Lanckorona odzyska prawa miejskie?

, Polityka, Wiadomości, 23.06.2016 08:45, (red)
W niedzielę mieszkańcy zdecydują, czy chcą aby Lanckorona ponownie była miastem.
Lanckorona odzyska prawa miejskie?

26 czerwca kończą się konsultacje społeczne w sprawie odzyskania przez Lanckoronę praw miejskich. W każdym sołectwie na terenie gminy Lanckorona będą wystawione urny do których mieszkańcy będą wrzucać swoje głosy „tak” lub „nie” za prawami miejskimi, które Lanckorona utraciła w 1934 roku, czyli ponad 80 lat temu.

 

Od wyniku konsultacji zależą dalsze działania władz gminy w tej sprawie. Jeśli mieszkańcy poprą pomysł, lokalne władze przygotują dokumentację i skierowują wniosek do Rady Ministrów o nadanie Lanckoronie praw miejskich.

 

Miasto Lanckorona funkcjonowało na mapie Polski od 1364 roku, gdy Kazimierz Wielki nadal jej lokacje aż po lata trzydzieste XX ubiegłego wieku. 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy