reklama

Plan naprawczy szpitala. Finansowo jest coraz lepiej

, Polityka, Wiadomości, 04.04.2019 20:00, PG

W tym roku Zakład Opieki Zdrowotnej w Wadowicach zamierza kupić aż trzy nowe karetki.

Plan naprawczy szpitala. Finansowo jest coraz lepiej

Podczas czwartkowej (04.04.) sesji Rady Powiatu dyrektor ZZOZ Beata Szafraniec zaprezentowała plan naprawczy dla szpitala na 2019 rok. Jest to ciąg dalszy całego programu przygotowanego przez dyrekcję w celu polepszenia sytuacji tej zadłużonej lecznicy.

Na ten rok plan zawiera sporo inwestycji tj.: zakup trzech ambulansów, dostosowanie nieruchomości przy ul. Wojska Polskiego do potrzeb ZZOZ, remont instalacji elektrycznej Pawilonu D+C, remont dachu Pawilonu C, zakup i montaż stolarki okiennej oraz balkonowej na oddziale ginekologiczno-położniczym, modernizacja i adaptacja pomieszczeń w budynku PPS, remont kuchni szpitalnej, apteka szpitalna, zakup samochodu do przewozu żywności, remont pracowni mammografii i audiometrii ale też budowa garażu na terenie PSP Andrychów na potrzeby stacjonowania karetki, czy utwardzenie terenu przy parkingu ZZOZ.

Dyrekcja zamierza też rozwijać usługi medyczne poprzez np. uruchomienie gabinetu położnej czy wprowadzenie dla pacjentek możliwości znieczulenia podczas porodu, świadczenie dodatkowych usług w poradniach alergologii, chorób metabolicznych, geriatrii czy przekazanie budynku apteki i klubu „Piguła” właścicielowi czyli powiatowi wadowickiemu.

Dyrektor chwaliła się świetnym wynikiem finansowym osiągniętym w ostatnim roku w szpitalu. Rzeczywiście zadłużenie szpitala maleje. W 2017 było to minus 6 mln zł a w 2018 dług zmniejszył się do około 1,8 mln zł.

Jeśli chodzi o politykę kadrową dyrekcja chce wprowadzić nowy regulamin wynagradzania pracowników w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi. Ostatnio głośno było o niskich wynagrodzeniach pielęgniarek, sekretarek medycznych a także techników medycznych.

Radni dopytywali o budowę pracowni rezonansu magnetycznego. Okazuje się, że taka inwestycja to koszt prawie 5 mln zł. Dyrekcja prowadzi w tej sprawie rozmowy z zewnętrznymi firmami.

Na tej samej sesji radni przeznaczyli 130 tys. zł na dofinansowanie zakupu ambulansu typu C dla transportu przy SOR. Całkowity koszt zakupu ambulansu z noszami transportowymi to 380 tys. zł. Resztę czyli 250 tys. zł ma dołożyć gmina Wadowice.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 05.04.2019 12:19

Jest dobrze jest dobrze wiec o co ci chodzi? Dodatkowe usługi w Poradniach których póki co nie ma wiec nie ma nawet podstawowych dlatego ciekawe co to za dodatkowe .W przychodni tez pustawo tłumy gdzieś zniknęły.Calodobowka leży,POZ podobnie ale bal się odbył.