reklama

Osiedla w Rzykach w niebezpieczeństwie. Radny: Nie róbmy pośmiewiska!

Polityka, Wiadomości, 18.10.2019 10:45, PG
Radny za zaistniałą sytuację wini państwowe przedsiębiorstwo Wody Polskie.
Osiedla w Rzykach w niebezpieczeństwie. Radny: Nie róbmy pośmiewiska!

Na czwartkowej (17.10.) sesji Rady Powiatu gośćmi byli przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, m.in. była to Marią Wisińska - Kurz z zarządu zlewni w Żywcu .

Wody Polskie powstały 1 stycznia 2018 roku w miejsce zlikwidowanych Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej. Powiat wadowicki przynależał wcześniej do RZGW Kraków, obecnie jest pod nadzorem wodnym w Żywcu wspólnie z częścią powiatów: oświęcimskiego i chrzanowskiego. W ubiegłym roku Wodom Polskim udało się zaledwie wykosić wały przeciwpowodziowe na terenie ww. powiatów za kwotę 26 tys. zł, czy zabezpieczyć skarpę w potoku Wieprzówka w Gierałtowicach za 290 tys. zł. Natomiast do instytucji wpłynęło prawie 600 spraw do załatwienia!

Zaistniałą sytuacją oburzyli się radni, nawet Ci z PiS.

Szczególnie radny Piotr Chrapla (PiS), który zaznaczył, że od kilku lat nie czyszczono brzegów np. w potoku Babiczanka czy Kleczanka mimo obietnic o dwukrotnym czyszczeniu brzegów rzek na terenie powiatu wadowickiego.

Z kolei Radny Adam Kubik (PiS) był zasmucony tym, że żaden z posłów nie pojawił się na sesji. Dla radnego te inwestycje za kilkadziesiąt tysięcy są śmieszne, bo potrzebnych jest wiele milionów złotych więcej. – Nie róbmy z siebie pośmiewiska! Ja tylko w gminie Andrychów potrzebuje na inwestycje pilnie kilka milionów. Są zagrożone domy, rzeka płynie w pasie drogowym, asfalt jest podmywany, barierki ochronne wiszą w powietrzu. – wymieniał radny A. Kubik.

Rzeczywiście szczególnie niebezpiecznie jest na os. Mydlarze i Jagódki w Rzykach. Jeżeli most zostanie tam zerwany przez wodę, to mieszkańcy zostaną odcięci od świata.

W instytucji Wody Polskie wciąż brakuje pieniędzy. Radny Kubik stwierdził nawet, że jest to instytucja dużo gorsza od swojej poprzedniczki RZGW.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy