#NieDlaRoszczeń - kolejna taka akcja w Andrychowie

, Polityka, Wiadomości, 18.07.2019 16:25, DK
Co sądzicie o takich akcjach?
#NieDlaRoszczeń - kolejna taka akcja w Andrychowie
Od kilku miesięcy trwa ogólnopolska ofensywa #NieDlaRoszczeń, organizowana przez ludzi związanych ze skrajną prawicą.

W czwartek (18.07) odbyła się kolejne już pikieta w tej sprawie.

O jakie roszczenia chodzi? Wszystko za sprawą ustawy nr 447 przyjętej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Ustawa ta ma pomóc organizacjom żydowskim w odzyskiwaniu majątków utraconych przez Holocaust. Według autorów ustawy, należą one do spadkobierców, których potomkowie nie żyją.

Jak twierdzą przeciwnicy ustawy, osoby lub organizacje nie związane z ofiarami Holocaustu będą próbowały odzyskiwać majątek rzekomo należny ofiarom wojny.

Stawką jest nasza przyszłość, bo jeżeli organizacje żydowskie zrealizują swój plan, to wyłudzą od Polaków 300 000 000 000 $.
To równowartość trzech budżetów naszego państwa.
Bez zaangażowania ludzi, którzy nie patrzą tylko na tu i teraz, ale przede wszystkim na przyszłość Polski, nie zwyciężymy.
Przyjdz, podpisz się, dołącz do nas
Będziemy na chodniku koło skrzyżowania gdzie są sklepu Biedronka, Aldi
- zachęcali organizatorzy pikiety.
Wolontariusze zbiórki #NieDlaRoszczeń zachęcali do podpisania się pod postem do Donalda Trumpa w sprawie sprzeciwu wobec roszczeń organizacji żydowskich względem Polski, ale zainteresowanie było niewielkie. Zebrano ponad 50 podpisów.

Tak to wyglądało.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 19.07.2019 17:38

spokojnie to jest ustawa w USA w PRL jest inaczej :)