reklama

Nie będzie zmiany nazwy ulicy, radni odrzucili projekt kontrowersyjnej uchwały

, Polityka, Wiadomości, 01.03.2020 13:55, DK
Nie będzie zmiany nazwy ulicy, radni odrzucili projekt kontrowersyjnej uchwały
Podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek (27.02) burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty zgłosił wniosek o wycofanie uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy Rzeźnianej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za wycofaniem uchwały z porządku obrad było 14 radnych.

Sprawa wzbudzała ostatnio spore kontrowersje, o czym pisaliśmy w artykule: Niewiedza czy głupota? Ciąg dalszy kontrowersji wokół zmiany nazwy ulicy.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii wystosowało wniosek do Zarządu Osiedla nr 1 z prośbą o zaopiniowanie zmiany nazwy ulicy Rzeźnianej na ulicę ks. Stanisława Szlachty, dawanego proboszcza kalwaryjskiej parafii.

Nie zbadano jednak dokładnie przeszłości wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa ks. Stanisława Szlachty w Kalwarii Zebrzydowskiej, o czym informował na swoim facebookowym profilu Dawid Herbut (kandydat na posła do Sejmu RP z ramienia PSL) oraz Krzysztof Sitko autor bloga pressmania.pl.
Rajcy chyba szybko zdali sobie sprawę z tego, że hołdowanie esbeckim donosicielom nie wyjdzie miastu na dobre.

Dlatego też poparli wniosek burmistrza Ormantego o wycofanie z porządku obrad uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy Rzeźnianej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy