tylko na co chce zmienić demokracje na faszyzm czy na co !!.

asquit, 09.10.2015 08:21

o osiągnięciach rządu PO poczytaj tutaj: 8lat.platforma.org/

azquit, 09.10.2015 06:34

Komentarz usunięty przez autora.

stan, 08.10.2015 22:10

Ewa Filipiak startuje z naszego okręgu wyborczego w wyborach parlamentarnych z mocnego, szóstego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości. Niektórzy zastanawiają się, co stanie się z kandydatką w momencie, kiedy zarzuty Regionalnej Izby Obrachunkowej potwierdzą się. W programie "Po Przecinku" wyemitowanego 6 października, Stanisława Karczewskiego, szefa sztabu wyborczego PiS, pytała o to prowadząca Hanna Lis. Nie znam sprawy pani redaktor. Jeśli to jest prawda, to bardzo źle - mówił zaskoczony Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS. Hanna Lis dopytywała, czy jest możliwość wycofania i zamienienia kandydata w takim przypadku. Nie ma wakatów na liście, nie ma takiej możliwości prawnej. Możemy wycofać nasze poparcie, poparcie polityczne partii. Nie można go skreślić z listy, sam może to zrobić - dodał Karczewski. Jeśli Filipiak zostałaby posłem a prokuratura potwierdziła zarzuty RIO, nie będzie jej też chronił immunitet parlamentarny: według przepisów ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, immunitet nie ma zastosowania w postępowaniu karnym, wszczętym przed dniem ogłoszenia wyników wyborów, wobec osoby, która została wybrana na posła lub senatora.

stan, 08.10.2015 22:00

Maksiu ! zmuszony jestem Cię tym razem pochwalić, bo naprawdę włożyłeś duży intelektualny wkład w ten swój ostatni wpis !

stan, 08.10.2015 21:52

Dotrzeć do wszystkich,którzy chcą po 25-tym żyć jak ludzie. Wytłumaczyć, że maja tylko to jedno życie i szkoda dać je sobie zmarnować przez PiS w PRL-bis. Wierzycy niech wierzą w Boga a nie wierzą oszustom którzy sami nie dostąpią zbawienia ani nikogo do Królestwa Niebieskiego nie wprowadzą !.

tomekx, 08.10.2015 21:11

Takim głupcom jak ty z pewnością daje do myślenia

igor7, 08.10.2015 20:19

w każdych wyborach PO ma wśród gwałcicieli,morderców,pedofilów,zoofilów i innych zboków osadzonych w Zakładach Karnych 95% poparcia... . . . . taka mała rzecz a daje do myślenia...;-)))

asquit, 08.10.2015 19:52

marzenia zachłannych na władze pisowców hahahahaha

Maksymilian, 08.10.2015 19:26

Dzisiaj mają 35% a plaTWusy 19%.Trochę spokojnego spojrzenia na fakty panowie. Coraz bliżej scenariusza PiS około 40% PO około 20%. stan;jesteś coraz bliżej załamania nerwowego. Widać wyraźnie po twoich wpisach.

xpek, 08.10.2015 16:40

tak a wczoraj mieli 27% spokojna głowa,jestem przekonany że pisowcy i tak nie będą rządzili

AntyPIS, 08.10.2015 16:32

fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/sondaz-poparcia-dla-partii-powieksza-sie-przewaga-pis-nad-po,584129.html . rzeczywiście PIS traci poparcie :) Kolejne kłamstwa zakolandi wyszly na jaw.

xpek, 08.10.2015 16:24

pocieszające jest to że PIS traci poparcie więc może jednak Polska nie popadnie w zniewolenie pisowskie

stan, 07.10.2015 21:16

Maksek! Co ty jesteś w gołębniku ?; czy próbujesz dyskutować na " poważnym" forum !

Maksymilian, 07.10.2015 20:48

Lecz się człowieku.

stan, 07.10.2015 20:34

4Absolutnie NIE WOLNO dać tym pokrętnym ludziom PIS klucza do władzy. Pierwsze, nie wolno głosować na Kaczyńskiego w Warszawie. Kaczyński nie powinien wejść do Sejmu. Drugie: straSzydło - była kierownik domu kultury jest całkowicie niekompetentnym kandydatem na Premiera RP. To taki chodzący obciach dla państwa polskiego !!! . To jaki poziom te "wybitne postacie" reprezentują świadczy obecność na listach, tuż za straSzydłem andrychowskiego "wybitnego parlamentarzysty !", pomazańca Jasia Pietrasa z nad sztreki specjalizującego się od 10-lat w składaniu życzeń mieszkańcom oraz kwiatów z różnych okazji

stan, 07.10.2015 20:13

Maksek! Zaś ze swoją głupotą wychodzisz, a później się obrażasz jak Ci się prawdę powie !!!- zawsze przed tym jak coś napiszesz to dobrze to pomyśl.

Maksymilian, 07.10.2015 18:30

PiS otrzyma w naszej Gminie około 55-60% głosów.Tyle w temacie.

tomekx, 07.10.2015 17:55

Beata Szydło w akcji youtube.com/watch?t=246&v=fOZbrdD8n7E

AntyPIS, 07.10.2015 17:25

Przeczytaj czego dotyczy nagłówek tego artykułu i sama sobie odpowiedz :)

nowa111, 07.10.2015 16:44

czy jest coś nie związane z burmistrzem żakiem co cię ewentualnie interesuje

AntyPIS, 07.10.2015 16:17

Już niedługo kolejny "dziad" wyprowadzi się ze swojego Palacu przy ulicy Rynek i wreszcie w Andrychowie zacznie się coś robić. Wcześniej niech pozamiata kupy kolo stawu a nowy birmustrz "pozamiata" tych, którzy przez ponad pięć lat nasyfili w naszej kochanej Gminie.

xpek, 07.10.2015 15:31

oto jest pytanie, ludzie nie myślą i łykają obietnice

stan, 07.10.2015 14:44

Jak to możliwe , że 30% ludzi pragnie żeby rządził nimi stary dziadek z kotem, opętany myślą o zemście za brata , którego sam wysłał na śmierć ,bo kazał mu lądować na siłę w Smoleńsku. Dziadek który nie ma żadnych uczuć wyższych, oprócz nienawiści , zemsty i poniżania. Dziadek który nigdy nie zaznał miłości / oprócz miłości do mamusi u której siedział pod spódnica w czasie stanu wojennego/. Dziad który szczuje jednych na drugich i cieszy się jak skaczą sobie do oczu . Dziad który żyje na koszt społeczeństwa 25 lat , nie splamił się żadną pracą , Stary dziad nie umie zadbać o siebie, własny wygląd , a chce rządzić 38 milionowym narodem . Ludziska idą i słuchają jego pie...nia o zmianie, tylko na co chce zmienić demokracje na faszyzm czy na co !.

asquit, 07.10.2015 13:47

buhahahaha ale z ciebie głupiec.widać że nie z Andrychowa

AntyPIS, 07.10.2015 12:02

Oto właśnie szopka, o której mówiłem. Żakolandie ogarnął strach. Stołki palą się pod zadkami bo żak ucieka do Warszawy. Nadchodzi nowy burmistrz Gminy Andrychów. Chodzą głosy, że aby zatrzymać żaka, żakolandia gotowa jest głosować na Polaka :) Rozpadacie się od środka TW rodacy.

Acab, 07.10.2015 10:47

Komentarz usunięty przez autora.

tomekx, 07.10.2015 10:26

To fakt Szydłowa się wypala.Ona działa depresyjnie

stan, 07.10.2015 08:46

Szydło wydawała się dobra, ale jest tragiczna - merytorycznie zero, osobowościowo depresja - i w tej chwili ciągnie Pis w dół.  Jarosław też to zauważył. Jeśli będzie regularnie brał proszki, to może być ok !.

Acab, 07.10.2015 07:24

Komentarz usunięty przez autora.

krisu78, 07.10.2015 06:40

"oszaleli" to klakierzy zakolandii od wizji utraty grubej kasy za siedzenie w necie,obrażanie andrychowian i snucie teorii spiskowych (wszędzie wróg - "pisowcy") świat jest prosty - Tomasz Żak kandydyuje, reklama wyborcza z Tomaszem Żakiem dotarła do andrychowian. To ludzie zdecydują czy poprą jego zamiar czy nie. Jeśli otoczenie Żaka spodziewa się porażki z Polakiem to jaja. Jeśli nawet jego otoczenie sugeruje że Żak to niepoważny człowiek który startuje do wyborów ale nie chce to jaja. Za to obrażanie codzienne wyborców Żaka ("nienawistni debile" o tych którzy popierają aspiracje Żaka) pokazuje jak nisko upadli klakierzy zakolandii

martin, 06.10.2015 23:13

co do wyborów - Żak startuje czyli na logike chce. Ja i moja rodzina dostalismy materiały z PO na jakich Tomasz Żak uśmiecha sie jako kandydat PO do sejmu czyli stara się na logikę o głosy. To wyborcy zdecydują czy wybiorą pana Żaka czy pana Polaka czy kogoś innego z Andrychowa. Nie potrzeba nam bajek wmyślanych przez "klakierów zakolandii" żeby już teraz usprawiedliwiać ewentualną klęskę pana Żaka. Naliczyłem 4 wersje usprawiedliwiania ewentualnej klęski p Żaka. W tym taką jaka obraża wyborców pana Żaka. Wstyd dla "klakierów zakolandii".

martin, 06.10.2015 23:06

nie oceniam czy pan Pietars czy pan Żak wypalił się. pokazuję tylko jak jest. "Klakierzy zakolandii" nie dość że codziennie zieją jadem pod adresem andrychowian, że codziennie uprawiają prymitywną propagadnę sukcesu to kłamią na każdym kroku. tylko przypomnę że pan Pietras drugą kadencję burmistrzowiania wygrał w I turze mimo że miał 4 czy 5 konkurentów. pan Żak drugą kadencję wygrał dopiero w II turze mimo że miał tylko 2 konkurentów. czyli po I kadencji mieszkańcy pana Żaka ocenili gorzej niż pana Pietrasa. PROPAGANDA "zakolandii" nijak nie ma się do tego jak oceniają wyborcy.

aleocochodzi, 06.10.2015 23:02

Akurat fotel posła nie interesuje burmistrza. Koledzy z WSI machając teczką nakazują zbierać głosy dla ziomali z PO tak jak kazali bić czołem przed tekturowym złodziejem. Ciemny wiejski lud może zagłosować na człowieka partii "cudów nad urną" jakie miały miejsce w wyborach samorządowych, a mówiąc wprost partii fałszerzy (pomijam nepotyzm, zdradę, złodziejstwo itp. itd.)

rafi, 06.10.2015 22:59

Komentarz usunięty przez autora.

martin, 06.10.2015 22:18

jak iść sposobem myślenia "klakierów zalkolandii" to tym pozbawionym rozsądku, nienawidziącym innym człowiekiem jest sam pan Żak. Skoro startuje do sejmu to na logikę chce do sejmu. Do tego to nieprawda że nie robi kampanii. I moja rodzina i inne podostawały materiały PO gdzie Tomasz Żak uśmiecha się jako kandydat do sejmu. W przerażeniu że Polak dostanie się do sejmu a Żak przegra walkę o mandat posła klakierzy zakolandii posuną się do wszystkiego. Nawet rzeczywistości zaprzeczają.

martin, 06.10.2015 22:12

"Klakierzy zakolandii" nie dość że codziennie zieją jadem pod adresem andrychowian, że codziennie uprawiają prymitywną propagadnę sukcesu to kłamią na każdym kroku. tylko przypomnę że pan Pietras drugą kadencję wygrał w I turze mimo że miał 4 czy 5 konkurentów. pan Żak drugą kadencję wygrał dopiero w II turze mimo że miał 2 konkurentów. czyli po I kadencji mieszkańcy o wiele lepiej oceniali pana Pietrasa (zwycięstwo w I turze) niż pana Żaka (zwyciestwo dopiero w II turze).

Gacenty, 06.10.2015 21:37

Dlatego kampania Żaka jeszcze nie ruszyła, bo się zastanawiają jak ugryźć temat walenia w kontrkandydata. W Pietrasa mieli czym bo był basen, w Polaka... No ciężko, a spindoktorzy burmistrza głównie na krytyce się opierają. A przynajmniej w poprzednich kampaniach opierali. No i ciekaw jestem, czy będzie wydana gazeta w formacie Trybuny Ludu na kredowym papierze. No i oczywiście czy będzie np. szarlotka, tok temu był sernik więc czekam na nowy przepis, opędzlowałbym coś na słodko.

AntyPIS, 06.10.2015 20:50

Te wybory tak naprawdę pokażą komu ludzie w Andrychowie bardziej ufają i w kim widzą prawdziwa siłę- w żaku z PO czy Polaku z PIS. Żakolandia twierdziła, że ludzie mają dość Polaka bo nic nie robi. Teraz się okaże czy znowu żakolandia kłamie :)

tomasznasz, 06.10.2015 20:29

"Każdy rozsądny widzi że tzw. klakierzy zakolandii spodziewają się totalnej, wstydliwej porażki Żaka z Polakiem. I że już teraz wymyślają śmieszne historyjki żeby tę sromotną porażkę Żaka usprawiedliwić. Dobrze że choć sam Żak nie składa broni. Wczoraj dostałem ulotkę wyborczą z nim. Walczy, nie można powiedzieć że nie chce. " Może i Żak walczy, może ma więcej oleju w głowie niż klakierzy zakoladnii i wie że porażka z Polakiem to wstyd i tyle. Żadne bajeczki klakierow zakoladnii którzy dramatycznie próbują usprawiedliwić klęskę nic nie dadzą na ten wstyd.

stan, 06.10.2015 20:28

Prezes [wg p. Stra-Szydło] MA ZAWSZE RACJĘ. Z takimi sukcesami jak jego i jego partii PiS to oczywista oczywistość. Oto te bezprecedensowe osiągnięcia, które należy uparcie przypominać: 1. Największa katastrofa samolotowa (w skrócie Lech Kaczyński, najprawdopodobniej za namową brata, wysłał Błasika do kokpitu żeby dowodził lądowaniem i ten robił to aż do skutku, który znamy); 2. Największe kłamstwo III RP, czyli kłamstwo o zamachu w Smoleńsku, z premedytacją tworzone przez Kaczyńskiego by uwolnić brata, a pewne również siebie, od odpowiedzialności za śmierć setki ludzi. Z tym związana jest największa kampania nienawiści w III RP (czy można wyobrazić sobie większą potwarz dla polityka niż oskarżenie go o zamordowanie własnego prezydenta w spisku z największym wrogiem?! Kaczyński i jego partia osiągnęli tutaj szczyt podłości). 3. Największa złodziejsko-polityczna afera III RP, czyli SKOK-i, w której, przy wsparciu kościoła, uczestniczyła cała partia Kaczyńskiego, od nieboszczyka prezydenta poczynając, a na obecnej marionetce PAD „PAŁA-CYK” prezesa kończąc.  4. Wypromowanie najbardziej żałosnego prezydenta III RP : drobnego delegacyjnego kanciarza, z wyrokiem za kłamstwo- postaci pokroju prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu Miś w reżyserii Stanisława Barei.

tomasznasz, 06.10.2015 20:26

Osoba z otoczenia Żak twierdzi że rok temu cała zakolandia była pewna że Żak wygra w I turze że kasa na kampanię wystarczy do wygrania w I turze że nawet lokal sobie zamówili do świętowania a trzeba było męczyć się w II turze. Słabiej Żak wypadł niż Pietras po 4 latach rządów. Takie są fakty i jad klakierow zakolandii nic nie da. Nie dziwię się że przy spadającym poparciu dla żaka wróżą Żakowi porażkę nawet z Polakiem.

AntyPIS, 06.10.2015 20:25

oto właśnie zakłamanie żakolandi. Panie żak pana pieski zostawiają pana właśnie teraz gdy potrzebuje ich pan najbardziej :) już tak nie szczekaj aquit bo cię gardełko rozboli :)

asquit, 06.10.2015 20:21

hał hał hał to dopiero będą jaja jak PIS poświęci polaka to dopiero będzie fałsz obłuda i zakłamanie wyznawców pisu jak nie zagłosują na swojego napaszczonego przez prezesa POlaka bo nikt inny rozsądny nie będzie głosował na żaka -wszyscy na marszałka sowę

maniek, 06.10.2015 20:16

Każdy rozsądny widzi że tzw. klakierzy zakolandii spodziewają się totalnej, wstydliwej porażki Żaka z Polakiem. I że już teraz wymyślają śmieszne historyjki żeby tę sromotną porażkę Żaka usprawiedliwić. Dobrze że choć sam Żak nie składa broni. Wczoraj dostałem ulotkę wyborczą z nim. Walczy, nie można powiedzieć że nie chce.

AntyPIS, 06.10.2015 20:14

Ciekawe kogo żakolandia wystawi jako kandydata na burmistrza Andrychowa. Bo niestety żakowi te kilka tys głosów opozycji prawdopodobnie pozwoli się załapać plus , któryś tysiąc samej żakoladi. Będzie bardzo ciekawie.

asquit, 06.10.2015 20:13

a w komentarzach te same pisiory które tak bardzo ujadały na mam newsa przed wyborami rok temu, tak bardzo szczuły,manipulowały i szukały psudo problemów, te same które przepowiadały zwycięstwo kubienia w 1 turze. i co????? jaka jest wasza wiarygodność?????? z e r o w a co wy myślicie że ludzie nie widzą że żak jest 100 razy /s t o r a z y/ lepszym burmistrzem niż pietras czy kubień

igor7, 06.10.2015 20:05

Platforma zwana dla niepoznaki Obywatelską od dawna śmierdzi trupem ...podobnie jak zielona ku...wa która pójdzie z każdym w krzaki w zamian za stanowiska...o czerwonym Zlewie nawet nie ma co wspominać... . . . pora na przewietrzenie tego szamba ...

gregory, 06.10.2015 20:01

Osoba która robiła kampanię zakolandii twierdzi że Żak dostał prikaz od biznesu że jeszcze ma zostać burmistrzem i nie wolno mu iść w posły. Ta osoba ma wiedzę co dzieje się w zakolandii, jest zszokowana na minus co tam dzieje się, skalą prymitywnej propagandy, kłamstw wymyślanych przez klakierów zakolandii, poziomem nienawiści do każdego kto nie wspiera bezwarunkowo Żaka. Jest też przekonana że Żak nie ma żadnych szans na wybór na burmistrza w 2018 roku.

AntyPIS, 06.10.2015 19:58

kaczor żakolandia teraz ma gorsze zmartwienie- co zrobić, żeby żaka nie wybrano na posła i jak wyciszyć temat, żeby ludzie nie wiedzieli, że startuje. To się nazywa dwulicowość poddanych żaka :)

kaczor, 06.10.2015 19:53

rozmawiałem ostatnio z gościem który był blisko zakolandii i mówi że jest przerażony tym co dzieje się w zakolandii, że widzi że za Pietrasa działo się dużo więcej (inwestycji) i że Żak nie ma żadnych szans na wybór w 2018 roku zwłaszcza jak wyjdzie ile kredytów nabrali za rządów Żaka. jak będzie zobaczymy.

AntyPIS, 06.10.2015 19:21

Najlepsze jest to, że żak nie ma w Gminie praktycznie żadnego bilbordu czy plakaciku. Podczas wyborów na burmistrza oblepił co się dało a tu cisza. Czyżby lokalni biznesmeni nie chcieli sfinansować plakacików przed strachem, że żak odejdzie? :) Skoro już startuje to na całego a nie chować się za brakiem funduszy. Trzeba mieć jaja droga żakolandio ! Swoją drogą bardzo dziwne, że wielu moich znajomych idzie głosować na żaka. Lepiej- bardzo dużo ludzi w Gminie chce dać mu szansę na posłowanie. Moim zdaniem to głupota, ale co zrobić.

szpp, 06.10.2015 19:04

żak nigdzie niech się nie przenos i bo dobrze się spisuje w Andrychowie. rozmawiałem ostatnio z chłopakiem który związany jest z jednym konkurentów z ostatnich wyborów -przyznał mi że jak żak utrzyma formę i skala inwestycji zostanie utrzymana spokojnie wygrywa wybory w andrychowie w 2018 r i nie pomogą żadne pseudoskandale i dymane pseudoafery ludzie widzą że po prostu dużo jest robione w gminie za tego burmistrza i dobrze to oceniają

arturnik20, 06.10.2015 19:02

Burmistrzu Siedz na stołku w andrychowie dobry z ciebie burmistrz Andrychów cię potrzebuje nie uciekaj na jakieś wyższe stołki bo możesz póżniej szybko spaść