reklama

Najzdolniejsi uczniowie będą co miesiąc dostawać od 150 do 350 zł

, Polityka, Wiadomości, 02.09.2021 07:00, eł
Z nowym rokiem szkolnym w gminie Wadowice rusza pierwszy program stypendialny.
Najzdolniejsi uczniowie będą co miesiąc dostawać od 150 do 350 zł

Władze Wadowic postanowiły zadbać o zdolnych uczniów – wspomóc rozwój ich talentów, a zarazem zachęcić, by przykładali się do nauki. Chcą to zrobić w całkiem konkretny sposób. Wsparcie będzie miało formę stypendium wypłacanego dzieciom i młodzieży co miesiąc przez cały rok szkolny.

To pierwszy taki program w gminie Wadowice. Stypendium przyznawane będzie uczniom klas IV–VIII podstawówek z terenu gminy. A także młodym ludziom, którzy uczęszczali do nich w minionym roku szkolnym, a teraz kontynuują naukę w szkołach ponadpodstawowych. Ale oczywiście nie wszystkim, lecz takim, którzy uzyskali wysoką średnią ocen, a przy tym mieli osiągnięcia artystyczne, sportowe lub w olimpiadach przedmiotowych. Nie bez znaczenia jest też ich zachowanie w szkole.

Uczniowie, którzy spełnią wszystkie kryteria, będą otrzymywać od 150 do 350 zł miesięcznie. Wysokość kwoty ma być uzależniona od ich indywidualnych osiągnięć. Aby dziecko mogło dostawać takie wsparcie, jego rodzice lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o przyznanie stypendium, wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez radę pedagogiczną w szkole. Trzeba go dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Wadowicach nie później niż do 15 września.

- Program Stypendialny stworzyliśmy po to, by zarówno motywować, jak i nagradzać. Dzięki stypendium chcemy docenić rozwój naukowy, sportowy i artystyczny naszych uczniów, uhonorować ich wybitne osiągnięcia oraz zmotywować do dalszego działania – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać w szkołach, a także na stronie Urzędu Miejskiego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 02.09.2021 20:01

@barte Wybór jak między dżumą (PiS) a cholerą (PO). Na co lepiej zachorować?

ƅarte, 02.09.2021 16:59

Lepszy taki niż: nie dajesz nic a zabierasz dużo i idziesz na ośmiorniczki.

rumcajs, 02.09.2021 15:13

Schemat jest prosty: Dajesz 300 zł , a zabierasz odpowiednio więcej (marża) np. 500 zł. Ludzie są Tobie wdzięczni. Do tego zbijasz stopy procentowe (które powodują wzrost inflacji), potem podnosisz podatki i ludzie mający mniej przez Twoje działania jeszcze Ci dziękują. Geniusz!

keny, 02.09.2021 12:09

Zaczyna się kupowanie pociech ,, potencjalnych wyborców,, . Kawaler wrócił z urlopu z teczką nowych pomysłów. N***** ***.

ƅarte, 02.09.2021 12:06

Tak ! straszna nędza że nawet miejsca przed marketem nie ma żeby zaparkować.

tomekx, 02.09.2021 06:49

Z powodu rządów pisowców rodziny mają coraz mniej pieniędzy,co miesiąc ceny w sklepach biją rekordy.A teraz łaskę robią pisory.miech na sali.Wasz kres jest bliski