reklama

Ostro! Radna: mam nadzieję, że Rada Miejska udziela absolutorium Tomaszowi Żakowi po raz ostatni

, Polityka, Wiadomości, 24.05.2018 18:00, PG
Na tej sesji było gorąco. Cóż.... wkrótce wybory.
Ostro! Radna: mam nadzieję, że Rada Miejska udziela absolutorium Tomaszowi Żakowi po raz ostatni
Podczas czwartkowej (24.05.) sesji Rady Miejskiej radni głosowali m.in. jedne z ważniejszych uchwał dla burmistrza.

Na początku skarbnik gminy Dorota Żywioł przedstawiła sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Andrychów za rok 2017. Następnie radni głosowali uchwałę w sprawie zatwierdzenia tego sprawozdania. Na 17 obecnych radnych – 10 było za, 6 osób wstrzymało się od głosu a jedna radna Alicja Studniarz – była przeciw.

Następnie radni zajęli się uchwałą w sprawie absolutorium dla burmistrza Andrychowa za 2017 rok. Tutaj miały miejsce dwa rozbieżne wystąpienia. Pierwsze - radnej Alicji Studniarz, która powiedziała że ma nadzieję, że Rada Miejska udziela absolutorium Tomaszowi Żakowi po raz ostatni. – I nie mam na myśli obecnej kadencji, tylko w ogóle że jest to ostatni raz. - dodała radna.

Radna wymieniła także szereg powodów, dlaczego straciła zaufanie do polityki burmistrza Tomasza Żaka i będzie głosować przeciwko absolutorium. Po pierwsze przypomniała politykę finansową CKiW - ciągłe dotacje, dopchnięte kolanem w ostatnim momencie 660 tys. zł, procesy sądowe z pracownikami, deficytowe koncerty itp. Radna przytoczyła też sprawę gigantycznego zadłużenia gminy na długie lata czyli kredyty, których spłata jest rozłożona w odległym czasie. Dodatkowo radna bulwersowała się kompletnym chaosem związanym z budową basenu i kwestii finansowej z tym związanej. Zarzuciła burmistrzowi, że uparł się na tę lokalizację między ul. Włókniarzy a ul. Starowiejską.


- Wszyscy doskonale pamiętają, jak pan mówił że tam nie da się budować obwodnicy, bo tam są bagna. A teraz pan buduje tam basen. Jakie są koszty samego stabilizowania gruntu? Czy pan wie co w tym miejscu kiedyś było? Oczywiście, że pan nie wie, bo nie jest pan z Andrychowa. A właśnie przez to co tam kiedyś było musi pan teraz stosować technikę palowania jak przy budowach na piasku w Dubaju.-

Radna zwróciła także uwagę na wielotysięczne nagrody dla skarbnika, sekretarza, komendanta straży miejskiej czy wiceburmistrza oraz ostatni wyjazd do Gruzji. Nie podoba się jej również, to jak się traktuje radnych opozycji, których propozycje rozwiązań w ogóle nie są uwzględniane.

Drugim wystąpieniem była przemowa radnego Wojciecha Polaka, który wychwalał działania burmistrza. Przede wszystkim zwrócił uwagę na sukces komunikacyjny – czyli 14 nowych autobusów, które jeżdżą po gminie Andrychów i w komfortowych warunkach świadczą usługi transportowe dla mieszkańców.

Po tych wystąpieniach burmistrz oraz radni z jego komitetu udali się na tajemniczą naradę. Po ich powrocie odbyło się głosowanie.

Za absolutorium zagłosowało 10 radnych. Przeciwko było 7- Zbigniew Rzadek, Sławomir Nowak, Alicja Studniarz, Tadeusz Biłko, Lucyna Bizoń, Wiesław Mikołajek, Maciej Kobielus. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Na koniec były kwiaty i gratulacje dla burmistrza.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 25.05.2018 16:38

http://telewizjarepublika.pl/izu-zawiodl-tvn-zyje-mi-sie-w-polsce-bardzo-dobrze,63599.html . http://niezalezna.pl/224546-ugonoh-ponownie-nokautuje-tvn-24-nie-dalem-sie-zmanipulowac-badzmy-dorosli

`, 25.05.2018 16:35

Tak właśnie przypuszczałem że odpowiedź będzie IDIOTYCZNA ....... :-) ......... Czyli reasumując "Groźniejsza dla dobra Polski jest powszechna manipulacja i kłamstwa jaką stosuje pełowski troll"

tomekx, 25.05.2018 16:21

Dużo przykładów np dzisiaj w TvPiS o 19;30

`, 25.05.2018 15:09

"powszechna manipulacja i kłamstwa jaką stosuje PIS" .................... Podaj z 20 przykładów skoro to takie powszechne ............... A jak nie podasz to ...... "Groźniejsza dla dobra Polski jest powszechna manipulacja i kłamstwa jaką stosuje pełowski troll"

tomekx, 25.05.2018 15:02

Groźniejsza dla dobra Polski jest powszechna manipulacja i kłamstwa jaką stosuje PIS niż 5 osób na spotkaniu PO

`, 25.05.2018 13:22

Psikuta .......... Tu masz przekaz miesiąca OOO HA HA HA ........... http://niezalezna.pl/225749-to-jest-dopiero-potega-na-spotkanie-z-3-politykami-po-przyszlo-5-wyborcow-wideo

aleocochodzi, 25.05.2018 12:16

A może nie doceniamy geniuszu burmistrza? Może widząc żydowskie roszczenia chce gminę zadłużyć maksymalnie wysoko a potem im ją oddać?

tomekx, 25.05.2018 11:26

Dzisiejszy przekaz dnia PIS: http://natemat.pl/239195,wyciekl-przekaz-dnia-co-politycy-pis-maja-mowic-o-stanie-zdrowia-prezesa

`, 25.05.2018 09:34

Zdzisek ... 1) "najważniejsze że w Andrychowie w końcu będzie basen kryty" ............ 2) Jak masz jakieś obiekcję patrz punkt 1 ................... OOO HA HA HA

budyn77, 25.05.2018 08:36

Przez osiem lat zarządzania gminą przez wójta Zaka i jego bezradnych nie powstała obwodnica Andrychowa, nowa hala sportowa, utracona została lekarska opieka całodobowa, powstało pseudo targowisko, pozyskano śmierdzące diesle - autobusy zamiast elektrycznych, nie powstały darmowe gminne żłobki, dom seniora, dalej brak kina cyfrowego i krytego basenu. Z głównego placu w mieście zrobiono parking ( ciekawe czemu na Placu JP II w Wadowicach i na Rynku Głównym w Krakowie nie parkują samochody), wypłacono ogromne nagrody, zatrudniano pseudo-specjalistów itd. Dług gminy rośnie, budowa basenu coraz droższa, brak obwodnic i ogromny smród, smog i korki ale rewitalizujemy góre... Brawo wójt Zak i popierający go bezradni...

abcabc, 25.05.2018 07:12

napiszę ci że nie masz zielonego pojęcia o gminie. ten osławiony kredyt jest na pokrycie deficytu który co roku jest taki sam. nic nie przybywa. deficyt w budżecie ma chyba każda gmina w Polsce co do najważniejsze że w Andrychowie w końcu będzie basen kryty - dzieci nie będą już dojeżdżały na zajęcia do Kęt czy Wadowic

rokos, 25.05.2018 07:09

aleo ochodzi. po pierwsze na basen kryty miało być 40 czy 50 procent dofiansowania z zewnątrz. Po obiecankach cacankach okazało się że na ok 30 milionów jest 3,5 miliona. to dramat. po drugie widziałeś artykuł o drodze w Inwałdzie. chcą żeby wykonawca wziął kredyt a gmina mu odda jak już będzie dawno po wyborach. Czy to nie ukrywanie wydatkówna przed wyborami nie ma po wyborach płacz i płać? Po trzecie tylko w tym roku radni od Żaka na wniosek Żaka wzięli 15 baniek kredytu. A w poprzednich latach było tego że hej, jp się chowa. Ale klakierzy zakolandii widzą krainę mlekie i miodem płynącą. Za wmawianie takich bzdur biorą nagrody?

zdzislaw, 25.05.2018 00:01

Pani Alicja Studniarz precyzyjnie wyjaśniła dlaczego klika jaką stworzył Żak powinna opuścić nasze miasto

aleocochodzi, 24.05.2018 23:02

Burmistrz nie jest moim największym fanem :) Uważam że sporo zrobił. Największy plus ma u mnie za komunikację - pozyskane na to fundusze. Największy minus za krycie kryminalisty z ckiw i propagowanie lewackiej pseudokultury. Basen może dla mnie kosztować nawet 100 mln pod warunkiem że są to fundusze pozyskane z zewnątrz ( miś droższy to...). Kluczowym kryterium oceny powinien być stan finansów. Jeżeli zadłużenie gminy na koniec kadencji będzie wyższe od poprzednika to znaczy że umoczyliśmy inwestując w Żaka.

tomasz2, 24.05.2018 21:14

Od Żaka odwracają się jego radni, przegrał wybory i nie dostał się ani do sejmiku ani do sejmu. A teraz to. Rok temu niemal pełne poparcie radnych a teraz raptem 10 do 7. To co zostało całej zakolandii? Dla poprawny nastroju uprawiać lizodu… w stosunku do Żaka i atakować każdego kto śmie nie zgadzać się z jego polityką. Okręt tonie więc lepiej zakoladnio jedź już na kolejne „wycieczki zagraniczne” o jakich mówią coraz głośniej andrychowianie także urzędnicy bo czują że to już koniec .

tomasz2, 24.05.2018 21:13

Tadeusz czyli „zandrychowa” honor zamienił na nagrody więc przeprosin nawet sąsiedzi których okłamywał w sprawie Gruzji nie spodziewają się.

szpp, 24.05.2018 21:09

macie problem burmistrz dużo robi w gminie, większość radnych go popiera więc nie widzę problemu

xpekk, 24.05.2018 21:03

Dwie ważne rzeczy. To nawet śmieszne jak klakierzy zakolandii którzy jechali równo po pietrasie teraz zabraniają krytykować Zaka bo to nieładnie :) Druga - ciekawe pod jakimi jeszcze nickami Tomek będzie zachwalał „pana burmistrza” i atakował każdego kto nie składa „panu burmistrzowi” hołdu :) To raczej żałosne zachowanie Tomka niż śmieszne, ale cóż chłop łapie się każdego sposobu :)

xpekk, 24.05.2018 21:02

Taka poboczna sprawa. Kiedy Tadeusz przeprosi za kłamstwa w necie i wobec andrychowian na żywo że Żak do Gruzji pojechał prywatnie na urlop. Teraz kiedy znamy smutną prawdę że za podróż Żaka i jego syto nagrodzonych współpracowników zapłacił magistrat czyli podatnicy chyba wypadało najpierw przeprosić zamiast uprawiać za przeproszeniem lizo… wobec Żaka :) Czy Tadeusz wie jeszcze co to honor? Czy może jakąś nagrodę dostał?

`, 24.05.2018 20:36

Popatrzcie ....... Zdzisek wytyka kobiecie że nie zalepiła dziury w drodze :-0

kamil, 24.05.2018 20:31

mokra włoszka nic nie zrobił w ciągu 4 lat dla osiedla. wstć się koło ciebie jest dziurawa ulica lenartowicza a ty nie potrafisz ją naprawić w ciągu 4 lat

Gmina2, 24.05.2018 20:26

Oj chyba się Panu burmistrzowi grunt pod nogami pali skoro się tak agresywnie zachowuje. Pierwsze przed sesją podszedł do Guzdka i coś mu tam wygadywał, a potem takie zachowanie na sesji. Bardzo słabo Panie burmistrzu. Ale jak to mówią ostatnie podrygi.

zandrychowa, 24.05.2018 20:08

Gmina ładnie się rozwija, jest dużo inwestycji więc Żak raczej wysoko wygra wybory.A tacy radni jak studniarz czy kobielus skończą tak jak pietras czy kubień w 2014 roku przegrają wybory. Ludzie w większości doceniają prace i zmiany a nie wieczną krytykę

`, 24.05.2018 18:53

Zdzisek napisał .... "bo nie sądzę" ... Po czym osądził .... "pani radna porażka ta kadencja w pani wykonaniu" ........... Napisz lepiej jak było na wycieczce :-0

kamila86, 24.05.2018 18:40

Brawa za odwagę dla pani Alicji Studniarz. To że taki jeden pod 10 nickami będzie ja teraz atakował jak szalony to trudno. Spoko. Za niedługo znowu jedzie za granicę „na wycieczkę” to będzie spokój.

kamila86, 24.05.2018 18:39

Panu Pietrasowi a nawet p. Żakowi absolutoria w poprzednich latach przechodziły gładko. A tu ledwo 10 do 7 i to na dodatek nawet niektórzy radni jaki startowali od Żaka byli przeciwko!

krisu78, 24.05.2018 18:33

Dziękujemy abcabc czyli Tomku za twoje stanowisko :) Jakoś innego nikt chyba nie spodziewał się :) Nawiasem mówiąc strasznie nerowowy zrobiłeś się abcabc vel Tomek odkąd wyszło na jaw twoje kłamstwo że Gruzja to był wyjazd prywatny. Okazał się za kasę podatników a ty Tomek zamiast przeprosić to atakujesz andrychowian na maksa.

abcabc, 24.05.2018 18:18

to raczej jest ostatnia kadencja pani radnej studniarz bo nie sądzę żeby ktokolwiek chciał głosować na osobę która wszystko krytykuje.z krytyki inwestycje nie powstają. powstają dzięki ciężkiej pracy pana burmistrza i radnych go popierających także pani radna porażka ta kadencja w pani wykonaniu