reklama
reklama

Od września mniej religii w szkołach

Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 19.06.2024 07:10,
W Ministerstwie Edukacji Narodowej rozpoczęły się prace nad rozporządzeniem w tej sprawie.
Od września mniej religii w szkołach
Od września 2025r. w szkołach będzie mniej religii. Uczniowie będą mieli jedną godzinę religii tygodniowo. Tak zapowiedziała we wtorek (18.06) minister edukcji Barbara Nowacka.

Obecnie w szkołach publicznych uczniowie, którzy chodzą na lekcje religii, mają dwie godziny tygodniowo takich zajęć. Ocena z tego przedmiotu jest wliczana do średniej na świadectwie. To też ma się zmienić – ocena z religii już nie będzie wliczana do średniej na świadectwie.

W Ministerstwie Edukacji rozpoczęły się prace nad rozporządzeniem w tej sprawie.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Konkret, 23.06.2024 15:40

Trzeba mówić prawdę. Ja chodziłem na religię która odbywała sie w prywatnym domu i było to jeden raz w tygodniu jedna godzina. Najpierw uczył ksiądz, w późniejszych latach pojawiła sie katechetka. A bywało że religia była i co drugi tydzień po godzinie, bo księdzu coś wypadło, bo katechetka nie dojechała... I trzeba przyznać, ze wówczas dzieci były znacznie bardziej religijne, niż ma to miejsce aktualnie.