reklama

Papieska rocznica w Wadowicach z kontrowersjami [VIDEO]

, Polityka, Wiadomości, 18.05.2022 15:47, DK / WB
Pierwszy raz odbyło się to w takiej atmosferze.
Papieska rocznica w Wadowicach z kontrowersjami [VIDEO]

W środę (18.05) w Wadowicach odbywają się uroczystości związane ze 102. rocznicą urodzin Jana Pawła II. W związku z tym w mieście zaplanowano szereg wydarzeń. Była msza, degustacje kulinarne na rynku, wieczorem odbędzie się jeszcze koncert orkiestr dętych.

Po raz pierwszy uroczystości przebiegają w towarzystwie antyklerykalnego protestu, który usytuował się przed muzeum - domem rodzinnym Karola Wojtyły w centrum miasta. Uczestnicy happeningu przygotowali transparenty z hasłami: "Kościół kryje pedofilów: Dość milczenia" oraz "Tu mieszka zło". Wielu uczestników kościelnych uroczystości było zniesmaczonych.

Zobaczcie naszą relację filmową ze środy w Wadowicach, w tym komentarze.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 20.05.2022 23:43

@Zmartwiony posłuchaj https://www.youtube.com/watch?v=wMGSgsOUKtc miłego .

Zmartwiony, 20.05.2022 15:22

Pani Natalio, nieważne kto co wymyślił, ważne żeby ludziom otwierać oczy, że duża liczba osób w tym środowisku jest obłudna, manipulują ludźmi którzy ze względu na rodzinne tradycje nie potrafią być asertywni do niektórych sytuacji. Koncerty życzeń na pogrzebach, a może lepiej za pieniądze na dziesiątki mszy, kupić ładne znicze i przekazać składając kondolencje , lub położyć piękne kwiaty na grobie.

bot, 18.05.2022 19:30

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/186313/akcja-widelec-ujawniono-nowe-szczegoly-glosnej-afery-po.html

Natalia , 18.05.2022 16:20

To jest obraza uczuć religijnych świat schodzi na psy... Święty Karol Wojtyła był prawdziwym Papieżem robił najwięcej że wszystkich Franciszek jest za Komunizmem Rosyjskim czy ktoś protestuje????!!! Lewacy lubią posądzać o najgorsze rzeczy bez dowodów Jan Paweł drugi ufał ludzią bardzo nie wiedział o nie których rzeczach to jest fakt!!!!!

tomekx, 18.05.2022 16:17

Ale mimo wszystko z tego co widzę w Wadowicach zdarzył się cud bo kontrmanifestacja nie została spałowana i wsadzona do radiowózów jak to było kiedyś w innych miastach.Ale chyba zbliżają się wybory więc pis jak zwykle przebiera fałszywą maskę dobrego wujka