reklama

Nie ma już dziur przed zamkiem. To dzięki tej interwencji?

, Polityka, Wiadomości, 03.02.2018 13:00, red
Jakiś czas temu pisaliśmy, że w Andrychowie ujawnił się nowy kandydat na burmistrza...
Nie ma już dziur przed zamkiem. To dzięki tej interwencji?
Czesław Baradziej, bo o nim mowa, kilka tygodni temu za pośrednictwem mamNewsa.pl, oznajmił światu, że zamierza kandydować na stanowisku burmistrza Andrychowa w wyborach, które odbędą się jesienią tego roku.


Ten 69-letni mężczyzna w gminie Andrychów nie jest powszechnie znany. Po ogłoszeniu zamiaru kandydowania, pod koniec stycznia, pokazał się andrychowskim radnym. Nie jako kandydat na burmistrza, ale jako zwykły mieszkaniec. Miał nawet krótkie wystąpienie podczas obrad. Prosił o wprowadzenie zwyczaju, że jak przychodzi petent do urzędu, to urzędnik powinien sporządzić notatkę służbową z rozmowy z mieszkańcem i przekazać problem do realizacji. Miesiąc temu Czesław Baradziej zgłosił w urzędzie, że należy wyrównać klińcem teren przy pałacu Bobrowskich w Andrychowie, gdzie jest pełno nierówności. Wystarczyło wysypać dwie wywrotki kamienia i teren utwardzić.

- Do tej pory tego nie zrealizowano – mówił podczas sesji Rady Miejskiej pod koniec stycznia Czesław Baradziej.

Nie wiadomo, czy to przypadek, czy też efekt "sesyjnego" wystąpienia Baradzieja, ale kilka dni temu teren przed zamkiem został wyrównany. Urzędnicy przekonują, że wcześniej się nie dało, ponieważ nie było odpowiedniego kamienia.

Tak czy inaczej, to zapewne dopiero początek aktywności osób, które planują w jesiennych wyborach ubiegać się o stanowisko burmistrza czy radnych. Zapewne w najbliższych miesiącach mieszkańcy będą świadkami rozliczeń dotychczasowych rządów i festiwalu obietnic na kolejne lata.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 05.02.2018 06:53

Jest tam też zakaz wjazdu. No ale jak to zwykle bywa nie wszystkich dotyczy.

Keson, 04.02.2018 14:19

zamiast sie cieszyc ze nie nie dziur tylko narzekacie posrane ludziska

Keson, 04.02.2018 14:17

zamiast sie cieszyc ze nie nie dziur tylko narzekacie posrane ludziska

troll, 04.02.2018 11:18

Ale się ubawiłem, jaki to jest ,,odpowiedni kamień"? Ten to rzeczywiście jest nieodpowiedni. Przecież pałac wygląda na tle tego utwardzonego placu jak ruina. A tak konkretnie, to kamienia w Andrychowie jest dość. Tylko pewnie nie bardzo miał kto zrobić. Albo jak zwykle ,,ktoś" ( UM) ,,olał" sprawę- patrz artykuł o lampach :)

Rzycon, 04.02.2018 10:20

"Nie było odpowiedniego kamienia" A ten skąd jest jest sprowadzony z Chin?

Rzycon, 04.02.2018 10:20

"Nie było odpowiedniego kamienia" A ten skąd jest jest sprowadzony z Chin?

Keson, 04.02.2018 08:23

@glowa: jaki toy toy????? nie wiedziałem, że w andrychowie jest taki szczyt technologiii. hahahahhahahahahahahahhahahahahahahaha hihihihihihihihihihihihihiih hihohohohohoohohohohoh hehehehehhehehehehhehehehehe

glowa, 03.02.2018 17:54

Rewitalizacja centrum miasta wg. Zdziska: kupka żwirku pod zamkiem, maskowanie zrujnowanych kamienic fotoplandekami, drewniane "arkady", nieświecące super ledy za miliony, zamknięta na głucho Baszta, pseudo parking na głównym placu + toy toy (tymczasowy od pięciu lat!). Klękajcie narody!

rafi, 03.02.2018 16:47

Dziury tam byly od lat a jakis tam dziadek robi sensacje,czy portal MamNewsa nie ma juz o czym pisac? [email protected] a ty dalej siejesz farmazony zejdz na ziemie i popatrz w lustro,zapewne zamilkniesz dopiero w listopadzie,ale napiszesz jeszcze komentarz ze durni Andrychowianie wybrali Zaka na kolejne 5lat,sobota jest a ty biedaku nie masz co robic,zapraszam na spacer,Metalowcow kapitalny remont, zakonczony,Wlokniarzy trwa kolejny kapitalny remont,malo ci to po drodze masz Lenartowicza gdzie niespodziewanie juz rozpoczęto remont od wymiany stuletnich kabli od lamp chodnikowych,jesli dodamy ze od lipca ruszy budowa basenu,to co ten Zak bedzie robil w nastepnej kadencji jak juz 70procent wykonal inwestycji na jakie Andrychowianie czekali od kilkudziesieciu lat.ło matko ale sie porobilo.

igor102, 03.02.2018 14:59

jprdl,jprdl.;-)))))))))))) burmistrz Żak płaci ci ze swojej kasy czy podatników ???

abcabc, 03.02.2018 14:51

odkąd pamiętam to pan burmistrz Żak zawsze działał ponad politycznymi podziałami wsłuchiwał się w głosy mieszkańców i realizował słuszne spostrzeżenia i inicjatywy.skoro nie było kamienia to co ta,m mieli wysypać - beton????