Mini obwodnica ma rozładować korki w centrum miasta. Kiedy?

, Polityka, Wiadomości, 13.11.2020 20:05, PG
Kiedy rozpocznie się budowa łącznika pomiędzy drogą krajową a Tkacką?
Mini obwodnica ma rozładować korki w centrum miasta. Kiedy?

Jak się dowiadujemy nadal trwa projektowanie budowy łącznika pomiędzy drogą krajową nr 52 a ul. Tkacką w Andrychowie. To właśnie tam ma nastąpić, zapowiadana od dawna, rozbudowa układu komunikacyjnego, by zmniejszyć korki w centrum od mostu do skrzyżowania ze sklepem Biedronka, gdzie w chwili obecnej istnieje największy problem komunikacyjny.

Zdaniem gminy dzięki temu rozwiązaniu ograniczona zostanie też emisja spalin powstałych podczas długiego oczekiwania w korkach, co pozytywnie wpłynie na środowisko.

Przetarg w formie zaprojektuj – wybuduj na tę inwestycję został rozstrzygnięty w 2019 roku i wygrało go przedsiębiorstwo Franciszka Fryca ze Spytkowic DROG-BUD. Koszt tej inwestycji to 4 mln zł. Droga miała być gotowa w dwa lata ale termin przesunięto na 2022 rok z powodu przedłużających się uzgodnień z przedsiębiorcami. Chodzi między innymi o wymianę podziemnej instalacji.

Burmistrz miasta Tomasz Żak zapowiada, że prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku.


Proponowane na początku warianty przebiegu drogi:


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 15.11.2020 16:09

Nowa droga chyba zostanie poprowadzona po starym torowisku, to dwa przejazdy kolejowe mniej inaczej tego nie widzę

zaba, 14.11.2020 19:52

Gdybyście barany nie spierdolili ost. remontu mostu to było by na pewno mniej korków. Totalny brak wyobraźni, 3 sygn. świetlne na odcinku 100metrow-to mógł zaprojektować tylko palant a baran mu za to zapłacił. Nie wspomne o obwodnicy. A co z mieszkańcami ul. Tkackiej...i okolic? Chyba się cieszą na myśl o nowej drodze ... No maaatoly.