reklama

Nowy wicemarszałek województwa. Jego poprzednik musiał odejść

, Polityka, Wiadomości, 10.09.2021 20:26, eł

Tomasz Urynowicz naraził się z powodu swoich poglądów.

Nowy wicemarszałek województwa. Jego poprzednik musiał odejść

Dzisiaj (10 września) nastąpiła zmiana na stanowisku jednego z dwóch wicemarszałków województwa. Miejsce odwołanego Tomasza Urynowicza zajął Józef Gawron. Nie jest tajemnicą, że dotychczasowy wicemarszałek musiał odejść, ponieważ walczył o odrzucenie tak zwanej deklaracji anty-LGBT.

Wprawdzie początkowo sam ją popierał, ale potem uznał, że może ona Małopolskę zbyt wiele kosztować. Jak argumentował, utrata unijnych dotacji będzie zbyt bolesna dla województwa. Gdy Tomasz Urynowicz złożył projekt uchwały w sprawie uchylenia deklaracji anty-LGBT, po upływie kilku godzin marszałek Witold Kozłowski polecił mu wykorzystanie zaległego urlopu. Następnie Urynowicz postanowił wystąpić z klubu Prawa i Sprawiedliwości. A kilka dni temu wpłynął wniosek o jego odwołanie ze stanowiska wicemarszałka.

Podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni wybrali nowego członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Został nim człowiek z ich grona – Józef Gawron. Za jego powołaniem na stanowisko wicemarszałka głosowało 25 radnych, przeciwnych było 9 osób.

Józef Gawron jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, magistrem inżynierem mechanikiem. Ukończył również studia podyplomowe na trzech kierunkach, w tym informatyczne i ekonomiczne. Pracował w różnych zawodach. Był nauczycielem informatyki w Zespole Szkół Podstawowych w Proszowicach, komendantem wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie, zastępcą dyrektora ds. administracji i logistyki Szpitala Powiatowego w Brzesku. Prowadził też samodzielną działalność gospodarczą.

W latach 2015-2018 był wicewojewodą małopolskim, zaś ostatnimi czasy pracował na stanowiskach menadżerskich w Tauron Polska Energia S. A. oraz w Kopalni Wapienia Czatkowice. Józef Gawron jest również doświadczonym samorządowcem, odznaczonym przez prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej.

- Polityczny walec PiS-u nie miał wątpliwości, jak się trzeba zachować. Chciałbym jednak w tym nowym dniu wszystkim podziękować za współpracę – powiedział Tomasz Urynowicz w nagraniu, które zamieścił dzisiaj na swojej facebookowej stronie. Zapewnił także, że będzie teraz bardzo aktywnym radnym województwa małopolskiego.


Foto: UM Województwa Marszałkowskiego - nowy wicemarszałej Józef Gawron.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy