Niektóre szkoły zawieszają strajk. Uczniowie wracają do nauki [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 24.04.2019 09:30, red
Nauczyciele z niektórych szkół zdecydowali o zawieszeniu strajku. Po świętach uczniowie wracają więc w środę zgodnie z planem do nauki.
Niektóre szkoły zawieszają strajk. Uczniowie wracają do nauki [AKTUALIZACJA]
Po przerwie świątecznej w środę (24.04) uczniowie powinni wrócić do zajęć. Nadal jednak trwa ogólnopolski strajk nauczycieli, a szans na zawarcie porozumienia nie widać.

W Andrychowie strajk trwa nadal we wszystkich szkołach i w środę lekcji nie będzie. Niektóre szkoły informują na bieżąco rodziców, jak sytuacja wygląda

Komunikat SP 2 Andrychów
W naszej szkole w dalszym ciągu trwa strajk pracowników.
Rodziców mających problem z zapewnieniem opieki dla swoich dzieci prosimy o kontakt z dyrekcją.
Staramy się zapewnić opiekę dla każdego dziecka.
Komunikat z SP 4 Andrychów
W Naszej Szkole nadal trwa strajk. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie Szkoły od dnia 24 kwietnia 2019r. (środa) wydawany będzie obiad od 11.00 – 13.50. Świetlica będzie czynna od 6.50 – 16.15 dla dzieci, których Rodzice pracują i nie mogą zapewnić dzieciom opieki.

Komunikat z SP 3 Andrychów
Dyrektor Szkoły informuje, że od dnia 23.04 (wtorek) nauczyciele kontynuują akcję strajkową, która zgodnie z zapowiedzią ZNP będzie trwał aż do odwołania. Zajęcia dydaktyczne z 24.04 (środa) są odwołane, planowana dyskoteka organizowana przez Radę Samorządu Uczniowskiego na 25.04.2019r. (czwartek), zostaje także odwołana. Dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki będą organizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.

Komunikat SP5 Andrychów
Dyrektor Halina Talar informuje, że w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie nauczyciele kontynuują akcję strajkową, aż do odwołania.
Informacje dla Rodziców przesyłane są na bieżąco przez dziennik elektroniczny.
Dla dzieci, którym Rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, są organizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.

Strajk trwa też w andrychowskich szkołach ponadpodstawowych podlegających pod powiat. Podobnie jest w szkołach w wiejskiej części gminy Andrychów - w Rzykach, Roczynach, Sułkowicach Bolęcinie, Sułkowicach Łęgu, Targanicach i Zagórniku. Uczniowie mają nadal wolne.

W gminie Andrychów tylko w Inwałdzie uczniowie od środy wracają do zajęć. Tam strajk został przerwany. Normalnie pracuje także szkoła w Brzezince, która nie jest szkołą samorządową.

Ale w sąsiedniej gminie Wieprz sytuacja już jest inna. Nauczyciele z komitetów strajkowych obu szkół w Wieprzu, szkoły w Przybradzu, Gierałtowicach i Nidku zdecydowali o zawieszeniu akcji strajkowej. W tych szkołach od środy zajęcia z uczniami odbywać się będą normalnie.

Strajk zawieszony został także w wielu innych szkołach, m.in. SP nr 1 w Choczni.


Tymczasem w środę w Krakowie odbył się protest małopolskich nauczycieli.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 24.04.2019 22:13

Choć wynagrodzenie podstawowe nauczycieli reguluje rozporządzenie ministra edukacji, formalnie ich pracodawcą jest samorząd. To rada miasta lub gminy ustala wysokość dodatków do nauczycielskich pensji i budżety szkół.

aleocochodzi, 24.04.2019 20:24

Czerwona zaraza zebrała swoje żniwo. Marksistowski marsz przez instytucje w tym także szkoły przyniósł oczekiwany efekt. Propozycja tzw. bonu edukacyjnego pozwoliłaby oddzielić resztę ziarna od plew, które bredzą coś o autorytecie nauczyciela. Funkcjonowało kiedyś hasło: "śmierć wrogom ojczyzny". Czy swoimi działaniami ci wszyscy strajkujący broniarzopodobni nie stają się wrogami ojczyzny?

rocznik68, 24.04.2019 20:06

Drodzy Rodzice! Zastanawiam się, dlaczego nie weźmiecie spraw w swoje ręce? Dlaczego nie posyłacie dzieci do szkół? Przecież w ten sposób popieracie to co wyczyniają nauczyciele. Dzieci i młodzież mają konstytucyjne prawo do nauki. To, że ONI piszą i proszą o zrozumienie nie znaczy, że Wy Rodzice musicie się temu podporządkować. Wy też macie chyba coś do powiedzenia w tym temacie? Do czego używacie portali społecznościowych? Czy nie można się skrzyknąć i posłać DZIECI DO SZKOŁY? A starsza młodzież sama powinna mieć trochę oleju w głowie, iść do szkół i pokazać, że zależy Im na nauce, sprowokować nauczycieli aby wrócili do zajęć. Podobno drzwi w szkołach są dla uczniów otwarte...

jakotaqo, 24.04.2019 19:02

Przed maturami takie numery uczniom wywijać jak ważą się losy ich przyszłości, wiedza i decyzje na całe życie a tu zero wsparcia od strony nauczycieli, jak sama nazwa mówi pięknie uczą szacunku do innych,po trupach do celu, chodziłem do LO w Andrychowie ale tego po tych nauczycielach bym się nie spodziewał, gdzie tu dobro i czyje? Proszę o komentarze nauczycieli.

Marmar, 24.04.2019 19:01

gregory - chciałbym zwrócić uwagę, że mój wpis odnosi się do konkretnego tekstu, konkretnej osoby. To, że ktoś inny zachowuje się niewłaściwie nie oznacza, że należy usprawiedliwiać inne niewłaściwe zachowania. Błędem Pana jest również zliczenie mnie do określonej grupy zwolenników/przeciwników strajku. Nie piszę o poglądach tylko języku. Bez względu jakie są poglądy kogokolwiek używanie takiego języka jak ZEFKO jest karygodne i mam nadzieję, że tu się Pan ze mną zgodzi.Pan potrafił napisać tekst bez używania paskudnych określeń. Jeśli chodzi o mnie to spokojnie wystarczyły by Pańskie ostatnie cztery zdania. Pozdrawiam.

aleocochodzi, 24.04.2019 16:43

Panie dyrektorze Andrzeju! Odwiedza Pan szkoły i obiecuje strajkującym nauczycielom że w jakiejś formie (mowa o dodatkach) otrzymają pieniądze za strajk. Czy może Pan obiecać kilkukrotnie wyższe dodatki dla tych nauczycieli którzy nie wyszli za czerwonym sztandarem na barykady?

kalafior, 24.04.2019 15:32

W LO w Andrychowie odbyły się lekcje ;matematyki i informatyki.

adam2301, 24.04.2019 14:27

Dyrektor szkoły w Zagórniku przewidział strajk i swojego syna przeniósł ze szkoły w Zagórniku do szkoły w Brzezińce, aby mógł spokojnie napisać egzaminy i się nie stresował jak dzieci w Zagórniku.

Turboplazmotron, 24.04.2019 13:56

A tak na poważnie to widać gdzie(w których gminach) nauczyciele mają obiecane wynagrodzenie za czas strajku.

Turboplazmotron, 24.04.2019 13:53

gregory posłuchaj tego :) https://www.youtube.com/watch?v=rundHcQhNFo

gregory, 24.04.2019 13:16

W granicach kultury było rzucanie się słowne na nauczycieli którzy nie odeszli od uczniów w czasie egzaminów? W granicach kultury było śpiewanie kolegom po fachu "tylko świnie pilnują na egzaminie"? W granicach kultury jest namawianie żeby nie przeprowadzać matur? W granicach kultury jest transparent "ludzie ludziom zgotowali ten los" na manifestacji nauczycieli? Kto jak kto ale nauczyciele powinni wiedzieć skąd pochodzi ten cytat, do czego się odnosi i że jest różnica między więźniami obozów koncentracyjnych a losem nauczycieli domagających się koło 1 000 podwyżki netto. Rodzicom puszczają nerwy. Ten pan niżej przegial. Ale on jak myślę nie chce uchodzić za autorytet. A wielu nauczycieli tak.

Zakolog, 24.04.2019 13:09

Ani kroku wstecz ! - czyli słynny rozkaz nr 227, po którym losy wojny zostały przesądzone. Jeśli Drodzy Nauczyciele, zmusicie rząd do przedstawienia legislaturze ustawę o „maturach”, a ta przegłosuje ją, jednocześnie z nowelą 500+, to wreszcie będzie wiadomo, jakie są pryncypia naszej władzy. Dylemat jest prosty i sprowadza się do pytania: Czy nasza władza nagradza ciężką pracę, czy też zwykłe pierdolenie ?

Marmar, 24.04.2019 12:42

"totalnie zidiociałych belfrów" - ZEFKO może powtórz to ale pod pełnym imieniem i nazwiskiem. Można się spierać i krytykować ale wszystko musi być w granicach kultury i szacunku. Mam nadzieję, że twoje dzieci (jeśli je masz) tego wpisu nie czytały. Mimo wszystko pozdrawiam.

Marmar, 24.04.2019 12:37

"totalnie zidiociałych belfrów" - ZEFKO może powtórz to ale pod pełnym imieniem i nazwiskiem. Można się spierać i krytykować ale wszystko musi być w granicach kultury i szacunku. Mam nadzieję, że twoje dzieci (jeśli je masz) tego wpisu nie czytały. Mimo wszystko pozdrawiam.

ZEFKO, 24.04.2019 11:19

Strajk totalny, totalnie zidiociałych belfrów .

Andrychów, 24.04.2019 10:06

1000 zł na tyle wycenili godność i szacunek? Tego nie da się kupić, na to trzeba zasłużyć!!!

Turboplazmotron, 24.04.2019 09:59

Takie ponadczasowe "Przyjemna jest szkoła, ale może ją obrzydzić nauczyciel głupiec czy brutal. - Nuda w takiej szkole, męka, rozleniwienie i ogłupienie tych nawet, którzy szkołę lubili, chcieli uczyć się, próbowali myśleć i długo bronili i siebie, i szkołę."

krisu78, 24.04.2019 08:16

to o tym że chcą mieć wpływ na to kogo uczą bardzo mnie wzruszyło :) Czyli 1000 zł netto do podstawy wynagrodzenia (te 30 procent jakie mają być kompromisem to dla dyplomowanych prawie tyle samo) i wpływ na to kogo uczą? No nieźle rozwija się strajk.

cymycy, 24.04.2019 08:14

@anusia.f Czy mogłabyś rozwinąć pojęcie "zawód społeczny"?

krisu78, 24.04.2019 08:11

cytat z Pana Broniarza z wczoraj: Ale chcemy także mieć wpływ na to, kogo i o czym uczymy i jakie lektury będziemy w tej szkole realizować, żebyśmy nie byli uwikłani w rozporządzenia MEN - mówił Broniarz.

lipak1, 24.04.2019 08:07

Za poprzedniej władzy nauczycie mieli SUPER zarobki i byli traktowani GODNIE jak musieli 2 godziny w tygodniu dopracować za DARMO i jeszcze to udokumentować i powoli zaczęto likwidować przywileje. W tym najważniejszy emerytura po 20 latach pracy przy tablicy. Teraz nagle się okazało że mało zarabiają i są źle traktowani bo tak im powiedział związek i nakazał strajk do obwolaania i jeszcze im powiedzieli że rodzice "stoją zanimim murem"

kalafior, 24.04.2019 08:03

Tego strajku i tych nauczycieli z naszej gminy to nawet szkoda już komentować.

agares, 24.04.2019 08:03

[email protected] w tym Zagórniku ile nauczycieli załatwiło sobie L-4.??? Tam gdzie jeszcze akcja trwa na całego,to tzw.,,nauczyciele,, dobrze się zabezpieczyli. pozdro.

88888, 24.04.2019 07:47

Poczekajcie bo za chwile będą chcieli żeby dzieci chodziły do szkoły w wakacje ja na pewno swoich nie puszczę.

JerzyO, 24.04.2019 07:26

Skandal z tymi nierobami . Zlikwidować kartę uczyciela i przywileje . Zwolnić , przyjąć młodych którzy nie mieli układów w PZPR !

pabloo76, 24.04.2019 07:21

W Zagórniku oczywiście akcja trwa na całego. Panie nauczycielki chodzą i płaczą każdej napotkanej osobie, ale strajku nie zawieszą. Oczywiście słaby wynik próbnych egzaminów w tej szkole to wina kiepskich uczniów... Na nic zdała się ich pasja i wkład w nauczanie. Jak dobrze, że moje dziecko już kończy tam edukację. To nie ta sama szkoła, którą wszyscy wspominamy. Zgadzam się z Anusia.f - szacunek spada - sami na to pracują. ciekaw jestem jak nam spojrzą w oczy po strajku... Bo dzieciom oczywiście idee swoje wmówią...

anusia.f, 24.04.2019 06:58

I to jest postawa godna do naśladowania. Wszyscy tym strajkiem jesteśmy zmęczeni. Niestety, ale przyjęta forma strajku sprawia, iż społeczeństwo traci szacunek do zawodu jakim jest nauczyciel. Zawodu - podkreślmy - społecznego! I nie jest prawdą, że rodzice wspierają strajkujących nauczycieli nie wysyłając dzieci do szkół/przedszkoli. Prawdą jest, że każdy się boi późniejszych konsekwencji dla swoich (niewinnych niczemu) dzieci! Nauczyciele, ludzie wykształceni, którzy powinni dawać przykład jak postępować (niejednokrotnie potwierdzają, że wychowują nasze dzieci) - właśnie dają uczniom doskonałą lekcję, by dążąc do celu nie oglądali się na innych. Brawo!

88888, 24.04.2019 06:54

To już nie jest śmieszne o tym że uczniowie mają coraz większe zaległości to już żaden nauczyciel nie pomyśli a podobno nauka dzieci to jest ich powołanie ale wychodzi z tego że tu tylko chodzi o pieniądze.