reklama

Niewygodny dla PiS radny odwołany

, Polityka, Wiadomości, 25.05.2020 15:00, GM, foto: Archiwum
Były burmistrz Wadowic, a obecnie radny Mateusz Klinowski nie jest już szefem komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej Wadowic.
Niewygodny dla PiS radny odwołany
W poniedziałek (25.05) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wadowicach, a jednym z punktów obrad było odwołanie Mateusza Klinowskiego z funkcji szefa Komisji Rewizyjnej.

Komisja Rewizyjna to tzw. organ kontrolny. Może np. kontrolować czy burmistrz lub jednostki gminne działają i podejmują decyzje zgodnie z prawem. Dobrym zwyczajem jest, że szefem takiej komisji jest przedstawiciel opozycji. I tak było w Wadowicach od jesieni 2018 roku, ale rządzącymi obecnie Wadowicami ludziom PiS bardzo się to nie podobało.

Od kilku miesięcy próbowali odwołać zasiadającego obecnie w opozycji byłego burmistrza Mateusza Klinowskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. W końcu ekipa rządzącego od ponad roku miastem burmistrza Bartosza Kalińskiego (PiS) znalazła sposób i większość w Radzie Miejskiej, która zagłosowała do odwołaniem M. Klinowskiego. Za głosowało 11 radnych, 8 było przeciwko, a 2 wstrzymał się od głosu. Stało się to w poniedziałek, 25 maja.


Zdaniem radnych PiS, którzy przygotowali wniosek o odwołanie Klinowskiego, prace komisji były od kilku miesięcy sparaliżowane, a Klinowski uniemożliwiał normalne funkcjonowanie komisji.

- Państwo nie życzycie sobie, aby radni mieli jakąkolwiek kontrole nad co się tutaj dzieje – komentował Mateusz Klinowski.

Co ciekawe, aby odwołać Klinowskiego radni PiS zmienili nawet statut gminy.

W poniedziałek z komisji zrezygnowali inni radni klubu "Wolne Wadowice": Robert Malik, Paweł Krasa, Maciej Mąka).

Nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej został Mariusz Jakubas z klubu „Razem dla Gminy i Mieszkańców”. Za jego wyborem głosowało 14 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Teraz więc komisja rewizyjna jest w całości zdominowana przez radnych sprzyjających burmistrzowi Wadowic.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sowa, 26.05.2020 09:40

Tak,tak @xpek widać jaka wróci "normalność", zwłaszcza po Pańskich wpisach pełnych nienawiści i jadu. Ta Pańska małostkowość, pisanie nazwisk z malej litery.Takiej normalności to my nie chcemy.

FeelFree, 26.05.2020 09:10

@xpek, to według Ciebie jak burmistrz już buduje w Andrychowie dom, to wie, że koniec burmistrzowania już bliski? i że skończy się panowanie ugrupowania Nasza Gmina, wróci normalność, skończą się podziały i plucie na Andrychowian, którzy mają inne zdanie niż RM wspierająca burmistrza? i nie trzeba będzie im już klaskać, żeby mieć asfalt pod swoim domem i szkołę do której się zapisało dzieci?

xpek, 25.05.2020 22:11

duda już kupił domek /ładny) więc już wie że przegra.w ten sposób rozpocznie się upadek pisiorów.to przyjdzie na dół .taki kaliński i inni za kilka lat będą się wstydzilili że należeli do tej szkodliwej partii. Do Polski wróci normalność skończą się podziały i plucie na Polaków którzy mają inne zdanie niż pisiory

kamieni.kupa, 25.05.2020 20:41

Rysiek - Trzaskowski przywróci równowagę, ale taką, jaka była do 2015 roku, czyli jeden peowski przekaz we wszystkich telewizjach. O to wam tak naprawdę chodzi. 5 lat temu straciliście jedno ze źródeł waszej liberalno-lewackiej propagandy i do tej pory macie ból dupy, że do zwykłych ludzi nie dociera już tylko i wyłącznie wasz przekaz i wasz punkt widzenia. A tak na marginesie to Rafałek może sobie w dupie pogrzebać, a nie robić cokolwiek z TVP, bo po prostu nie ma takich uprawnień.

Rysiek, 25.05.2020 20:19

Panie Kamieni.kupa. Tytuł jest normalną oceną sytuacji z radnym Kijowskim . Co w tym politycznego , że jest oczywistą prawdą . A co do oceny mediów krajowych , to Pan , panie Kupa jest zaślepiony i nie widzi szczujni ze strony tzw. mediów publicznych . Głosuję na Rafała Trzaskowskiego bo przywróci równowagę w TVP .

bolo123, 25.05.2020 19:55

Tak zgadzam się - normalny i nie pisowski - niczym gazeta wyborcza

kaczor, 25.05.2020 17:52

jak odwołują kogoś z pisu pod byle jakimi pretekstami to przejaw demokracji. Jak odwołują kogoś z antypisu to zamordyzm i skandal według "zakolandii" i podluzujących się jej "dziennikarzy"

kamieni.kupa, 25.05.2020 16:24

Panie "niezależny" redaktorze - tytuł tego newsa żywcem wyjęty ze sprzyjających totalnej opozycji i elitom III RP mediów typu TVN, GW, Newsweek czy Onet. Obiektywizm aż bije od Pana na kilometr. Szkoda tylko, że za każdym razem zarzeka się Pan, że Pan jest niezależny i apolityczny, tak samo jak ten portal. Nie lepiej wyjść w końcu przed kamerę i publicznie ujawnić swoje preferencje polityczne i powiedzieć wprost, że ten portal jest tubą polityczną Platformy i reszty opozycyjnej kliki?