Nie będzie MOSKiT-u w Andrychowie, ale za to będzie Rok Sportu

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 01.03.2019 08:00, PG
Radni znowu nie zgodzili się z propozycją burmistrza.
Nie będzie MOSKiT-u w Andrychowie, ale za to będzie Rok Sportu

Podczas czwartkowej (28.02.) sesji Rady Miejskiej radni niemal jednogłośnie (radny Andrzej Powroźnik wstrzymał się od głosu) przegłosowali uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Sportu w gminie Andrychów.

Radni mieli też za zadanie wyrazić zgodę na powołanie gminnej jednostki organizacyjnej pod nazwą Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystki w Andrychowie oraz nadania jej statutu i wyposażenie w mienie.

Docelowo taki MOSKiT miałby przejąć w zarządzanie miejskie obiekty sportowe: w pierwszej kolejności będący obecnie w budowie basen kryty przy ul. Włókniarzy, a potem kolejne obiekty sportowe w gminie. Mieli by tam pracować urzędnicy z wydziału turystyki, sportu i kultury UM a także pracownicy nowo powstałego basenu. W sumie 54 osoby.

Jak napisano w uzasadnieniu uchwały o powołaniu MOSKiT, ma on zajmować się m.in.:

- zarządzaniem i administrowaniem obiektami i urządzeniami sportowo-rekreacyjnymi oraz prowadzeniem w nich działalności sportowo-rekreacyjnej, gastronomicznej i noclegowej

- zagospodarowaniem obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych w potrzebne urządzenia oraz konserwacja tych obiektów.

Radny Wiesław Mikołajek zapytał obecnego na sali prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie Zbigniewa Bizonia czy to właśnie ZGK nie mogłoby przejąć nowego basenu. Prezes jednak odpowiedział, że nie ma takiej możliwości. - Musimy się skupić na tym co mamy, bo i z tym jest nie mało problemów. – stwierdził prezes.

Radny Stanisław Prus zapytał jakie będą skutki nie podjęcia tej uchwały. W odpowiedzi usłyszał, że basen będzie stał pusty jeśli nie będzie instytucji zarządzającej.

Jak przekazali burmistrzowie prace budowlane zakończą się w kwietniu a otwarcie ma nastąpić 1 września.

Również przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kubień aprobował pomysł aby nowy basen oddać w zarządzanie ZGK.

Z kolei Tomasz Żak przypomniał, że 10 lat temu ówczesny burmistrz wraz z Radą Miejską przekazali basen do ZGK, ukrywając kredyt na ten obiekt tym samym wmawiając mieszkańcom, że jest finansowanie zewnętrzne. - Od 10 lat ten kredyt dołuje ZGK. – kontynuował burmistrz.

Radny Maciej Kobielus zaproponował by powołać zarząd, który będzie się zajmował tylko basenem. Na co włodarz miasta odpowiedział, że to jest to samo a przekształcenie wydziału w jednostkę organizacyjną jest najmniej kosztownym sposobem.

Na sesji pojawił się także przedstawiciel andychowskiego klubu Beskid Paweł Zając przedstawiając swoje obawy co do stadionów, że zostaną przejęte.

Tomasz Żak odpowiedział, że co roku gmina przekazuje klubowi Beskid ok. 200 tys. zł. -To mieszkańcy utrzymują ten klub. To jest stadion miejski, użyczony klubowi. Tego typu apele nie służą społeczności andrychowskiej. Nikt nie ma zamiaru zabierać Wam tego obiektu, ale musi być między nami współpraca.

W wyniku głosowania 10 radnych było za, 10 przeciw a jeden wstrzymał się od głosu. MOSKiT nie został utworzony.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

formica, 05.03.2019 09:10

w kontekście budowy basenu krytego i dofinansowania: Ministerstwo Sportu i Turystyki 19 lutego 2019 ogłosiło listę podmiotów, których wnioski zostały zaopiniowane negatywnie lub odrzucone z przyczyn formalnych link do dokumentu: bip.msit.gov.pl/download/2/9423/Protokolnr1.pdf pozycja 6 - Gmina Andrychów Myślę, że dobrze byłoby zapytać czy jest szansa na cokolwiek? Bo jeśli dobrze odczytuję ten protokół, to rzeczonych 3,5 mnl zł dotacji nie będzie, chyba że jest jeszcze jakiś inny wniosek rozpatrywany z innego programu.

kaczor, 05.03.2019 00:55

gtx - tylko nowa hala musi być. Za co przy taki zadłużeniu gminy? A pomysł że najpierw tworzymy etaty bo kiedyś, może, jak znajdą się pieniądze coś wybudujemy - to wyjątkowo kieski żart. (cokolwiek by nie było gdy koszt ponoszą podatnicy) . Ktoś dobrze napisał: zróbmy formę organizacyjną dla basenu krytego i to jak najtańszą bo sama budowa pochłonęła prawie dwa więcej niż mówiono a jak będą nowe obiekty można wrócić do tematu. Tak rozumiem decyzję radnych. Upieranie się przy moskicie wywołuje tylko falę spekulacji, domysłów i pytań do tych którzy na dopłaty do śmieci nie chcieli dać a na 54 etaty w moskicie już tak? ??? A z czego zabiorą? Czemu etaty to priorytety? Itd itd.

troll, 04.03.2019 23:26

nick1- matole! Nawet nazwisk radnych poprawnie nie umiesz napisać.

gtx, 04.03.2019 22:48

po rozwagę to co pisze Turboplazmotron : Wydaje mi się że centralizacja zarządzania obiektami sportowymi jest dobra tylko z punktu widzenia urzędu ale dla poszczególnych obiektów dużo lepszy efekt przyniesie powołanie osobnych kierowników z prostego powodu np. kierownik basenu będzie czuł się bezpośrednio odpowiedzialny za obiekt i pracowników , podobnie kierownik nowej hali. Przy centralnym zarządzaniu odpowiedzialność jest rozmyta. -Święte słowa-

nick1, 04.03.2019 07:53

Skoczylas niech nie fika!!!! Radni od Kobielsua i pisiorki to samo!!!! Moskit i tak będzie i trzeba będzie będzie kosztował 5 mln. Skąd na to kasa nie wasza rola. Wy i tak to przegłosujecie wcześniej czy później. Z taki radnymi to Burmistrz da się radę do kwietnia najdalej!!!! Kolejny jacy pękną - na giełdzie nazwisk Powroźnik, Kapela, Sordyl, jasne że Kobielus i Radzek ale i Kubieniu mówią że wygląda jakby miał już dość Buhahahahaha

referendum, 03.03.2019 23:41

Andrzej Skoczylas Tomasz Żak kompromituje się coraz bardziej. Ta buta, chamstwo i arogancja pokazują jego stosunek do mieszkańców. Oglądałem transmisję wczorajszych obrad i jestem wstrząśnięty tym co usłyszałem. Po pierwsze liczba etatów w tej instrukcji: 54!!! To są jakieś żarty........Przestań Tomek robić z ludzi głupców i karmić ich kłamstwami oraz strachem. Cały personel basenu może zmieścić się spokojnie w 20 osobach. .........Natomiast pan Babski jest cieniem człowieka sprzed lat, którego uwielbiali wszyscy uczniowie. Arogancja, populizm. ........ To małe miasto i nie trzeba być Kopernikiem żeby wiedzieć co kryje się za MOSKITEM i że są to prywatne interesy sponsorów kampanii burmistrza i środowiska jakim się otoczył. Koniec prywaty która trwała 8 lat, brawo radni!

referendum, 03.03.2019 23:40

opinia kogoś kto ma odwagę wystapić pod nazwiskiem pokazując że w ogóle nie boi się Burmistrza. Z dedykacją dla tzw. maszynek do głosowania Żaka. Całość na FB mamnewsa.

referendum, 03.03.2019 23:24

cdn.: Na koniec: brawo dla młodego Pana reprezentującego klub Beskid. W środowisku miejskim słyszy się o Was wiele dobrego, że jesteście mlodzi i macie wiele zapału i wiele ludzi chce wam przeszkodzić w działaniach. Bardzo dobrze że zabieracie głos i bronicie interesu waszego klubu który ma już 100 lat. Nie dajcie się i nie bójcie bo ludzie wam kibicują i pomogą. To małe miasto i nie trzeba być Kopernikiem żeby wiedzieć co kryje się za MOSKITEM i że są to prywatne interesy sponsorów kampanii burmistrza i środowiska jakim się otoczył. Koniec prywaty która trwała 8 lat, brawo radni!

referendum, 03.03.2019 23:23

cdn: .......Natomiast pan Babski jest cieniem człowieka sprzed lat, którego uwielbiali wszyscy uczniowie. Arogancja, populizm. Jeszcze do dogryzanie młodemu radnemu, temu z Rzyk w sprawie dyrektora szkoły. Panie Babski wstydź się Pan, chłopakowi trzeba pomóc, A nie wyprowadzać z równowagi i oceniać z góry bo on ma czysty umysł i chęć do działania, a Pan został na stare lata maszynką w rękach Burmistrza.

referendum, 03.03.2019 23:23

opinia kogoś kto ma odwagę wystapić pod nazwiskiem pokazując że w ogóle nie boi się Burmistrza. Całość na FB mamnewsa. "Andrzej Skoczylas Tomasz Żak kompromituje się coraz bardziej. Ta buta, chamstwo i arogancja pokazują jego stosunek do mieszkańców. Oglądałem transmisję wczorajszych obrad i jestem wstrząśnięty tym co usłyszałem. Po pierwsze liczba etatów w tej instrukcji: 54!!! To są jakieś żarty,..............Przestań Tomek robić z ludzi głupców i karmić ich kłamstwami oraz strachem. Cały personel basenu może zmieścić się spokojnie w 20 osobach.

xpekk, 03.03.2019 23:11

Prawdopodobnie obaj panowie Babki i Żak mówią to samo. Według mnie obaj zachowują się jakby za wszelką cenę chcieli tego molochu jak piszą ludzie na 54 zatrudnionych. Ciekawe że te starania w necie wspierają ludzie związani z siatkówką :) ci sami co popierali Żaka w kampanii ostro.

kaczor, 03.03.2019 23:03

pod rozwagę co pisze internauta gtx: Basen - póki co - jest dwa razy droższy niż miał być, jeśli burmistrz nie zmieni podejścia do tematu zarządzania (MOSKiT ;-)) to będzie to kolejna inwestycja pogarszająca przewlekle kondycję budżetu miasta. A może na próbę zamiast zatrudnić 50 osób na etacie, rozpisać przetargi i zawrzeć umowy z mikroprzedsiębiorstwami ( ratownicy, obsługa itd. ) ? Na pewno będzie taniej, a jeśli dyrektor basenu będzie profesjonalistą, a nie z "nadania" to jest szansa, że i lepiej niż z etatami: "czy się stoi, czy się leży..." ?

ludwik, 03.03.2019 22:57

bez znaczenia który pan to powiedział: Pan Burmistrz czy Pan Przewodniczący Babski (za chwil wróci na to godne stanowisko które powinien zajmować). A może obaj. Grunt że to prawda. Albo moskit albo basenu nie otworzą. Wasze rzucanie się nic nie da. Będzie jak chce Burmistrz. Wasi radni pękną szybciej niż myślicie :)

mareczek, 03.03.2019 22:48

podpisuję się pod tym co napisał marcinmad. Jeśli jeden z nich niewinny tych słów wyjętych prosto z przekomarzania się z 5latkiem -przepraszam! Media proszę o niemylenie obu panów bo dla nas ma jednak znaczenie czy takie rzeczy gada burmistrz czy były przewodniczący

marcinmad, 03.03.2019 22:36

ja myślę że obaj Babki i Żak myślą i mówią podobnie dlatego portale mylą (może jedne posłuchał z sesji a drugi z „propagandowego radia”??) ale i ja swoje słowa o niepoważnym zachowaniu kierowałem do osoby która wypowiedziała słowa że albo moskit albo basenu nie otworzą we wrześniu.

marcinmad, 03.03.2019 22:36

ja myślę że obaj Babki i Żak myślą i mówią podobnie dlatego portale mylą (może jedne posłuchał z sesji a drugi z „propagandowego radia”??) ale i ja swoje słowa o niepoważnym zachorowaniu kierowałem do osoby która wypowiedziała słowa że albo moskit albo basenu nie otworzą we wrześniu. Wyjaśniam żeby było uczciwie.

marcin1970, 03.03.2019 22:30

a może obaj to samo powiedzieli??? Ale na wszelki wypadek mój komentarz poddam zmianie: staram się traktować burmistrza jak i byłego przewodniczącego rady gminy jak poważnych ludzi a a nie jak totalnych pieniaczy albo lżej - jak 5latka który tupie nogami, grozi że albo będzie jak on chce albo wychodzi z domu na dobre :) Dlatego jak żart traktuje słowa że pływalnia nie zostanie otwarta jeśli radni nie zgodzą się na moskit z 54 zatrudnionymi. Różnie różne gminy rozwiązują temat ale generalnie żeby utworzyć pływalnię wystarczy nadać jej kształt prawny. Jej samej. Nie trzeba wokół tego tworzyć moloha z 54 zatrudnionymi Chyba że chodzi o zatrudnienie 54 osób a powód jest obojętny ???? To niech zatrudniają ale ZA SWOJE a nie podatników.

krisu78, 03.03.2019 22:13

słuchajcie - na jednym portalu pisali że to burmistrz gadał że nie otworzy basenu jak nie będzie moskitu (jakby innych tańszych form organziacji nie było na świecie) a na innym że to odważna teza burmistrza - czy ktoś mógłby ustalić który to tak gadał? Obaj panowie blisko współłpracują ale może dobrze wiedzieć który to czy obaj zachowują się tak oryginalnie???? :))

leon, 03.03.2019 21:51

aż zrozumiecie: ble ble ble MOSkiT będzie bo Burmistrz go chce. Jak zechce to stawiam że i 70 osób tam będzie zatrudnionych i to z dobrą pensją. NIC nie możecie, możecie sobie tylko poszczekać. Pogódźcie się z tym i idźcie spać bo czeka was w tygodniu trolle następne rozczarowanie waszymi radnymi od Kobielusa i pisiorkami CDN. Ps. Nie licze Pani Doroty bo ona szybko zmądrzała i myślę że już dobrze wie że taka postawa opłaci się

xpekk, 03.03.2019 12:14

Ale od czego są niezależne media - już wyliczyły że te moskit to w sumie w takim kształcie ponad 3 mliliony rocznie co najmniej. Conajmniej. Jeśli radni od Żaka nie chcieli diopłacic do śmieci 2,5 i pytali z czego wziąć to z czego wezmą lekką ręką licząc 3 miliony na moskit??? Z czego chcieli zrezygnować w tym i kolejntych latach żeby było na etaciki dla "odpowiednich fachowców"?????

xpekk, 03.03.2019 12:13

żenujące jest też to że radni od Żaka Babski i reszta chcieli moskitu bez podania (z tego co piszą media) dokładnych wyliczeń ile to będzie kosztować!

marcinmad, 03.03.2019 10:12

do tego zapomniałem że można tak "straszyć" Odkąd moje dzieci skończyły 5 lat skończyły się w domu gadki w stylu albo dacie mi co chcę albo nie pójdę do przedszkoka.

marcinmad, 03.03.2019 10:11

gadanie burmistzra że nie zostanie otwarta pływalnia jak radni nie zgodzą się z tym co on chce czyli moskitu z ok. 50 zatrudnionymi. Hmmm. Biorąc pod uwage że chce w opinii ludzi molocha zamiast skromnej formy jak przystało na miasto które za niego rządów ma mieć w tym roku 55 mln zadłużenia, lekko bezczelne moim zdaniem.

marcinmad, 03.03.2019 10:08

opowiadanie że musi być moskit bo nie owtorzą basenu? żenujące kłamstwo. W tym kraju i w innych krytymi pływalniami można zarządzac na wiele sposób nie tylko tworzyć "molochy". 2. Urzędnicy mówią że ten moskit to może i ok. 4 mln rocznie kosztować w takim kształcie, z tyloma etatami. Tymczasem gdy kryta pływalnią zarządza np. jednostka organziacyjna kryta pływalnia koszt jest dużo mniejszy. Ale u nas mamy tylko zaplanowane "tylko" 55 mln długo na ten rok. To możemy dorzucić jeszcze ze 4, 5 baniek do zadłużenia albo będziemy w tym i kolejnym rezygnować żeby było na utrzymanie molocha??? Niektórzy to się boją nie tylko mieszkańców ale i NIKU, RIO a może i innych panów???

leon, 03.03.2019 01:32

ble ble ble MOSkiT będzie bo Burmistrz go chce. Jak zechce to stawiam że i 70 osób tam będzie zatrudnionych i to z dobrą pensją. NIC nie możecie, możecie sobie tylko poszczekać. Pogódźcie się z tym i idźcie spać. Dobrej niedzueli bo czeka was w tygodniu trolle następne rozczarowanie waszymi radnymi od Kobielusa i pisiorkami CDN. Ps. Nie licze Pani Doroty bo ona szybko zmądrzała i myślę że już dobrze wie że taka postawa opłaci się

gtx, 02.03.2019 23:01

@xpek - cytując - Im więcej ratowniķów tym bezpieczniej fla dzieci - świetne ;-) czy wg Ciebie poziom bezpieczeństwa rośnie liniowo? wykładniczo? czy jakoś jeszcze inaczej? Prosimy o źródła naukowe. CZYLI może im więcej urzędników tym lepiej dla mieszkańców? Idąc dalej, czyli w absurd na każdego mieszkańca powinien przypadać jeden burmistrz, jeden radny i jeden urzędnik. Mam nadzieję, że rada miejska za przeproszeniem: uwali te wszystkie dziwne pomysły, które się pojawiają od początku tej kadencji. RADNI ! nie traćcie czujności i zróbcie wszystko, aby nie stracić zaufania swoich wyborców ( w szczególności mam na myśli Pana Radnego Kobielusa i Panią Radną Magierę ) !!!

gtx, 02.03.2019 22:51

Basen - póki co - jest dwa razy droższy niż miał być, jeśli burmistrz nie zmieni podejścia do tematu zarządzania (MOSKiT ;-)) to będzie to kolejna inwestycja pogarszająca przewlekle kondycję budżetu miasta. A może na próbę zamiast zatrudnić 50 osób na etacie, rozpisać przetargi i zawrzeć umowy z mikroprzedsiębiorstwami ( ratownicy, obsługa itd. ) ? Na pewno będzie taniej, a jeśli dyrektor basenu będzie profesjonalistą, a nie z "nadania" to jest szansa, że i lepiej niż z etatami: "czy się stoi, czy się leży..." ?

gtx, 02.03.2019 22:46

Basen - póki co - jest dwa razy droższy niż miał być, jeśli burmistrz nie zmieni podejścia do tematu zarządzania (MOSKiT ;-)) to będzie to kolejna inwestycja pogarszająca przewlekle kondycję budżetu miasta. A może na próbę zamiast zatrudnić 50 osób na etacie, rozpisać przetargi i zawrzeć umowy z mikroprzedsiębiorstwami ( ratownicy, obsługa itd. ) ? Na pewno będzie taniej, a jeśli dyrektor basenu będzie profesjonalistą, a nie z "nadania" to jest szansa, że i lepiej niż z etatami: "czy się stoi, czy się leży..." ?

mareczek, 02.03.2019 21:09

tzw klakerom dziekuję za szczerość - niektórzy wprost przyznają że moskit ma liczyć 54 osoby bo tak chce burmistrz, trzeba pozatrudniać odpowiednich ludzi i koniec. A ile to będzie kosztować to nie sprawa mieszkańców skoro tak chce burmistrz Żak. Tu przynajmniej nie ma kombinowania.

mareczek, 02.03.2019 21:06

radnym od Pana Żaka którzy zagłosowali jak to ludzie piszą "Tak bo tak chce Żak" bez dokładanych wyliczeń finansowych tego moskitu (wyliczeń a nie planów o jakich Żak za chwilę powie np. że były marzeniami ale niestety jest 3 razy drożej i co zrobić) chciałbym zapytać czy gdyby to chodziło o ich prywatne pieniądze to też byliby na "tak bo tak chce Żak" czy jednak zastanowili się????

mareczek, 02.03.2019 21:02

Panu Żakowi chciałbym powiedzieć że jesli myśli że nie otworzy basenu bo mu się rada nie zgodziła na nową instytucję z wielką liczbą etatów, i tak zrobi na złość mieszkańcom czy radnym to się przeliczy. Do roboty burmistrzu a nie gadki na poziomie obrażonego 5 latka!!! Nie trzeba moskitu żeby basen działał tylko nadania basenowi jakieś formy prawnej i zatrudniania z 15 ludzi. Nawet duże firmy robią teraz tak że obsługę finansową prowadzą księgowi z zewnątrz i to tak możemy oszczędzic na basenie! Trochę skromności w wydaniu peiniędzy podatników szczególnie że w tym roku gmina ma osiągnąć zadłużenie ok 55 milionów złotych!!! (bez moskitu to liczyli, gdyby był ten moskit strach się bać)

marcin1970, 02.03.2019 20:27

może szokować jeśli radni od pana Żak plus jedna osoba chcą moskitu mimo że nie mają dokładnych wyliczeń finansowych (dokładnych a nie planów bo pan Żak słynie z tego że plany mu się nie sprawdzają - patrz cena basenu krytego o 15 mln większa). Ale z drugiej strony - po co im to - oni i tak głosują według zasady - "tak - bo tak chce Żak". Najwyżej potem według zasady "tak bo tak chce Żak" przegłosowaliby zwiększenie zadłużenia gminy do 60 mln w tym roku albo według zasady "tak bo tak chce Żak" nie zrealizowali jakieś ważnej inwestycji jaka jest w budżecie bo na etaty w moskicie i urzędzie byc musi a reszta to albo będzie albo nie.

kaczor, 02.03.2019 16:03

czy się śmiać czy płakać? 10 radnych jest za powstaniem mosktu chociaż nikt nie przedstawił im na piśmie dokładnych wyliczeń ile to ma kosztować???Wiadomo tylko że 54 zatrudnionych. Do tego według najnowszej wersji klakierów moskit z aż 54 zatrudnionymi to temu że ma być nowa hala sportowa - jeszcze jej nie zaczęli budować i nie wiadomo kiedy zaczną ale jak wynika ze słów klakierów warto już płacić za etaty....

tomasz2, 02.03.2019 12:03

czyli co? Żak zaproponował radnym a jego radni plus pani Dorota Magiera (jak to napisał klakier bo zmądrzała i wie że sie jej to opłaci) chcieli moskitu bez podania dokładnych kosztów tej instytucji? To nie jaja to według mnie kpina. Ale i tak co wiemy robi wrażenie - 54 osoby. Niech nikt się nie da nabrać jak po krytyce zejdą z liczby osób. Bo racja i tak zrobią co chcą jesli by udało im się "kupić" radnych. A my? W tym roku zadłużenie za Żaka miało wynieść według ekipy Żaka koło 55 mln zł. Po moskicie i po nowym wiceburmistrz do ilu skoczy?????

kredytyzaZaka, 02.03.2019 11:50

Drodzy państwo. dośc jaj z ludzi. Już wystarczy po tym jak koszty basenu kytego poszybowały z 15 mln do ok. 30 mln. Najpierw dokładne wyliczenia ksoztów i to na piśmie z podpisem Żaak. Potem zapytać mieszkańców bo przy zadłużeniu za Żaka zbliżamy się powoli do granicy rozsądu jesli jeszcze droga halę chcą budować. A dopiero potem decyzja. Stworzyc moskit można w każdej chwili jak sytaucja finansowa gminy poprawi się a drogi będą w lepszym stanie. Teraz wystarczy stworzyć ramy organizacyjne tylko dla basenu tak jak robi setek miast

kredytyzaZaka, 02.03.2019 11:47

nawet radni od Żaka mówia że nie są znane dokładnie koszty moskitu - że ich nie podano na sesji. To są jakieś jaja jak to prawda. Kupuję drogie auto ale nie wiem ile ksoztuje???? Jak podpiszę umowę (przyjmę uchwałę w sprawie moskitu) to sie dowiem. Z jakich inwestycji Żak i jego radni chcą zrezygnowac??? Bo liczba 54 zatrudnionych już podała i robi wrażenie. Z jakich? A może wziąc na utrzymanie moskitu dodatkowy np. 10 milionowy kredyt?

roczynianin, 02.03.2019 11:40

Straszenia przez niektórych tym że basenu krytego nie otworzą jak nie będzie moskitu to kompromitacja. Nawet pan Heniek który codziennie zaopatruje się w leczący trunek w naszym sklepie śmieje się że jak dziecko któremu rodzice nie chca kupić drogiej zabawki :) Lepiej niech odpowiedzialni wezmą sie za robotę a nie dziecinadę.

roczynianin, 02.03.2019 11:37

co do liczby etatów to wiadomo że po tym jak ludzie sązszkowani to zejdą z liczbą. a potem gdyby "kupili" radnych to zrobią co chcą Będziemy płacić coraz więcej i coraz więcej na etaty w urzędzie i moskicie plus rosnące zadłużenie za Żaka ale co tam. To problem mieszkańców gminy a nie zakolandii. I to problem radnych jeśli dadzą się "kupić" gadce szmatce.

roczynianin, 02.03.2019 11:34

zkg może prawnir to robić.oj beskimaly za co pensję biezresz? Ze nie będzie chxiało bo Żak tego nie chce to inna rzecz. W zgk wiedza jakie sa plany wobec nich. Mieszkańcy szykujcie się na duże podwyżki cen śmieci i nie ma to związku z żadnym rządem z prawa czy lewa tylko działaniami ekipy burmistrza.

beskidmaly, 02.03.2019 11:32

A kto wam powiedział ze od razu potrzeba 54 osoby. Jeszcze nic nie powstalo a juz piszecie. To kto ma organizować prace na basenie, bo wiemy ze prawnie nie moze tego robic ZGK oni i tak maja dosyć swoich problemów . Juz niedługo będzie rozruch techniczny basenu kto będzie pracowal przy utrzmaniu ruchu i kto ma przyjąć pracowników a trzeba ich przeszkolić. To nie na budowie praca ze każdy po krótkim przeszkolenie moze pracowac , moze do Centrum Kultury basen przypisac bo stadion juz kiedyś mieli i wiemy jak było.

martinez, 02.03.2019 11:25

gadka że trzeba 54 zatrudnionych bo to na nową halę jakiej nie ma to już kuriuzum. Zresztą racja - potem powiedzą że trzeba kolejnych 50 bo już jest nowa hala. A my będziemy płacic głównie na etaty w urzędzie, moskicie i na spłacanie zadłużenia jakie pozostawi nam ekipa Żaka bo nowa hala duzo kosztuje a biorąc pod uwagę zdolności ekipy Żaka (mówili że basen 15 mln i dotacja, jest ok. 30 mln a o dotacji nic nie słuchać) to będą horrendalne kwoty jakie nasi prawnukowie będą spłacać. O ile radni dadzą się "kupić" jak to czule określa zakolandia.

martinez, 02.03.2019 11:21

ludzie wiadomo że na takim basenie nie trzeba 24 ratowników chyba że ktoś chce żeby sobie krzywdę zrobili jak 5 naraz będzie skakać kogos ratować. Ale raczej etat ratownika zamieni sie lepiej płatny etat urzędnika:) gdyby radni zmienili zdanie według tego jak wyśmiewa ich zakolandia. Radni też niech uważaja jak w ramach negocjacji powiedza że mniejszą liczbę etatów. Bo wierzycie że mniejszą??? Ludzie nie. Jedno powiedzą drugie zrobią przekoani że to zakolandia mówi "kupieni" radni słowa nie pisną.

martinez, 02.03.2019 11:21

ludzie wiadomo że na takim basenie nie trzeba 24 ratowników chyba że ktoś chce żeby sobie krzywdę zrobili jak 5 naraz będzie skakać kogos ratować. Ale raczej eta ratownika zamini sie lepiej płatny etat urzędnika gdyby radni zmienili zdanie według tego jak wyśmiewa ich zakolandia. Radni tez niech uważaja jak w ramach negocjacji powiedza że mniejszą liczbę etatów. Bo wierzycie że mniejszą??? Ludzie nie. Jedno powiedzą drugie zrobią przekoani że to zakolandia mówi "kupieni" radni słowa nie pisną.

ranyjulek, 02.03.2019 11:06

Do tematu moskitu można powrócić jesli będzie nowa hala i inne rzeczy. Choć w halę nie wierze bo po tym jak ekipa Żaka rozminęła się z kosztami basenu i po tym jak poszybowało zadłużenie gminy za Żaka . Teraz kiedy jeszcze wiemy że z każdym nowym obiektem sportowym niektórzy mogą chcieć 50 nowych etatów utrzymywanych przez podatnika robi się coraz bardziej dziwnie

ranyjulek, 02.03.2019 11:04

bądźmy poważni. Radni już podjęli decyzję. Zróbcie instytucję jaka będzie sam ten basen obsługiwać i a liczba etatów niech będzie rosądna bo nie jest tak że im więcej tym lepiej. A nie że niektórzy straszą mieszkańców że albo 54 zatrudnionych w nowej instytucji albo basenu nie otworzą. Przecież to kompromitacja.

ranyjulek, 02.03.2019 10:57

Mam wrażenie że ekipa burmistrz pogubiła się totalnie. 54 zatrudnionych do miejsc jakich jeszcze nie wybudowali? A za co wybudują skoro juz teraz mamy zadłużenie gminy ponad 50 mln. O co chodzi? Zeby na siłę wybudować, potem zapominając co się teraz mówiło zatrudnić znowu 50 osób i żeby zadłużenie wzrosło do 80 mln a na etaty w urzędzie i moskicie szła 1,4 budżetu gminy???

marcin1970, 02.03.2019 10:48

zresztą nawet gdyby Żak przekonał do siebie radnych opozycji, zakolandia nazywa to "kupieniem" to chyba nawet 5latek nie uwierzy że po powstaniu nowej hali bskidmaly nie ogłosi że trzeba dodatkowych 50 etatów

marcin1970, 02.03.2019 10:45

jeszcze bardziej nasza inteligencję obraża beskidmaly. Musi być moskit z 54 zatrudnionymi to chce Żak budować nową halę i sztuczne boskio przy stadionie. To może niech najpierw je wybudują (za co to inna rzecz skoro juz zadłużenia gminy to ponad 50 mln a do ekipy Żaka nikt nie chyba zaufania po tym jak cena basenu poszybowała z 15 do ok. 30 mln )

marcin1970, 02.03.2019 10:35

logika że im więcej zatrudnionych ratowników tym lepiej to może byc tylko i wyłacznie logika klakiera zakolandii który ma gdzieś kasę podatników :))) Każdy normalny człowiek wie że gdzie kucharek sześć.... To jest także obraźliwe dla tysięcy basenów gdzie zatrudniają stosowną liczbę ratowników a nie według zasady im więcej tym lepiej. Bo nie lepiej, nawet dla bezpieczeństwa. To też obraźliwe dla naszej andrychowian inteligencji bo z góry wiadomo że nie o bezpieczeństwo chodzi klakierom a na końcu może zresztą okazać się że etat ratownika zamienia się w etat urzędnika :))))

krisu78, 02.03.2019 10:26

100 na 100 procent racji kaczor. To kpina w biały dzień. beskidmaly: musi byc moskit z 54 zatrudnionymi na jakich wydamy pewnie ze 2 bańki rocznie na etaty bo będziemy mieć nową halę i sztuczne boisko. Ale ich nie mamy a etaty za jakie podatnicy będa płacić już chcecie!!! PS. Że Boga, gniew mieszkańców się niektórzy nie boją to wiadomo. Ale kontroli NiKU, CBA????? Nie wspomne o tym że jak będzie hala, sztuczne boisko (zadłuży sie na to Andrychów do 80 mln???) beskidmaly powie że to jasne że zatrudnienie musi wzrosnąć do 100 osób.

kaczor, 02.03.2019 10:19

beskidmaly - mam wrażenie że pod przykrywką rozsądku jaja sobie z nas robisz. w końcu jesteś panem który twierdził źe za Żaka jest w Andrychowie pogotowie całodobowe. Otóż po Twoich wpisać wnoszę że chodzi tylko i wyłącznie o stworzenie zatrudnienia dla 54 osób. Bo nowej hali nie ma i w ogóle nie wiadomo czy będzie w następnych 5 latach, boiska ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie nie ma. To tak jakbym miał jedynie fundamenty pod budynek firmy i już zatrudnił sobie z 30 osób na wyrost. Ale zrobił to za kasę podatników więc co mi zależy????

kaczor, 02.03.2019 10:13

xpek ty sobie jaj robisz. to może 100 ratowników? Tylu ilu musi być ale bez jaj. dość mały obiekt i 24???? To tylko do chaosu doprowadzić może. Każdy rozsądny człowiek wie że to nie działa tak że jak jest więcej etatów to jest lepiej.

Turboplazmotron, 02.03.2019 09:54

beskidmały co do księgowości to przecież są dziesiątki małych firm które korzystają z jednego biura rachunkowe go( jedną księgowa prowadzi kilka firm). Pozdrawiam Turboplazmotron.

beskidmaly, 02.03.2019 09:24

Turboplazmotorn: moze i masz racje ale do każdego obiektu musi byc ksiegowosc ,musi byc kierownik i ekonomia jest za jedna jednostka samorzadowa a nie trzema jestem przekonany tym bardziej ze wydzial promocji będzie to robil w ramach obecnego zatrunienia przynajmniej na razie jak będzie 1 obiekt.

cdn, 02.03.2019 09:22

Kłamcy i głupcy. Sami się przyznali do kłamstw, byle radnymi zostać. W czym jeszcze kłamali?

Turboplazmotron, 02.03.2019 08:59

Wydaje mi się że centralizacja zarządzania obiektami sportowymi jest dobra tylko z punktu widzenia urzędu ale dla poszczególnych obiektów dużo lepszy efekt przyniesie powołanie osobnych kierowników z prostego powodu np. kierownik basenu będzie czuł się bezpośrednio odpowiedzialny za obiekt i pracowników , podobnie kierownik nowej hali. Przy centralnym zarządzaniu odpowiedzialność jest rozmyta.

beskidmaly, 02.03.2019 07:34

Ja mysle ze Radni zapytają o rozpiske potrzebnych stanowisk do obsługi całkowitej basenu z wyliczanka godzinowa. Radni rowniez będą przygladac sie jak to jest zorganizowane w innych miejscowościach .Piszecie ze w Suchej i w Wadowicach jest powolana jednostka samorzadowa "Kryta plywalnia" i zajmuje sie tym samym na tych samych zasadach co MOSKiT. Czyli jak w Andrychowie powstanie pod taka nazwa ,zamiast M OSKiT to będzie ok i wtedy potrzeba będzie mniej osob do zatrudnienia, mniej ratownikow i kajerek itd. itd.Jak zostanie wybudowana hala to powołamy kolejna "jednostke organizacyjna" pn "Hala sportowa" i taka sama do stadionu bo z tego co slyszalem to ma powstać boisko o sztucznej nawierzchni, które będzie sluzylo wszystkim klubom z gminy i nie tylko z gminy i o to boi sie "Beskid", ze pieniądze z wynajmu pojda do MOSKitu a nie do Klubu.

xpek, 02.03.2019 07:01

Im więcej ratowniķów tym bezpieczniej fla dzieci

leon, 02.03.2019 00:32

ble ble ble MOSkiT będzie bo Burmistrz go chce. Jak zechce to stawiam że i 70 osób tam będzie zatrudnionych i to z dobrą pensją. NIC nie możecie, możecie sobie tylko poszczekać. Pogódźcie się z tym i idźcie spać. Dobrego weekendu bo czeka was w tygodniu trolle następne rozczarowanie waszymi radnymi od Kobielusa i pisiorkami CDN. Ps. Nie licze Pani Doroty bo ona szybko zmądrzała i myślę że już dobrze wie że taka postawa opłaci się

aga33, 02.03.2019 00:22

w jednym z polskich miast na niemal identycznym obiekcie co powstaje w Andrychowie zatrudnionych jest 10 ratowników a i tak kontrolerzy zapytali czy to gospodarne. W Andrychowie tzw. klakierzy pisą że będzie 24 ratowników. Wybraźcie sobie skalę " fantazji" za pieniądze podatników jeśli to prawda.

marcin1970, 02.03.2019 00:14

co do śmieci to burmistrz Żak nawet 16,50 proponował - dla emerytów także. Nie wyplącze się z tego bo są dokumenty. Chyba nawet swoich radnych przeraził tym. Tak to przynamniej z boku wyglądało.

marcin1970, 02.03.2019 00:10

Każdy wie że da się znaleźć takie rozwiązanie które nie będzie kosztować podatników grubych pieniędzy. Chyba że chodzi o to żeby było drogo i były dobrze opłacane etaty dla 54 tzw. "swoich"??? Wierzyć mi się nie chce. Odganiam tę myśl która dziś po całym Andrychowie chodzi bo ludzie zszkowani.

zandrychowa, 02.03.2019 00:07

Tu nie chodzi o nazwę instytucje tylko o liczbę osób z obsługi.Ile osób pracuje na basenie w Wadowicach?Przypuszczam że w Andrychowie będzie podobnie skoro basen ma być czynny 7 dni w tygodniu.Odrzucenie projektu MOSkiT to kolejny dowód na działanie radnych poisu na szkodę miasta.Powoli zaczynają się ośmieszać - efekt jest taki że zamiast 13 zł będziemy płacić 15 zł za śmieci.A basenem będzie zarządzać firma która sprząta miasto.Coraz śmieszniej się robi pod rządami pisu w Andrychowie (jednym już zarządza widać z jakimi efektami)

marcin1970, 02.03.2019 00:04

staram się traktować burmistrza jak poważnego człowieka a nie jak totalnego pieniacza albo lżej - jak 5latka który tupie nogami, grozi że albo będzie jak on chce albo wychodzi z domu na dobre :) Dlatego jak żart traktuje słowa że pływalnia nie zostanie otwarta jeśli radni nie zgodzą się na moskit z 54 zatrudnionymi. Różnie różne gminy rozwiązują temat ale generalnie żeby utworzyć pływalnię wystarczy nadać jej kształt prawny. Jej samej. Nie trzeba wokół tego tworzyć moloha z 54 zatrudnionymi Chyba że chodzi o zatrudnienie 54 osób a powód jest obojętny ???? To niech zatrudnia ale ZA SWOJE a nie podatników.

tomasznasz, 01.03.2019 23:50

a od radnej Kapeli to odwalcie sie bo póki co ona pokazuje że ma honoru więcej niż cała zakolandia z jej szefem na czele!!!

tomasznasz, 01.03.2019 23:48

Wadowice: Kryta Pływalnia Delfin (NIP: 5512311869, REGON: 356543963) Samorządowa Jednostka Organizacyjna Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej (NIP: 5521588613, REGON: 356892244)Samorządowa Jednostka Organizacyjna To z dedykacją dla tych którzy chcą zrobić z radnych i mieszkańców idiotów wmawiając im że moskit z 54 zatrudnionymi za kasę podatników musi być bo nie otworzą basenu. Każdy rozumny człowiek wie że żeby kryta pływalnia działała wystarczy zrobić to co np. w Wadowicach i Suchej gdzie pływalnia sobie a boiska sobie często zresztą dbają o nie bez etatów. Tym bardziej dla sumie 54 osób jak w planowanym przez ekipę Żaka moskicie

ludwik, 01.03.2019 23:26

lepiej przyzwyczajcie się do myśli że moskit będzie. Tam mają być 54 osoby zatrudnione - kto mądry wie co to oznacza, kto mądry jak głosować :)

ludwik, 01.03.2019 23:24

oj trolki kochane - rzucacie się i rzucacie a za chwilkę wasi radni zmienią zdanie i zagłosują za moskitem tak jak zagłosowali za podwyżką cen śmieci. Wystarczyło trochę ich zmęczyć :))) Obstawiajcie kto dał się przekonać i nastepnym razem będzie "za" albo dyplomatycznie nie pojawi się na sesji??? Kto to może być: "Maciuś - zmieniam zdanie"? "Zbyszek - zmieniam zdanie"? "Dorotka - już jestem po dobrej stronie" a może Powroźnik, Kapela a nawet Kubień od "pisorków"??? Jeszcze chwilkę i przekonacie się. Takich sobie radnych wybraliście to takich macie. Buhahaahahahhaha

kaczor, 01.03.2019 21:14

dokładnie. Jakbyście słyszeli co mówili moi młodsi sporo kuzyni o tym że Żak chce powołania nowej instytucji na 54 osoby w sytuacji kiedy w okolicy np. Wadowicach mają i stadion i boiska a krytą pływalnią zarządza kryta pływalnia Delfin i to wystarczy. W dość nieparlamentarnych słowach dwudziestolatkowie zaproponowali też żeby te kilka milionów jakie może rocznie kosztować podatników instytucja na 54 osoby pan Żak wyłożył ze swoich, swoich wice i radnych. I że nazwiska radnych którzy zamiast na inwestycje wolą dać kasę i to grubą na 54 osoby będą wisieć gdzie się da. Ale radni nie wstydzą się swoich głosowań więc nie ma problemu. Młodzi ludzie dość odważnie wypowiadają się o panu Żaku i tym pomyśle o czym pewno on i radni przekonają się szybko.

Turboplazmotron, 01.03.2019 19:39

Na szczęście nie wszyscy się boją zwłaszcza młodzi ludzie.

polipol, 01.03.2019 12:33

@Turboplazmotron; To jest właśnie straszne i smutne, jak wybrane przez nas osoby, pokazują w publicznym miejscu swoją postawą i słowami jaki mają stosunek do drugiego człowieka. Człowieka, który nie znając zasad gry, które obowiązują za drzwiami urzędu mają odwagę wypowiedzieć swoje zdanie w ważnej dla nich sprawie. Większości mieszkańców wydaje się, że problem ich nie dotyczy... aż polityka lokalna zapuka do ich drzwi: przy podwyżkach cen, podatków, likwidacjach, przebudowach, budowach, przetargach, szukaniu pracy. Mieszkańcy Andrychowa opamiętajcie się przy następnych wyborach! Szkoda, że nie słyszycie jak komentowana są sesje RM w Andrychowie w okolicznych powiatach i gminach - zarówno przez samorządowców, jak i obywateli. Tak nie wygląda demokracja! Polecam przeczytać komentarze Polaków po emisji Expresu Reporterów w reportażu dotyczącym wodociągu dla mieszkańców Brzezinki. Tu w Andrychowie większość ludzi boi się odezwać, aby przypadkiem władza na złość nie zrobiła przy pierwszej okazji, lub sądami nie straszyła publicznie za pomocą swoich oddanej mniejszości bezradnych.

kalafior, 01.03.2019 12:23

@barte Najpierw to trzeba mieć naprawdę czym zarządzać.Podupadłym stadionem,tą starą halą sportową na ul.1Maja?Zamiast b.drogiego krytego basenu ,upchanego między blokami to trzeba było nową hale sportową wybudować.54 ludzi ma tam pracować czy zarządzać a pływać będzie garstka osób.Może jak szkoły przyjdą ,2 klasy to będzie po równo.5 basenów krytych jest w okolicy.

Turboplazmotron, 01.03.2019 12:15

Proszę też zwrócić uwagę jak na sesji potraktowano młode pokolenie mieszkańców Pana Radnego i Pana przedstawiciela Beskidu.

gregory, 01.03.2019 10:44

W okolicznym mieście jak wybudowali karty basen to utworzyli instytucje: kryta pływalnia. Szok dla niektórych czy dowód ze frajerzy bo mogli przy okazji walnąć jeszcze instytucje np. na 60 etatów i powiedzieć że inaczej nie da się, inaczej nie otworzą pływalni???

beskidmaly, 01.03.2019 10:21

krisu; w innych gminach na basenach czy halach sportowych jest samoobsluga haha

polipol, 01.03.2019 10:17

w innych gminach nie mają też trzech burmistrzów - miasto utkane z atrakcji

polipol, 01.03.2019 10:14

@krisu78; ale w innych gminach nie mają Pana Żaka i Pana Babskiego

beskidmaly, 01.03.2019 10:13

Turboplazmotron: teraz to nic nie wiadomo do końca ale prawdopodobnie ten rok projekt i pozwolenie na budowę. pozdrawia.

krisu78, 01.03.2019 10:10

przy okazji może można by powołać nową instytucję na 100 etatów albo choć oddzielną komórkę???? :) Sorry ale za ironię ale to już jaja są według mnie. W innych gminach mają kryte pływalnie, stadiony etc ale nie wpadli na pomysł żeby powoływać nowe twory na 54 etaty.

Turboplazmotron, 01.03.2019 10:03

beskidmały Masz może wiedzę kiedy ma powstać nowa hala sportowa w Andrychowie?

madzia, 01.03.2019 09:54

Pan zdaje się ironizuje a niektórzy gotowi podchwycić i przekonywać mieszkańców od nowej instytucji z nowymi etatami -najlepiej 50 -woda potanieje.

polipol, 01.03.2019 09:49

W celu doprowadzenia wodociągu do osiedla w Brzezince, należy przygotować projekt powstania ZWAiS (Zjednoczone Wody Andrychowskie i Spółka), żadna z obecnie istniejących instytucji gminnych nie udźwignie bowiem tego przedsięwzięcia. Spółka ta powinna szybko utworzyć konsorcjum z jakąś inną firmą prywatną, aby wodociąg był tańszy i lepszy, i żeby lepiej ciągnął podatki, przepraszam wodę.

madzia, 01.03.2019 09:45

Ludzie wody nie mają, zadłużenie gminy z tego co pisali na mamnewsa ponad 50 mln złotych a niektórzy chcieli nowej instytucji z 54 etatami.

polipol, 01.03.2019 09:42

Basen po otwarciu należy przekazać w zarząd GZO, kuriozalnej instytucji, której nie ma w innych gminach, w przyszłym roku będzie wówczas złożony wniosek o połączenie basenów krytego i otwartego. GZO powinno w związku z otrzymaniem nowych obowiązków mieć trzech burmistrzów, przepraszam dyrektorów. Miejmy nadzieję, że rada miejska w obecnym składzie skutecznie przeciwstawi się dalszemu rozkwitowi biurokracji, czyli marnotrawieniu pieniędzy podatników.

beskidmaly, 01.03.2019 09:28

Czym MOSKiT by sie roznil od Centrum Kultury i Wypoczynku poza nazwa a to co proponuje gregory to jak powstanie hala sportowa to powolana zostanie nastepna taka sama jak do basenu to jeszcze nastepna do stadionu i nastepna do kajakow na stawie anteckiego- smiechu warte haha

barte, 01.03.2019 09:16

Nowa instytucja która będzie zarządzać stadionem, basenami halami a więc olbrzymim majątkiem - NIE.Szkoła z trzema klasami i jednym dyrektorem TAK. Logika PISu

gregory, 01.03.2019 09:10

aby otworzyć basen wystarczy zrobić to co w innych miastach. Kolega jest pracownikiem instytucji pod nazwą kryta pływalnia Delfin. Nikt nie wpadł na to ze skoro pływalnia potrzebuje np. 20 etatów to utworzą przy tej okazji nową instytucję na 50 etatów.

gregory, 01.03.2019 09:07

54 osoby. "Szacun" ekipo Żaka. A do gminy telewizje zjeżdżają bo ludzie wody nie mają

beskidmaly, 01.03.2019 09:05

kaczor a jak myślisz kto ich ma zatrudnić urzad tylko jest jeden problem kto ma sprzedawac bilety wstepu na basen bo Urzad nie ma prawa prowadzin działalności dospodarczej i w tym jest problem, a obojętne jest czy ten "twor" sie będzie nazywać MOSKIT czyMOSIR ,czy OSIR to powstać musi bo ktos zarzadzac basenem musi a samych ratownikow potrzeba ztrudnic ponad 24 nie licząc sprzątaczek. kasjerek, ksiegowa , obsluge techniczna i etc etc.

beskidmaly, 01.03.2019 08:55

kaczor a jak myślisz kto ich ma zatrudnić urzad tylko jest jeden problem kto ma sprzedawac bilety wstepu na basen bo Urzad nie ma prawa prowadzin działalności dospodarczej i w tym jest problem, a obojętne jest czy ten "twor" sie będzie nazywać MOSKIT czyMOSIR ,czy OSIR to powstać musi bo ktos zarzadzac basenem musi a samych ratownikow potrzeba ztrudnic ponad 24 nie licząc sprzątaczek. kasjerek, ksiegowa , obsluge techniczna i etc etc.

krisu78, 01.03.2019 08:48

Mam szczerą nadzieję że to nie burmistrz tak odpowiedział radnemu. Tej osobie podpowiadam : żeby basen kryty działał proponuję zatrudnić pracowników basenu krytego. W innych miastach tak robią i działa :) Według tej samej zasady o jakiej niżej pisze kaczor.

krisu78, 01.03.2019 08:46

"Radny Stanisław Prus zapytał jakie będą skutki nie podjęcia tej uchwały. W odpowiedzi usłyszał, że basen będzie stał pusty jeśli nie będzie instytucji zarządzającej."

madzia, 01.03.2019 08:29

54 etaty w nowej instytucji???? No no

kaczor, 01.03.2019 08:11

żeby basen kryty zaczął działać wydaje się że trzeba zatrudnić pracowników basenu krytego a nie trzeba tworzyć nowej instytucji z 54 etatami Tak samo jak chcę wybudować dom nie muszę budować całego osiedla a jak chcę otworzyć sklep z pieczywem galerii. PS. Mam nadzieję że za taką opinię nikt nie pozwie mnie do sądu :)