reklama

Na wiosnę budowa nowego szpitala

, Polityka, Wiadomości, 23.12.2011 16:00, (red)
To już pewne – radni uchwalili budżet powiatu wadowickiego i na wiosnę rusza budowa nowego szpitala w Wadowicach.
Na wiosnę budowa nowego szpitala

W uchwalonym w czwartek (22.12) budżecie zapisano 16 mln zł na rozpoczęcie prac. Przetarg, mający wyłonić wykonawcę, ogłoszony zostanie prawdopodobnie jeszcze w styczniu – poinformował starosta. Jeśli nie pojawią się jakieś problemy przetargowe, budowa ruszy na wiosnę.Przedstawiony przez starostę Jacka Jończyka [na zdjęciu] plan wygląda tak, że w ciągu maksymalnie 16 miesięcy wykonany zostanie tzw. stan surowy zamknięty nowego 5-kondygnacyjnego szpitalnego pawilonu. Później w kolejnym etapie przewiduje się prace wykończeniowe, instalacyjne itp. Potem to już tylko przeniesienie oddziałów ze starego budynku przy ulicy Karmelickiej do nowego.

 Pod warunkiem, że nie pojawią się problemy. Cała inwestycja ma kosztować ok. 60 mln zł. Starostwo nie ma tych pieniędzy. Musi pożyczyć z banku, sprzedać niektóre powiatowe nieruchomości, liczyć, że w kolejnych latach do budowy dołożą się gminy. A może jeszcze coś?


Tak czy inaczej, za kilka miesięcy obiecywana od dawna budowa zostanie rozpoczęta. Bez nowego szpitalnego pawilony, od 2016 roku lecznica w Wadowicach przestanie istnieć, bo nie będzie spełniać standardów.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy