reklama

Na chodnik runął mur. Zrobiło się niebezpiecznie

, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 28.06.2021 09:40, PG
W poniedziałek (28.06.) runął mur ogrodzeniowy przy budynkach starego szpitala na ul. Szpitalnej w Wadowicach.
Na chodnik runął mur. Zrobiło się niebezpiecznie

Mur ten był popękany i zaniedbany od dawna a zarządca czyli ZZOZ Wadowice nic nie działał w tej sprawie.

Wszak teren ten wystawiony był na sprzedaż, ale nikt nie chciał go kupić, więc właściciel czyli Starostwo Powiatowe postanowiło budynki rozebrać i zbudować tam tzw. centrum usług administracyjno – społecznych. W założeniu mieściłby się tam np. urząd pracy, powiatowe centrum pomocy rodzinie czy ośrodek interwencji kryzysowej. Wystąpił jednak problem z pozwoleniem na rozbiórkę, którego odmówiła Małopolska Konserwator Zabytków.

- Mieliśmy świadomość tego, że to jest niebezpieczne dlatego wystąpiliśmy o pozwolenie na rozbiórkę ale mimo interwencji starosty, Małopolska Konserwator Zabytków nie udzieliła zgody - poinformowała nas wicestarosta Beata Smolec.

Na miejsce wezwano policję i inspektorat nadzoru budowlanego. Chodnik zabezpieczono taśmą. Chwilowo zamknięto ulicę Szpitalną.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 29.06.2021 10:21

Kurator już nie odpowiada. Pewnie uciekł na zachód powiatu - w okolice Kalwarii :-)

oshin22, 28.06.2021 11:42

Rozumiemy, że zarówno Konserwator jak i Kurator w ramach brania odpowiedzialności za swoje decyzje przyjadą i posprzątają ten bałagan własnoręcznie... ;-)