reklama
reklama

Małopolska nadal bez marszałka. Krzysztof Klęczar też nim nie został [AKTUALIZACJA]

Polityka, Wiadomości, 01.07.2024 16:30, red
Krzysztof Klęczar otrzymał więcej głosów niż kandydat PiS, ale bez wymaganej większości.
Małopolska nadal bez marszałka. Krzysztof Klęczar też nim nie został [AKTUALIZACJA]
Wybory samorządowe odbyły się kwietniu, ale radnym Sejmiku Małopolskiego nadal nie udało się wybrać nowego marszałka Małopolski. Jeśli nie zrobią tego do 9 lipca, Sejmik zostanie rozwiązany, premier powoła komisarza i zarządzi ponowne wybory radnych wojewódzkich.

Żeby było ciekawiej, większość w Sejmiku mają radni PiS (21 na 39 radnych) i powinni sobie bez problemu wybrać marszałka. Radni PiS są jednak skłóceni, w partii pojawiło się kilku buntowników i większości niezbędnej do wyboru marszałka nie mają.

W poniedziałek (1.07) odbyła się kolejna sesja Sejmiku Małopolskiego. Po raz trzeci kandydat PiS na marszałka - poseł Łukasz Kmita - nie został nim wybrany. Dostał tylko 14 głosów. Opozycja wystawiła kontrkandydata - kęczanina, wojewodę małopolskiego Krzyszofa Klęczara z PSL - otrzymał 18 głosów. Też za mało.

Małopolska nadal więc bez nowego marszałka.

Przewodniczący Sejmiku Jan Tadeusz Duda zapowiedział, że jeszcze dziś odbędzie się sesja nadzwyczajna, na której podjęta zostanie kolejna, czwarta już próba wyboru marszałka.

AKTUALIZACJA
W poniedziałek wieczorem odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiu w tej samej sprawie. I tym razem marszałka nie wybrano. Na Krzysztofa Klęczara głosowało 19 radnych, a na Łukasza Kmitę - 16 radnych.

Kolejne obrady w sprawie wyboru marszałka we wtorek o godz. 18:00.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Konkret, 02.07.2024 09:31

@Bot. Mam identyczne zdanie jak Cath w temacie "wolnych i niezależnych mediów". W prześladowania Olszewskiego z oczywistych powodów nie wierzę, bo nie dość że ksiądz to jeszcze PiS-owiec - czyli tak jakby jednocześnie łgało 5 kłamców, ale mam pytanie retoryczne. ZAKŁADAJĄC, że "ojca" katowali klawisze - a jeśli tych klawiszy zatrudniono w czasie rządów PiS i SP i to Ziobro takich siepaczy zatrudnił, to co wtedy ?

cath, 01.07.2024 23:47

Kochany bocie kilka lat temu w Sejmie RP ówczesny minister sprawiedliwości odpowiedział s.p prof Zembali ze wszyscy są równi wobec prawa niezależni czy są zdrowi czy chorzy onkologicznie.Dzisiaj też zapomniał że zmienił prawo i do usprawiedliwienia nieobecności w sądzie nie wystarcza przedłożenie l4 .Wiezienia to nie sanatoria chyba że w Kolumbii i nazywasz się Pedro Escobar Gaviria.I nie wklejaj tych pożal się Boże „ wolnych i niezależnych” mediów bo wychodzi jakie one wolne i niezależne jak sardynki w puszce…

bot, 01.07.2024 21:26

https://niezalezna.pl/polska/szokujacy-list-ksiedza-olszewskiego-z-aresztu-upokarzanie-nieludzkie-traktowanie-i-esbeckie-metody/521298

bot, 01.07.2024 21:24

https://niezalezna.pl/polityka/od-dzis-obowiazuja-usmiechniete-podwyzki-o-ile-wzrosna-rachunki-z-prad-i-gaz/521330

bot, 01.07.2024 21:23

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCam_zQFqQ2qLL5OXmIqsfn5zKkSjlhBkoNg&usqp=CAU

Koniczynka, 01.07.2024 18:56

Kabaret trwa. Kaczyński Terlecki Macierewicz to chodzące trupy, już dawno ich nie powinno być w polityce. Jedna wielka banda kretaczy oszustów. Miliardy złotych nakradli przez ostatnie 8 lat. PiS się sypie. Dziadka Kaczyńskiego już nikt nie słucha.

Konkret, 01.07.2024 17:36

Zabawne to jest. Ten marszałek to ma być przedstawicielem mieszkańców, czy przedstawicielem Kaczyńskiego ??? W jakimś tam liście do Jarka ten Kmita pisał, ze tak a tak będzie najlepiej dla dobra PiS-u. To ma być dla dobra mieszkańców Małopolski, a nie dla dobra najpierw PiS-u. Politycy doprowadzili ten kraj do takiego absurdu, ze najważniejszy jest interes partii, wierchuszki partyjnej... a dopiero potem jest interes ogółu. Dokąd będą trwały te jasełka w Krakowie ??? Rozumiem - raz nie wyszło, wiec poprawiamy drugi raz, ale jak i drugi to niewypał, to ponowne wybory, a nie tak że będzie zabawa dopóki Kaczyńskiemu się nie znudzi.