reklama

Nowy powiatowy rzecznik konsumentów pochodzi z Andrychowa

, Polityka, Wiadomości, 07.02.2020 13:37, PG
Nowy powiatowy rzecznik konsumentów pochodzi z Andrychowa
Jak już pisaliśmy wieloletni, powiatowy rzecznik konsumentów działający w Starostwie Powiatowym w Wadowicach Marek Wieroński, pod koniec ubiegłego roku zrezygnował ze stanowiska.

Od 3 tego funkcję tę pełni już nowa osoba. Kto to jest?

Jak poinformowała podczas sesji Rady Powiatu, wicestarosta Beata Smolec, w wyniku postępowania konkursowego nowym rzecznikiem został Marcin Górecki, z wykształcenia prawnik. Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych.

Marcin Górecki ma 43 lata i pochodzi z Andrychowa. W ostatnich wyborach samorządowych startował na radnego z komitetu Kobielus2018. Był także pełnomocnikiem finansowym tego komitetu wyborczego.

Powiatowi rzecznicy konsumentów działają w każdym Starostwie Powiatowym. Do rzecznika mieszkańcy zwracają się w najróżniejszych sprawach konsumenckich. Ktoś ma problem z reklamacją butów za kilkadziesiąt zł, a ktoś inny toczy spór o towar wart kilkadziesiąt tys. zł. Czasami chodzi tylko o zwykłe porady prawne, ale są również sprawy, w których rzecznik reprezentuje poszkodowanego konsumenta w sądzie.

To ciężka praca, wymagająca znakomitej znajomości rożnego rodzaju ustaw i kodeksów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

abcabca, 07.02.2020 18:13

dobrze że jest nowy rzecznik. Miejmy nadzieję że znajdzie czas na pracę, bycie w biurze i odbieranie telefonów. Bo w przypadku poprzednika można było mieć wrażenie że to za wysokie wymagania :) Na serio to zmienić pracę i wejść na nową ścieżkę zawodową to powienien każdy zwierzchnik jaki tolerował to co tam działo się - takie jest moje zdanie.

ludwik, 07.02.2020 17:40

skoro ten nowy startował od Kubielusa to nie wiem czy to dobra reklama. Zobaczymy. Ale gorzej niż było według mnie już nie może być. Zapytajcie ludzi którzy mówili że mieli do wyboru całować klamkę albo karteczki " zaraz wracam ". Ludzie skarżyli się burmistrzowi bo podejrzewali że gość miał takie plecy że żadnemu kierownikowi urzędu powiatu nie było sensu

ludwik, 07.02.2020 17:34

zazwyczaj mamnewsa zachowuje się przyzwoicie i widzi kim są prawicowcy. Ale w przypadku Wierońskiego mam wrażenie że coś się zacina. Bo nie wierzę że nie wiecie jakie to "względy prawne" były że jakby sam nie zrezygnował i tak by nie mógł być rzecznikiem. Zamiast zachowywać się tak dziwnie zapytajcie lepiej czemu tak długo był na stanowisku za rządów pisiorków? Czy im nie wstyd i czy im nie głupio?????

kaczor, 07.02.2020 17:28

"Jak się dowiadujemy, M. Wieroński sam złożył rezygnację z pracy w starostwie, niemniej ze względów prawnych, bez względu na tą rezygnację, i tak nie mógłby dalej pełnić tego stanowiska." tak pisaliście o poprzednim rzeczniku. mam nadzieję że temu panu na drodze nie staną żadne "względy prawne". Powodzenia!