Kto do Rady Powiatu za nowego wiceburmistrza Andrychowa?

, Polityka, Wiadomości, 07.02.2019 09:15, red
Nie można łączyć funkcji wiceburmistrza i radnego powiatowego.
Kto do Rady Powiatu za nowego wiceburmistrza Andrychowa?

Od lutego Andrychów ma drugiego wiceburmistrza – został nim Wojciech Polak z Sułkowic. W jesiennym wyborach W. Polak został także wybrany radnym Rady Powiatu wadowickiego.

Nie można łączyć obu funkcji – wiceburmistrza i radnego powiatowego. Dlatego nowy wiceburmistrz Andrychowa musi zrezygnować z mandatu radnego.

Kto zastąpi go w Radzie Powiatu? Według ordynacji wybiorczej zwolniony mandat przypada w pierwszej kolejności dla kolejnego kandydata z tego samego okręgu wyborczego i tej samej listy wyborczej, który uzyskał największą w kolejności liczbę głosów.

W tym przypadku jest to Stanisław Hutniczak z Targanic, który w jesiennych wyborach uzyskał 668 głosów. Teraz zainteresowany musi zdecydować, czy przyjmuje mandat czy nie. Jeśli przyjmie musi złożyć ślubowanie i oficjalnie obejmie mandat radnego.

Wyniki głosowania w okręgu obejmującym gminę Andrychów, lista KWW "Wspólna Małopolska", Radnymi zostali Czesława Wojewodzic i Wojciech Polak. Kolejny na liście pod względem uzyskanych głosów jest Stanisław Hutniczak (65 l.).


Nowy wiceburmistrz w Andrychowa w urzędzie będzie sprawował nadzór nad oświatą a także wydziałem spraw obywatelskich i wydziałem geodezji i gospodarki nieruchomościami. Na razie nie wiadomo ile będzie zarabiał nowy wiceburmistrz. Pierwszym zastępcą burmistrza Andrychowa jest Mirosław Wasztyl z Oświęcimia, który nadzoruje wszystkie gminne inwestycje.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 07.02.2019 15:13

Brawo Staszek.Ty im tam zagrasz w Wadowicach na saksofonie haha.