Po co burmistrz Andrychowa poleciał do Hiszpanii?

, Polityka, Wiadomości, 29.11.2019 18:30, PG
Burmistrz pokłócił się z radnym o uchodźców.
Po co burmistrz Andrychowa poleciał do Hiszpanii?

Podczas czwartkowych (28.11.) obrad Rady Miasta doszło do kolejnych scysji pomiędzy radnym Krzysztofem Kubieniem a burmistrzem Tomaszem Żakiem.

Jedna z nich dotyczyła uchodźców!

Otóż poszło o wyjazd, jaki odbył T. Żak do Hiszpanii w dniach 12-15 listopada. Okazuje się, że gmina Andrychów została zaproszona przez hiszpańską gminę A Laracha do udziału w projekcie pod tytułem „Wzmacnianie europejskiej solidarności w czasach migracji”. Spotkanie to było współfinansowane ze środków unijnych i wzięli w nim udział przedstawiciele 20 państw. Debatowano tam na temat problemu migracji, który w każdym z państw ma trochę inny charakter. Jeśli chodzi o Andrychów jest to imigracja ekonomiczna.

Radny Krzysztof Kubień zapytał na sesji burmistrza ile konkretnie kosztowała jego podróż do Hiszpanii, jakie korzyści z tej wyprawy będzie miała gmina oraz czy burmistrz zamierza sprowadzić migrantów do Andrychowa?

Burmistrz zaprzeczył odpowiadając radnemu, że nie będzie ściągał tutaj ani imigrantów, ani uchodźców. Włodarz miasta pojechał tam aby reprezentować gminę Andrychów, promować ją i przedyskutować problemy, które kiedyś mogą ją dotknąć.

T. Żak uznał pytania radnego za prowokacyjne.

foto: ilustracyjne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 01.12.2019 20:25

Nie wolno poruszać niewygodnych tematów. Takie głosy mogą zakłócić spokój "układu andrychowskiego".

bolo123, 30.11.2019 08:41

Dobrze jest myśleć i działać z myślą o przyszłości, fajnie jeszcze przy tym jest coś pozwiedzać nie płacąc za to. Po prostu dobrze jest być burmistrzem - podróżować łapać słońce i inne klimaty - żeby tylko jeszcze takie Kubienie się nie czepiały ...

-JOE-, 30.11.2019 07:32

Nie ma to jak zamykać oczy na istniejące problemy i wydawać pieniądze na likwidację nie istniejących problemów

Keson, 30.11.2019 06:52

Radny Kubień a ile kosztowała twoja podróż? Wszyscy więdzą gdzie.