Niepewna przyszłość jednego z przedszkoli w gminie Andrychów

, Polityka, Wiadomości, 09.01.2020 15:40, PG
Na razie informacje są sprzeczne.
Niepewna przyszłość jednego z przedszkoli w gminie Andrychów

Przy parafii św. Macieja w Andrychowie w domu katechetycznym działa przedszkole publiczne nr 1. W parafialnym periodyku ukazała się informacja, że rzekomo gmina chce zamknąć to przedszkole, a w jego miejsce miałoby powstać przedszkole niepubliczne.

Nie byłaby to już gminna placówka - w niepublicznym przedszkolu właściciel (w tym przypadku parafia?) pobiera środki finansowe z gminy na dzieci i sam prowadzi działalność przedszkola. Właściciel niepublicznej placówki odpowiada za remonty itp.

Jednak dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Andrzej Szafrański nie do końca potwierdza te informacje. Przyznaje jednak, że liczba dzieci w wieku przedszkolnym spadła, a co za tym idzie - w przedszkolach jest więcej wolnych miejsc.

- Zasadniczo gmina jeżeli powołuje jakieś placówki edukacyjno - opiekuńcze to są to jednostki publiczne. Wszystkie pozostałe (prywatne i niepubliczne) działające na terenie otrzymują z gminy stosowne środki finansowe poprzez GZO - mówi nam A. Szafrański.

Jak więc przyszłość czeka tę placówkę?

Na razie sprawa jest otwarta. Oficjalnie nikt z magistratu nie mówi, że planowana jest likwidacja tej placówki. A z drugiej strony parafia w kościelnej gazetce rozpowszechnia informację, że gmina ma takie plany.

Może być tak, że przedszkola w tym miejscu w ogóle już nie będzie. Chyba, że parafia przejmie inicjatywę i powoła placówkę niepubliczną. A być może wszystko zostanie po staremu.

Jak będzie? Zobaczymy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 09.01.2020 22:17

Jest taka teoria, że niepubliczne przedszkola działają lepiej, ale to teoria. Niech w tej kwestii wypowiedzą się rodzice, a nie motłoch.

barte, 09.01.2020 19:24

robienie deali z kościołem to jeszcze spuścizna po jaśku pietrasie . to były ciężkie dla Andrychowa czasy

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.01.2020 17:10

Zamknąć jak nie dają rady, jest wyle przedszkoli a poza tym rodzice dostają 500 na każde dziecko więc ich stać