Małopolscy radni przyjęli deklarację ws. sprzeciwu wobec ideologii LGBT

, Polityka, Wiadomości, 30.04.2019 12:15, red
Zdominowany przez PiS Sejmik województwa Małopolskiego przyjął deklarację "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych".
Małopolscy radni przyjęli deklarację ws. sprzeciwu wobec ideologii LGBT
W deklaracji przyjętej w poniedziałek (29.04) 22 głosami radnych napisano, że "Sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny".

Radni zadeklarowali w przyjętej uchwale "wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia".

Jak powiedział marszałek Witold Kozłowski (PiS) "deklaracja dotyczy sprzeciwu wobec wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych"

Z kolei zdaniem marszałka poprzedniej kadencji Jacka Krupy (PO), dokument "jest próbą upolitycznienia samorządu przez PiS przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego".

Małopolski Sejmik liczy 39 radnych: PiS posiada większość - 24 radnych. Koalicja Obywatelska ma 11 radnych, a PSL - 4.

Treść deklaracji przejętej przez radnych:
"Sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele kwestionują podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego. Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski. Jako radni województwa małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.
Deklarujemy, że sejmik w realizacji swoich zadań publicznych będzie wierny tradycyj narodowej i państwowej mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności."


foto: profil facebookowy radnego Rafała Stuglika

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

abcabc, 02.05.2019 14:36

nie ma jak straszyć czymś co nie istnieje radni zajmijcie się czymś pożyteczniejszym

DobraZmiana , 30.04.2019 17:48

Jacus Stypula. Jestem ciekaw czy chociaż przeczytałeś co zawiera karta LGBT i europejska deklaracja WHO. Większości ludzi nie rozumie tych zapisów a krzyczą na lewo i prawo taki już nasz naród polski to są właśnie typowo katolicy którzy tabunami biegają do kościółka ale szacunek dla bliźniego bo jest innej orientacji innego pochodzenia czy też koloru skóry..... Dlaczego nasze społeczeństwo jest aż tak nietolerancyjne ? Bo wiesz dlaczego bo ich to nie dotyczy dopiero kiedy w rodzinie czy też pośród bliskich znajomych zachodzi taka przypadłość to dopiero wtedy rozumiemy że to coś normalnego. To są normalni ludzie w większości bardzo kulturalnie więc dlaczego oni nie mogą mieć swoich praw mieszkają tu płacą podatki przyczyniają się do rozwoju gospodarki a wciąż są napietnowani. Mogę Ci z góry powiedzieć że jestem hetero mam żonę ale mi ci ludzi nie przeszkadzają i powiem więcej deklaracja WHO jest właśnie po to by od dziecka uświadamiać że coś innego ktoś inny jak Ty czy My jest normalne. Więcej przyjacielu tolerancji a świat będzie piękniejszy. Pozdrawiam

zandrychowa, 30.04.2019 16:55

Te pisiory już kompletnie oszalały

DobraZmiana , 30.04.2019 15:49

Ciemnogrod pisowski. Na zachodzie testuja taxowki powietrzne a w Polsce rządzi ciemnogrod cofiemy się do średniowiecza. Lgbt nie aborcja nie invitro nie...... Masakra ludzie obudzcie się prY wyborach bo do niczego to dobrego nie prowadzi.