reklama
reklama

Otwarto nowy oddział dziecięcy w wadowickim szpitalu [FOTO]

Polityka, Wiadomości, 04.09.2018 13:30, PG
Jest miejsce dla 26 dzieci.
Otwarto nowy oddział dziecięcy w wadowickim szpitalu [FOTO]

We wtorek (04.09.) w wadowickim szpitalu, a dokładniej w Pawilonie C, otwarto nowoczesny i komfortowy oddział dziecięcy.

Inwestycję o wartości 1,25 mln zł prawie w całości sfinansowały władze powiatu wadowickiego. 1,15 mln zł przeznaczono na roboty budowlane, a pozostałe 100 tys. zł na zakup mebli.

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński wraz z dyrektor szpitala Beatą Szafraniec, przewodniczącym Rady Powiatu Janem Gębalą a także ordynatorem lek. Jerzym Grybosiem we wtorek uroczyście otwarli oddział.

Przypomnijmy, że do tej pory oddział dziecięcy mieścił się w starym szpitalu przy ul. Mickiewicza 12 (Pawilon A i B) a teraz ulokowany został w Pawilonie C na IV piętrze.

W nowym oddziale znajdują się dwie sale zabiegowe i 10 sal dla dzieci z 26 łóżkami, podzielonych na odcinek dzieci starszych i młodszych. Stworzono także specjalne pomieszczenia, w których mamy będą mogły przechowywać swoje rzeczy w zamykanych szafkach oraz przygotowywać posiłki dla swoich pociech.

Zobaczcie jak to wygląda. W materiale wypowiada się dyrektor szpitala Beata Szafraniec.
Pediatria to już piąty oddział, zmodernizowany przez władze powiatu wadowickiego w tej kadencji i ostatni, który został przeniesiony z budynku przy ulicy Karmelickiej 12. Przypomnijmy, że w 2016 r. oddano do użytku nowy Pawilon E o wartości 47,5 mln zł, w którym mieszczą się oddziały: Geriatrii i Rehabilitacji Ambulatoryjnej (I piętro), Chirurgii Ogólnej i Urazowej (II piętro), Wewnętrzny (III piętro) oraz Położnictwa i Neonatologii wraz z blokiem porodowym i salą do cięć cesarskich (IV piętro).

Od teraz cały szpital zlokalizowany jest w pawilonach przy ul. Karmelickiej 7, co tworzy wygodne i bezpieczne połączenie komunikacyjne.

Oprócz nowych oddziałów, władze powiatu przeprowadziły także wiele innych inwestycji w szpitalu, m.in. zakupując dwie nowoczesne karetki, uruchamiając nowy rentgen i pracownię RTG. Warto dodać, że obecnie dyrekcja ZZOZ jest w trakcie zakupu nowoczesnego sprzętu oraz aparatury medycznej do szpitala i powiatowej przychodni o wartości blisko 9 mln zł, z czego 7 mln zł pozyskano z dotacji unijnej.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy