reklama

Młody poseł Kaczyński pracuje 'z miłości do Ojczyzny', ale milionów na BDI nie będzie

, Polityka, Wiadomości, 15.02.2020 08:00, PG
W piątek Sejm uchwalił budżet państwa na 2020 rok.
Młody poseł Kaczyński pracuje 'z miłości do Ojczyzny', ale milionów na BDI nie będzie

W piątek (14.02.) Sejm głosami posłów PiS przyjął budżet na 2020 rok. W trakcie głosowań odrzucono aż 460 poprawek zgłoszonych przez polityków opozycji. Przyjęto 15 poprawek, których autorami byli posłowie PiS.

Jak już pisaliśmy, małopolscy posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli kilka poprawek do projektu budżetu państwa. Jedna z nich dotyczyła strategicznej inwestycji w regionie, która od lat nie może doczekać się realizacji, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. PO chciała aby w tegorocznym budżecie państwa zapisano 100 mln zł na tę trasę. Z kolei posłowie Lewicy złożyli podobną poprawkę, z tym że chcieli przeznaczyć 600 mln zł.

Polityka polityką, ale wydawało się, że posłowie z naszego regionu, zwłaszcza ci z PiS, bo mają większość w Sejmie, powalczą o sprawy regionu i będą do nich przekonywać kolegów z partii. Głosami posłów PiS, poprawki trafiły jednak do kosza.

Nie przeszkadza to jednak posłowi PiS z naszego regionu, Filipowi Kaczyńskiemu, chwalić się na swoim facebookowym profilu, że pracuje dziś „ z miłości do Ojczyzny”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 17.02.2020 13:03

@jbrynkus Owszem w swoim czasie aspirowałem do roli eksperta i to we wszystkich kategoriach, niestety obecnie empiryczne zbadanie zjawiska jest poza moimi możliwościami poznawczymi, dlatego liczyłem bardziej na teoretyczne ujęcie zagadnienia i wyprowadzenie nowych wniosków. Co do wskazówek, proponuję wyjść od eksperymentu myślowego – czy pani małopolska kurator poprawnie werbalizuje otaczające ją imaginarium ? Serdecznie pozdrawiam !

jbrynkus, 17.02.2020 08:05

@Zakolog - sądząc po jakości i klasie Pańskiej (Pani) wypowiedzi orientuje się Pan (-i) w tej tematyce wyjątkowo dobrze. Może jakieś da Pan (i) bliższe wskazówki

rumcajs, 15.02.2020 19:19

@jbrynkus mniejsza o brak merytorycznych wypowiedzi, oceńmy pana Filipa po czynach: 1) Filip Kaczyński głosował za przekazaniem 2 mld zł do TVP. Dla porównania wysłanie sondy na Plutona kosztowało 2.6 mld zł. 2) Głosował również w pierwszym posiedzeniu Sejmu za podwyżką podatków dla wszystkich Polaków.

Zakolog, 15.02.2020 14:04

Profesorze Brynkus może zamiast recenzowaniem studenta Kaczyńskiego, zająłby się pan swoją robotą. Z utęsknieniem czekam na pańską monografię - „Wpływ masturbacji kurator Basi Nowak na system szkolny, w kontekście samodoskonalenia się nauczycieli”, no nawet pojedynczym rozdziałem nie pogardzę, tylko zbadaj pan ten oświatowy erotyzm.

jbrynkus, 15.02.2020 11:38

- chciałbym usłyszeć choć jedną merytoryczną wypowiedź młodego Kaczyńskiego podczas prac jakiejkolwiek komisji sejmowej. Tam jest praca. Byłem posłem to wiem jak to wygląda. Z przyjemnością dowiem się, że jest nie tylko pracowity, ale też mądry i działa w interesie okręgu, z którego został wybrany

xpek, 15.02.2020 11:19

żal mi ludzi którzy jedynie co potrafią co robić karierę w partii bo sami pewnie nadawaliby się co najwyżej do kopania rowów

xpek, 15.02.2020 11:18

taki mody a już partyjniak

Natka, 15.02.2020 10:48

Poseł Kaczyński przypomni sobie o BDI za 3 lata, kiedy bedzie sie starał o reelekcje. Tymczasem jest za krótki, zeby sie postawić partii. Tym samym pokazał swoim wyborcom taki sam gest co p. Lichocka, tylko może mniej dosłownie.

kamieni.kupa, 15.02.2020 10:40

Lewacka redakcja mamnewsa ma już od prawie 5 lat wielki ból dupy, że Polacy kopią ich w dupę przy każdych kolejnych wyborach, a na horyzoncie są kolejne w maju. Radzę też zejść na ziemię, bo BDI to po prostu jedna wielka utopia.