Nowi sołtysi oficjalnie 'zaprzysiężeni'

, Polityka, Wiadomości, 27.06.2019 11:50, PG
W gminie Andrychów sołtysi wybierani są w bezpośrednich wyborach.
Nowi sołtysi oficjalnie 'zaprzysiężeni'

Podczas czwartkowej (27.06.) sesji Rady Miejskiej w Andrychowie burmistrz Andrychowa i wiceprzewodnicząca Gminnej Komisji ds. Wyborów Sołeckich Agnieszka Gierszewska wręczyli nowym sołtysom i radom sołeckim nadania. Sołtysi i rady sołeckie zostali wybrani w wyborach bezpośrednich.

I tak w Inwałdzie nowym sołtysem została wybrana Grażyna Stuglik – Nizio (wygrała z dotychczasowym sołtysem Zbigniewem Rzadkiem). W Sułkowicach - Bolęcinie nowym sołtysem został Aleksander Oboza (wygrał z Kazimierą Borgosz). Z kolei w Sułkowicach Łęgu sołtysem została dotychczasowa sołtys Józefa Kapela.

Wyborów sołtysów nie było w innych sołectwach, gdzie zgłosiło się tylko po jednym kandydacie. W Brzezince sołtysem pozostał - Stanisław Prus, w Roczynach - Władysław Żydek, w Zagórniku – Tomasz Fijołek.

W Targanicach nie zgłosił się żaden kandydat na sołtysa ani do Rady Sołeckiej i tam wyborów nie będzie. Zgodnie z przepisami w ciągu trzech miesięcy gmina musi zwołać zebranie wiejskie w tym sołectwie, na którym mieszkańcy wybiorą ustnie spośród siebie sołtysa i Radę Sołecką.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mega, 27.06.2019 19:01

Jan Kowalski W Rzykach tragedia d......... Guzdek w radzie, a zna się na tym jak kot na gwiazdach. no ale jako dziecko wolał oglądać dzinniki telewizyjne niż bajki

acbacb, 27.06.2019 13:06

Ciekawe czy Rzadek przez pomyłkę też nie przyszedł? Kowalczyk wiedział ze nie wygra to nie startował. A Rzadka musieli ludzie pogonić.