Napięta sytuacja polityczna w Andrychowie trwa. Tym razem poszło o wycieczkę na Węgry

, Polityka, Wiadomości, 08.05.2020 13:07, PG
Ma być to wycieczka pracownicza, ale w zaistniałej sytuacji pandemii, nie wiadomo czy w ogóle dojdzie do skutku.
Napięta sytuacja polityczna w Andrychowie trwa. Tym razem poszło o wycieczkę na Węgry

W Andrychowie sytuacja polityczna cały czas jest napięta. Opozycja z PiS nie daje burmistrzowi Tomaszowi Żakowi ani chwili spokoju, rozliczając go z każdej złotówki. Tym razem poszło o wycieczkę do Węgier.

Radny Krzysztof Kubień wypomniał burmistrzowi, że zamiast pomagać przedsiębiorcom w czasie kryzysu to wydaje 25 tys. zł na podróże. Rzeczywiście burmistrz 11 lutego br. zawarł umowę biurem podróży ViaTravel na realizację wycieczki do Budapesztu w dn. 5-7 czerwca br.

Zapytaliśmy w magistracie co to za pomysł.

- Wycieczka do Budapesztu, w dniach 5-7 czerwca 2020 r. została zaplanowana ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, z którego jak wiadomo może być finansowana tylko i wyłącznie działalność socjalna. Środki te nie mogą zostać „przeniesione" na inny cel. Koszt umowy (zawartej, z lokalną firmą) w wysokości 25 110 zł obejmują wydatki finansowane ze wspomnianego ZFŚS (14 580 zł), ale zawiera się w nim również wkład poniesiony przez pracowników z własnych środków (10 530 zł). Umowa powyższa nie została jeszcze zrealizowana i z uwagi na obecną sytuację epidemiczną być może w ogóle nie dojdzie do skutku.- mówi nam dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 08.05.2020 18:22

@barte zawsze pierwszy rzuca kamieniem.

barte, 08.05.2020 16:42

Dlaczego ten Kubień tak bardzo nienawidzi burmistrza Andrychowa-najlepszego i najbardziej skutecznego burmistrza Andrychowa odkąd pamiętam

Zakolog, 08.05.2020 15:37

Radny Krzysztof Kubień poinformował mieszkańców o zawarciu umowy przez burmistrza z biurem podróży, której celem była jakaś wycieczka. Jeśli tak było, a Radny podał źródło tej informacji – to - i teraz uwaga dziunia szumnie nazwana dyrektorem biura, łże w żywe oczy, co oczywiście nie jest specjalnie odkrywcze. Dysponentem ZFŚS jest pracodawca – czyli urząd, którego najczęściej widzialnym znakiem jest sekretarz gminy. Reasumując burmistrz nie mógł podpisać jakiejkolwiek umowy wydatkującej środki z ZFŚS. Najciekawszą nauką dla mieszkańców, płynącą z tego wydarzenia, jest odpowiedź na pytanie – Ile jeszcze blondynek jak powyższa, jest na ich utrzymaniu w Andrychowie ?

Turboplazmotron, 08.05.2020 13:48

Basen zamknięty a Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Kultury i Turystyki w Andrychowie właśnie zatrudnił sobie kadrową. Może ktoś to wyjaśni.

tomekx, 08.05.2020 13:41

Panie Krzysztofie Kubień a gdzie jeździliście jak był pan przewodniczącym przy Janie Pietrasie.Nigdzie pan nie jeździł? A teraz odbiera pan prawo pracownikom do wyjazdu za ich własne pieniądze.Czy wszędzie pan musi widzieć spisek?>