reklama

Na środę planowany jest Strajk Kobiet w Wadowicach

Polityka, Wiadomości, 25.10.2020 08:20, red
Wszystko wskazuje, że naszym regionie również odbędzie się protest.
Na środę planowany jest Strajk Kobiet w Wadowicach
Od kilku dni w całej Polsce odbywają się protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego.

Trybunał orzekł, że przepis sprzed ponad 20 lat zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Nie wszystkim to się podoba, dlatego protestów jest coraz więcej.

W środę (28.10) o godz. 16:00 protest pod hasłem "Strajk Kobiet" ma odbyć się również w Wadowicach. Zainteresowanie udziałem w wydarzeniu utworzonym na facebooku wyraziło do niedzieli rano ponad 1,3 osób, a ponad 300 zadeklarowało, że "weźmie udział"

- Dzisiaj to my, młodzi i starzy, niezależnie od pochodzenia, płci czy orientacji seksualnej musimy stanąć obok siebie i walczyć o prawa każdej osoby z macicą! - tak wydarzenie przedstawiają organizatorzy.

foto: youtube / protest w Warszawie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 27.10.2020 19:34

Szanowny theo! Logiczne myślenie to domena ludzi inteligentnych. Gdy w grę wchodzą uzależnienia od wiary w tego czy innego boga , dodając do tego uwarunkowania środowiskowe , powstaje PiSS-or. Często stary ramol, spoglądający z zatrwożeniem na swój bliski koniec a pamiętający o swych " bogobojnych czynach" ,lub młody nierób ,który swoje walory dostosował do sytuacji i skrzętnie zbiera laury . System który głupotę, zacofanie i chamstwo podnosi do rangi cnót , jest skazany na niebyt. Jutro niewątpliwie osobiście pomogę w tym procesie . Jak sam widzisz dyskusja z tymi co uważasz za trolle jest niemożliwa. Ja nigdy nie nazwałbym ich trollami. To osobnicy ze specjalnymi przymiotami, o których nie chcę pisać, a o których Ty doskonale wiesz. Pozdrawiam!! i ich przy okazji też!!!! Szalom!!!

theo., 25.10.2020 22:47

Same wypowiedzi pisowskich troli,wycieli wam części mózgu odpowiedzialne za logiczne myślenie czy dla sekty i kasy zrobicie wszystko?

martinez, 25.10.2020 21:52

PiS pozamykał szkoły średnie i teraz wyższe klasy podstawówki żeby dzieciarnia nie przynosiła stamtąd wirusa. To dzieciarnia (azem z grupką dorosłych "mądrych") przyniesie z ulicy i tak pozaraża rodziców i dziadków. Masakra. A – niech na starość rodzice jacy tak wychowali swoje dzieci nie liczą że te zajmą się nimi. Bo zajmowanie się śliniącym i nie panującym nad odruchami rodzicem będzie „heroizmem ponad ich siły”.

kamieni.kupa, 25.10.2020 16:17

Całkowicie zgadzam się z poniższymi wypowiedziami. Lewactwo od początku ma na sztandarach aborcję na życzenie i nawet tego nie kryją podczas robienia burd na ulicach. Orzeczenie Trybunału ws. aborcji eugenicznej to tylko pretekst. Ta dzicz zachowuje się jak wściekłe zwierzęta wypuszczone z klatek, wystarczy wspomnieć o kamieniach, butelkach i petardach rzucanych w policjantów. A potem idą przed kamery TVN-u i robią z siebie męczenników, bo policjanci odważyli się bezczelnie bronić i użyli gazu. Proponuje lewactwu posłuchać wypowiedzi waszego autorytetu i idola Zolla co powiedział parę dni temu nt. aborcji. Proponuję także przejrzeć orzeczenia waszych jedynie słusznych Trybunałów Konstytucyjnych obsadzonych waszymi idolami nt. aborcji z ostatnich 20-25 lat.

andrychowianka2, 25.10.2020 15:57

oglądam to i myślę że nie chodzi o żadne prawo wyboru tylko chaos, demolkę i agresję wobec każdego kto nie popiera aborcji na życzenie. Prawdziwe sufrażystki się w grobach przewracają... Do tego jeszcze ogromne zagrożenie epidemiczne jakie panie i panowie demonstanci stwarzają. Nawet jakiś dyżurny lekarz TVN tego nie kryje.

referendum, 25.10.2020 14:49

Tylko nie mówcie że was kościół czy kaczor wyprowadził na ulice. Jestescie tam bo chcecie i po zdjęciach widać że was to rajcuje. Macie odwagę dokonywać aborcji "bo wasza macica wasza sprawa" to bierzcie odpowiedzialność za to że wyłazicie tłumem na ulice i bierzcie odpowiedzialność za wasze rodzicy i wasze koleżanki i kolegów z pracy których mozecie pozarażać

referendum, 25.10.2020 14:44

te protesty może i mieścłyby się w demokratycznej normie gdyby nie fakt że uczestniczą i zachęcają do nich m.in. ludzie którzy chcieli karać za nieprzestrzeganie norm w czasie pandemii, którzy niczym szpiedzy stali przed kościołami i liczyli na wiosnę do 6. Serio prawo do aborcji na życzenie (bo o to tak naprawdę walczycie i to niesiecie na transparentach "moja macica moja sprawa" a nie drmaty życiowe) jest warte kilkuset nowych ludzi pod respitratorami i kilkuset dodatkowych śmierci???? Bo nikt mi nie powie że w tłumie który skanduje krzyczy wirus nie rozptrzestrzenia się z prędkością światła

Anett, 25.10.2020 14:21

I pomyśleć że niektórzy chcieli surowych kar dla garstki antycowidowców. Teraz sami łamią prawo i namawiają do łamania bo chodzi wielkie prawo do aborcji na życzenia, bo aborcja jest ok. dla aborcji to nawet niech będzie i 50 tysięcy zakażeń na dzień i 200 zgonów. Aborcja na życzenie (do tego sprowadzają się hasła tych manifestacji a nie tematu aborcji eugenicznych) warta jest totalnego rozplenienia wirusa.

Anett, 25.10.2020 14:19

I pomyśleć że część z tych ludzi pilnowała kościołów żeby w kwietniu nie weszło nich 6 osób zamiast 5. jak chodzi o „moja macica moja sprawa” „aborcja jest ok” nawet do porodu bez względu na powód (bo „kaczor” ma rację – maski szybko opadły) to może być i 500 osób jak jest ograniczenie do 5. może wirus przenosić się i może zakażać rodziny i współpracowników z pracy Bo chodzi o wielkie prawo do aborcji na życzenie

Skalpel, 25.10.2020 13:50

Protest protestem, ale zobaczcie jak łatwo z policjanta wychodzi prawdziwa natura milicjanta. Ciekawe jak lokalni milicjanci zareagują gdy staną oko w oko z matkami, żonami, kochankami?

kaczor, 25.10.2020 13:17

ja cieszę się z jednego. Zwolennicy tego ruchu szybko zrzucili maski. Tylko kilka dni kłamali że chodzi im o tę przesłankę eugeniczną. Dziś już mówią wprost chodzi o aborcję z byle jakiego powodu. Niektórzy nawet chcą jej do 24 tygodnia ciąży. Szybo poszło im od dramatów do "mam za małe mieszkanie" "moje ciało mój wybór" "aborcja jest ok". Teraz jest uczciwiej. Pytanie do ile domów i miejsc pracy ponieśli wirusa?- dowiemy się szybko.

Jurko, 25.10.2020 12:44

@aga33, ze smutkiem muszę stwierdzić, że ten portal nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską, etyką, odpowiedzialnością za słowa, taki lokalny magiel, podobnie jest również w Nowinach. Trudno się dziwić, próżno szukać w/w dziennikarzy.

aga33, 25.10.2020 11:52

Ci sami ludzie którzy chcieli zamykać kościoły nawet na 5 osób dziś chcą żeby jak najwięcej zgromadziło się i krzyczało skandowało czyli pluło ślina na prawo i lewo???? Chcecie walczyć o swoje – róbcie to bez łamania prawa i bez narażania innych. Bo po tym spotkaniu pójdziecie do rodzin i pójdziecie do pracy. 2. Jeżeli o mnie chodzi – wara od mojej macicy. Ja a razem z nią ona poradzimy sobie bez waszej agresji i waszej hipokryzji

aga33, 25.10.2020 11:51

Ten sam podobno niezależny portal który robił awantury jak wyczaił że do komunii idzie 6 a nie 5 osób na wiosnę dziś wspiera maszerowanie 50 czy 60 (tak było w innych miastach podobnych do Wadowic) skandujących czyli plujących na prawo i lewo???? Nie domaga się odwołania, nie oburza się tylko przeciwnie???

mark7, 25.10.2020 11:11

Ci za tupet!!!Czy Ty uważasz że podejmę z Tobą dyskusje? Nie dopuszczasz tego że mam pewne ograniczenia logiczne i estetyczne.W żadne z nich się nie wpisujesz. Musisz więc pogadać z kotem.Szalom

kamieni.kupa, 25.10.2020 10:50

mark7 - Spytaj się każdego socjologa, który zajmuje się badaniem społeczeństwa. Wtedy dowiesz się jaki procent Polaków ma takie poglądy, a jaki procent ma inne, ile jest w Polsce praktykujących katolików, ludzi o poglądach konserwatywnych, a ilu obywateli ma poglądy lewackie lub skrajnie lewackie. To nie są jakieś moje wymysły.To są fakty socjologiczne.

mark7, 25.10.2020 10:41

" z góry wiadomo" rzekł regionalny mędrzec z turbanem na głowie.

kamieni.kupa, 25.10.2020 10:24

Czekam na pojawienie się sondaży, najlepiej z kilku różnych sondażowni, które pokazałyby rzeczywistą skalę tych tzw. protestów. Wystarczy tylko zapytać w sondażu kobiety ile z nich jest przeciwne orzeczeniu, a ile cieszy się i zostaje w domu. Oczywiście z góry wiadomo jakie wyszłyby wyniki, więc obawiam się, że nikt z tamtej strony nie podejmie się tego przedsięwzięcia, bo jakby wyglądali w oczach swoich zagranicznych mocodawców?