Młodzież pojedzie do Sejmu

, Polityka, Wiadomości, 30.05.2019 12:30, INFORMACJA PRASOWA
Młodzież pojedzie do Sejmu
W poniedziałek (27.05) uroczyście wręczono symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania dla małopolskich stowarzyszeń w ramach konkursu "Małopolska WIE - wiedza, innowacje, edukacja - wsparcie inicjatyw edukacyjnych". 5 tysięcy złotych trafiło również do szkoły w Radoczy, której uczniowie pojadą na wycieczkę do Sejmu.

- Jest mi niezmiernie miło, że Małopolska poprzez takie konkursy grantowe jak "Małopolska WIE" wspiera lokalne społeczności. W trakcie oceny wniosków zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu spotkaliśmy się z wieloma naprawdę ciekawymi inicjatywami jak właśnie pomysł Stowarzyszenia Szkoła dla Regionu LKS "Orkan" z Radoczy. Za otrzymane wsparcie młodzież szkolna wybierze się do Warszawy m.in. na zwiedzanie Sejmu RP. To będzie żywa lekcja kształtowania postaw obywatelskich - mówi radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński.


Na wycieczkę do polskiego parlamentu pojadą przedstawiciele samorządu uczniowskiego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Będzie to dla nich nagroda za zaangażowanie w pracę na rzecz rówieśników i całej społeczności szkolnej.

Poza Radoczą z województwa małopolskiego wybrano 15 projektów zgłoszonych przez podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego. Warsztaty, konferencje i szkolenia, wymiana edukacyjna z zagranicą i różnorodne zajęcia aktywizujące Małopolan to przedsięwzięcia, jakie uda się zrealizować dzięki dotacjom z budżetu województwa małopolskiego. Czeki gwarantujące dofinansowanie zadań przekazali Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy