Ministerstwo nie cofnie niekorzystnej dla mieszkańców reformy dokonanej przez poprzedników

, Polityka, Wiadomości, 10.11.2017 11:00, red
Ministerstwo nie cofnie niekorzystnej dla mieszkańców reformy dokonanej przez poprzedników
Pod koniec sierpnia przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Wadowic zasygnalizowali problem braku w wadowickim Sądzie Rejonowym Wydziału Pracy i Wydziału Gospodarczego. Od 7 lat wszystkie tego typu sprawy z powiatu wadowickiego rozpatrywane są w Sądzie Okręgowym w Krakowie. SLD zwróciło się do ministra sprawiedliwości o przywrócenie obu wydziałów do Wadowic.


Interpelację w tej sprawie do ministra wystosował również Marek Sowa, poseł Nowoczesnej z naszego regionu. Niestety, w odpowiedzi ministerstwo nie daje szans na pozytywne załatwienie sprawy.

Z odpowiedzi ministerstwa sprawiedliwości dowiadujemy się, że rząd nie cofnie reformy dokonanej w 2010 roku przez rząd PO-PSL. Wówczas to zlikwidowano wydziały gospodarcze oraz wydziały pracy w wielu sądach w kraju, w tym m.in. właśnie w Wadowicach.

- Powyższe zmiany podyktowane były znaczącym spadkiem wpływu spraw gospodarczych w kraju. W zakresie najważniejszych kategorii spraw „GC” i „GC-upr” wpływ spadł z 95.980 spraw (2000 r.) do 61.467 spraw (2009 r.), a więc do poziomu 64% wpływu z roku 2000 – pisze Łukasz Piebiak, podsekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości.

Podkreśla, że „waga oraz charakter argumentów uzasadniających przeprowadzenie omawianych reorganizacji nie dają podstaw do zmiany decyzji w zakresie potrzeby funkcjonowania wydziału pracy oraz wydziału gospodarczego w Sądzie Rejonowym w Wadowicach i tym samym przywrócenia przedmiotowych komórek organizacyjnych”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy