reklama

Pandemia szaleje, a szpitalna kadra jedzie na szkolenie do hotelu SPA?

Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 09.02.2022 17:05, eł

Radny z PiS-u docieka, czy taki wyjazd był konieczny.

Pandemia szaleje, a szpitalna kadra jedzie na szkolenie do hotelu SPA?

Jarosław Jurzak, reprezentujący PiS radny powiatu oświęcimskiego jest oburzony działaniem dyrekcji Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Jak twierdzi samorządowiec, choć dostęp do lecznicy jest ograniczony z powodu zagrożenia sanitarnego, nie przeszkodziło to szefostwu placówki w zorganizowaniu wyjazdu integracyjno-szkoleniowego dla szpitalnej kadry do hotelu SPA.

Radny Jarosław Jurzak wystosował do starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego interpelację, w której zadał szereg pytań na ten temat. O wyjeździe wyższej kadry szpitala w ostatni weekend do górskiej miejscowości dowiedział się nieoficjalnie od jednego z pracowników placówki. W piśmie do starosty dociekał, czy dyrekcja szpitala powiadomiła o tym fakcie zarząd powiatu i czy uzyskała jego aprobatę dla tego pomysłu. Zapytał też między innymi o koszty, cel i zasadność tego wyjazdu, tematykę szkolenia, czas trwania części szkoleniowej oraz ewentualne dodatkowe atrakcje, w których uczestnicy brali udział.

Interesowało go również, ile osób wyjechało do SPA i jaka to była grupa pracowników. „Czy szkolenie w dobie piątej fali pandemii mogło odbyć się online? Jeśli tak, to dlaczego nie skorzystano z tej formy? Czy w ocenie zarządu wyjazd integracyjny był uzasadniony z uwagi na realną groźbę zarażenia, kwarantanny, izolacji całej kadry kierowniczej i tym samym pozbawienia w tak trudnym momencie możliwości zarządzania szpitalem?” - pytał.

Nie udało nam się skontaktować z dyrektorem szpitala, który okazał się dziś nieuchwytny.

Rozmawialiśmy natomiast ze starostą oświęcimskim Andrzejem Skrzypińskim. - Niesprecyzowane bliżej żale i pytania sfrustrowanego radnego Jurzaka nie są interpelacją w myśl przepisów obowiązujących w Polsce. Interpelacje składa się w sprawach ważnych z punktu widzenia mieszkańców, a wyjazd szkoleniowy części pracowników szpitala taką sprawą nie jest. Ponadto radny Jurzak chyba nie wie o tym, że starosta ani zarząd nie ma obowiązku ani kompetencji, żeby zatwierdzać wyjazdy szkoleniowe kadry kierowniczej szpitala. To są tylko niedorzeczne przypuszczenia sfrustrowanego człowieka – skomentował sprawę starosta, który jest przedstawicielem Platformy Obywatelskiej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

hebes1125, 09.02.2022 19:44

Brawo Panie radny!!! Tak dalej. Ci z PO dalej myślą ,że można lody kręcić. Ciekawe ile jeszcze takich różnych rzeczy jest o których nie wiemy.

tomekx, 09.02.2022 17:29

Jurzak zajmij się lepiej niekończącymi się aferami w pisie