Orszak Trzech Króli z prezydentem [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.01.2019 14:00, PG/WB
Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy w Wadowicach odbyły się uroczystości z okazji święta Trzech Króli.
Orszak Trzech Króli z prezydentem [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W samo południe w kościele św. Piotra Apostoła odbyła się uroczysta msza z okazji Święta Trzech Króli, w której uczestniczył prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Następnie para prezydencka wraz z wadowiczanami przeszła orszakiem na rynek gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Na środku placu stanęła scena, na której wystawiono jasełka oraz wspólnie kolędowano. Trzej Królowie (wcielili się w nich aktorzy Teatru Scena Kalejdoskop Adam Plewiński, Błażej Dąbrowski i Roland Rajzer) tradycyjnie złożyli dary Jezusowi. Głos zabrał prezydent, jego małżonka oraz burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Prezydent został zaproszony na spotkanie przez nowego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Na wydarzeniu pojawiła się także wicepremier Beata Szydło, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz lokalni politycy PiS.


Obchodzony 6 stycznia Dzień Objawienia Pańskiego nazywany jest w Polsce Świętem Trzech Króli. Od kilku lat jest to dzień wolny od pracy. W wielu miejscowościach w Polsce odbywają się Orszaki Trzech Króli. Jest to inicjatywa organizowania, na ulicach polskich miast i wsi, barwnych korowodów, któremu towarzyszy wspólne kolędowanie. Zwyczaj ten przybliża symbolikę i znaczenie Święta Objawienia Pańskiego.

Święto Trzech Króli jako jedno z najstarszych świąt w Kościele przybrało formę obywatelską, bo to właśnie rodziny, szkoły, nauczyciele i cała lokalna społeczność jest organizatorem tego wydarzenia. W tym roku uroczyste orszaki odbywają się w 752 miejscowościach w całej Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest sentencja „Odnowi oblicze ziemi”.


Zobaczcie relację w filmową z tego wydarzenia.
Orszak wyruszył ok. 13:30 sprzed parafii św. Piotra i przeszedł na rynek.


A na Rynku Andrzej Duda wygłosił przemówienie.
Prezydent złożył także kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II.
foto:webcamera.pl

Uroczystości rozpoczęły się w południe od mszy w kościele Piotra Apostoła w Wadowicach.Program wizyty:
godz. 12.00 Udział we Mszy Świętej w Kościele pw. św. Piotra Apostoła (al. Matki Bożej Fatimskiej 90)
godz. 13.10 Przejście w Orszaku Trzech Króli na Rynek
godz. 13.30 Złożenie przez Parę Prezydencką wiązanki przed pomnikiem św. Jana Pawła II (Rynek w Wadowicach, Plac Jana Pawła II
godz. 13.35 Uroczystości z okazji Święta Objawienia Pańskiego (Rynek w Wadowicach)
Planowane jest wystąpienie Prezydenta RP.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MARIO_1301A, 07.01.2019 17:01

Kto tego nieuka zaprosił?

wolfgang, 07.01.2019 16:11

Urząd Prezydenta został ustanowiony przez Polaków dla Polaków,a nie tylko wolaków.

wolfgang, 07.01.2019 16:08

DZBAN pękaty od pychy. Pusty jak pudło po butach narciarskich.

manchi, 07.01.2019 13:32

O widzę, że nawet poseł Polak się objawił! Ma tak "wielkie zasługi" w czasie sprawowania mandatu poselskiego, że siedzi spięty za ochroną celebryty z innymi "zasłużonymi". Wstyd i żenada, że ktoś kto przez cztery kadencje w Sejmie nie zrobił kompletnie nic dla swojego miasta i gminy, nie ma na tyle honoru, żeby usiąść gdzieś w cieniu i się nie afiszować. Tyle tylko, że on nic więcej nie potrafi. Nadarzyła się okazja to trzeba skorzystać, bo strach utraty mandatu coraz mocniej zagląda w oczy. Na szczęście wybory niedługo, już ostatnie się ledwo prześliznął. Ciekawe co wtedy będzie robił? Skończy się odkładanie na kupę prawie całej kasy z uposażenia poselskiego (wystarczy przejrzeć oświadczenie majątkowe tego pana)

manchi, 07.01.2019 13:27

O widzę, że nawet poseł Polak się objawił! Ma tak "wielkie zasługi" w czasie sprawowania mandatu poselskiego, że siedzi spięty za ochroną celebryty z innymi "zasłużonymi". Wstyd i żenada, że ktoś kto przez cztery kadencje w Sejmie nie zrobił kompletnie nic dla swojego miasta i gminy, nie ma na tyle honoru, żeby usiąść gdzieś w cieniu i się nie afiszować. Tyle tylko, że on nic więcej nie potrafi. Nadarzyła się okazja to trzeba skorzystać, bo strach utraty mandatu coraz mocniej zagląda w oczy. Na szczęście wybory niedługo, już ostatnie się ledwo prześliznął. Ciekawe co wtedy będzie robił? Skończy się odkładanie na kupę prawie całej kasy z uposażenia poselskiego (wystarczy przejrzeć oświadczenie majątkowe tego pana)

wolfgang, 07.01.2019 12:47

Kościół miał w Polsce ogromną historyczną szansę ale ją zaprzepaścił. W przeciwieństwie do Jezusa, uległ kuszeniu Złego i wybrał królestwo tego świata. Zdradził.

taranczako, 07.01.2019 10:29

Sw. Janie Pawle II wstaw sie za seniorami cale dnie bez opieki dogorywajcym samotnie po domach na ziemi Twojego dziecinstwa. Duchu Sw., oswiec Andrzeja i Beate!

taranczako, 07.01.2019 10:26

Starzy, biedni nie maja szacunku nawet wicepremier Szydlowej. Pozbawiono ja wplywu bo nie widze aby miala rzadowy program wspierania budowy domow dziennej opieki seniorow ktory powinien byc programem rzadowo samorzadowym dla tych powiatow gdzie na ma ani jednego takiego osrodka! Np. w powiecie wadowickim!!!!!! Rzad boryka sie z opozycja i brukselska inkwizycja i nie ma czasu na programy prawdziwie spoleczne czyli sprowadzanie repatriantow i opieka nad seniorami i emerytami. Posel Marek Polak reprezentuje powiaty w ktorych nie ma domow dziennej opieki seniorow a w Wadowicach jest burmistrz z PiS od kilku miesiecy to moze zbuduja dom dziennej opieki zamiast nowe gmaszysko starostwa konczyc nicyzm palac w Wadowicach!

Bryndza, 06.01.2019 20:50

Droga redakcjo czytam was i oglądam od 3lat i nie mogę się nadziwić jak wy to robicie że jesteście wszędzie.

stan, 06.01.2019 19:10

Z sieci: "42 prezydent, Wadowice, Andrzej Duda, Trzech Króli, orszak trzech króliPrezydent Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczy w Wadowicach w święcie Trzech Króli. Podczas nabożeństwa, w którym uczestniczyła para prezydencka, biskup Damian Muskus zwrócił uwagę, że chrześcijaństwo nie polega na "manifestowaniu wiary w świetle kamery, a na czynieniu dobra". Para prezydencka uczestniczyła w Wadowicach w orszaku Trzech Króli. Przed przemarszem pochodu na wadowicki rynek w kościele pod wezwaniem św. Piotra Apostoła biskup Damian Muskus po przywitaniu Andrzeja Dudy i jego żony tak m.in. mówił podczas kazania: - Nie liczy się samo manifestowanie wiary, ale czy coś dobrego w nas zostanie z tego przeżycia. Bóg nie zbawia nas przez manifestowanie. Zbawienie nie dokonuje się w świetle kamery, więcej daje najmniejszy gest dobra."

barte, 06.01.2019 18:10

duda obłuda mówi o pojednaniu a on z kaczyńskim i całą tą pisowską ferajną robią wszystko żeby podzielić Polaków.Typowa obłuda

wolfgang, 06.01.2019 17:12

Znalezione w sieci; "Umiejętnie sączona od "kołyski" mieszanka niedorzecznych bzdur i strachu do głów Polaków przynosi efekt taki że jedynie nieliczni nie boja się "postawić okoniem". I są uznawani przez resztę za niegodziwców. Możesz człowiecze być najwartościowszym pod Słońcem a i tak negując sytuacje zastana od wieków okrzykną zdrajcą, Żydem, elementem animalnym,gorszym sortem czy kimkolwiek tam jeszcze. Hierarchowie kręcący tym cyrkiem trafnie zdiagnozowali ,że wszędzie w Europie gdzie postęp w poziomie życia jaki za sobą niesie jednocząca się Europa przynosi odwrót od ich swoistych usług. Tym samym, najstarsza korporacja Świata traci klientów. Sprawnie zarządzana firma na to sobie pozwolić nie możne i musi znaleźć sposób na utrzymanie płatników przy sobie. A Kościół Katolicki w Polsce jest zarządzany bardzo sprawnie. Osiągają cele jakie tylko sobie wyznaczą. OTO CAŁA TAJEMNICA WIARY, ZŁOTO ,SREBRO I HEKTARY . "

Keson, 06.01.2019 16:35

To nie jest mój prezydent

xpek, 06.01.2019 13:55

opady ściegu i duda sparaliżowali ruch na drogach w okolicach wadowic