reklama

Mieszkaniec przegrał w sądzie ze Strażą Miejską. Poszło o mandat za spalanie odpadów

, Polityka, Wiadomości, 13.01.2021 20:30, PG
Chodzi o mandat za spalanie odpadów.
Mieszkaniec przegrał w sądzie ze Strażą Miejską. Poszło o mandat za spalanie odpadów

Przez kilka miesięcy w Sądzie Rejonowym w Wadowicach toczyła się sprawa jednego z mieszkańców gminy Andrychów, który oskarżył Straż Miejską w Andrychowie o nieprawidłowo wystawiony mandat, który dotyczył spalania odpadów.

Chodzi o to, że po licznych sąsiedzkich zgłoszeniach jakoby mieszkaniec ten spalał odpady, straż miejska pobrała próbkę popiołu z jego pieca i wysłała na badanie do laboratorium.

Po otrzymaniu wyniku, wystawiono mandat w wysokości 500 zł. Wynik pokazał, że próbka zawierała aluminium.

Mieszkaniec nie zgadzając się z wynikiem oraz formą wystawienia mandatu, zgłosił sprawę do Sądu, która po kilku rozprawach zakończyła się w poniedziałek (11.01.). Jak poinformował nas komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tokarz, Sąd podtrzymał decyzję o nałożeniu mandatu karnego. Postanowienie stało się prawomocne.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 19.01.2021 05:10

porządny kocyk i można jechać na 17st przez zimę na gazie :D a tak na poważnie kolega co tak mało mu wyszło niech weźmie pod uwagę średnia temperatura w okresach listopad luty wynosi -1st. A jak będzie naprawdę zimno to wyjdzie x2

jasiekm, 14.01.2021 12:48

ERRATA: Temperatura w pomieszczeniach 21-21,5C przez dzień

jasiekm, 14.01.2021 11:45

@hebes1125 popieram, kombinatorstwo i cwaniactwo powinno być karane zwłaszcza w czasach świadomości jakie skutki niesie za sobą zanieczyszczenie środowiska. Co do syfiatego powietrza mam nadzieję, że po 12.2022 sytuacja zmieni się na plus gdzie w małopolsce i na śląsku będzie zakaz palenia w piecach kategorii <4, czyli na pierwszy odstrzał pójdą kopciuchy. Nie zgodzę się jednak co do kosztu ogrzewania. Mieszkam w domu z 1976 roku o powierzchni użytkowej 160m2, opalam gazem od roku. Ogrzewanie + 2 razy/dzień bojler z ciepłą wodą 120l na cały rok wyszło mnie 2600zł. Temperatura w pomieszczeniach 21,5-22C przez dzień, w nocy 20. Podstawa to jest docieplić dom, wymienić okna, drzwi itp. Dobrze piec gazowy ustawić, nie wychładzać pomieszczeń i na wszystkich kaloryferach zamontować termostaty.

hebes1125, 13.01.2021 21:17

Kary powinny być dużo wyższe. Tak aby odstraszały. Opłata roczna za ogrzewanie 60 metrowego mieszkania to oko 3000 zł jak ktoś chce za tyle samo ogrzać dom to niestety się nie da. Mieszkańcy wsi trują wszystkich na potęgę. Od jednego takiego usłyszałem, że segreguje śmieci na te spalane w dzień i na te spalane w nocy. Ale pod domem audi stoi. Więc tłumaczenia, że go nie stać nie ma. A do tego z szamba w nocy do fosy odpompowywują i trują rzeki. Karać, karać jeszcze raz karać!