reklama

Kto chętny do pracy w komisji wyborczej? Wiadomo, ile można zarobić

Polityka, Wiadomości, 22.02.2020 18:30, PG
Przewodniczący komisji zgarnia pół tysiąca złotych.
Kto chętny do pracy w komisji wyborczej? Wiadomo, ile można zarobić

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą 10 maja 2020 roku, czyli dokładnie za 78 dni. Prezydent RP jest wybierany na 5-letnią kadencję.

Jest już kalendarz wyborczy. Do 23 marca należy powołać okręgowe komisje wyborcze. Z kolei do 26 marca można zgłaszać kandydatów na Prezydenta. Jak wiadomo, taki kandydat musi zebrać co najmniej 100 tys. podpisów obywateli.

Można też już zgłaszać kandydatów do pracy w komisjach. Zgłoszenia kandydatów na członków komisji przyjmują urzędnicy wyborczy, właściwi dla gminy, w której siedzibę ma dana komisja, za pośrednictwem urzędu gminy. Kandydatem do pracy w komisji musi być osoba pełnoletnia, z obywatelstwem polskim. Kandydatów zgłaszają pełnomocnicy wyborczy partii politycznych.

Druki do zgłoszeń można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej poszczególnych gmin:

Andrychów

Kęty

Od 2019 roku diety członków obwodowych komisji wyborczych znacznie wzrosły i wynoszą:

- Przewodniczący komisji - 500 zł ( było 200 zł),

- Zastępcy komisji - 400 zł ( było 180 zł),

- Członkowie komisji wyborczych - 350 zł ( było 160 zł).

Podczas kampanii wyborczej możemy spodziewać się wizyty kandydatów na Prezydenta w naszym regionie. Na pewno nie zabraknie w Andrychowie kandydata PiS Andrzeja Dudy czy kandydatki PO Małgorzaty Kidawy - Błońskiej.

Ostatnio Kęty odwiedził kandydat PSL Władysław Kosiniak Kamysz a Bielsko Białą kandydat obywatelski - Szymon Hołownia.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 24.02.2020 20:01

@Angel Sami stwierdziliście, że Duda i Kidawa to marionetki, ale mimo to zagłosujecie na jednego z nich. To jest logika większości Polaków. O innych kandydatach nawet nie czytaliście. I potem taki ignorant idzie na wybory i głosuje na marionetkę Dudę lub Kidawę.

Angel, 23.02.2020 11:04

Kidawa-cośtam, to kolejny głupek i marionetka. Jakim trzeba być umysłowym nieogarem żeby na kogoś takiego zagłosować? Znając życie to z 20% pewnie dostanie... Sporo idiotów i sporo folksdojczów i komuchów u nas niestety jeszcze żyje...

Angel, 23.02.2020 10:59

@xpek Jak to nie? Przecież Bronek był. Najgorszy prezydent w historii Polski. Nie dość że marionetka to jeszcze głupek. "Bolek" Wałęsa, kolejna marionetka i kolejny głupek na tym stanowisku. Coś ty się w lesie od 89 chował, że takie bzdury piszesz?

xpek, 23.02.2020 06:21

byle nie na dudę zwanego też długopisem kaczyńskiego.takiej marionetki na stanowisku prezedenta Polska jeszcze nie miała

rumcajs, 22.02.2020 22:40

@mareczek A to tylko PO jeszcze jest? Zaślepiony w system dwupartyjny jesteś. Dużo młodych osób głosuje na Konfederację przecież.

mareczek, 22.02.2020 19:09

bo bardziej uwierzę że wiedzą jeśli Kidawa się wybiera do nas bo wiadomo że to portal z ludźmi z PO związany

mareczek, 22.02.2020 19:08

ciekawe stąd niby mamnewsa wie że Duda ma być w Andrychowie? Niby co pół roku będzie do nas przyjeżdżał??? Ej, coś mi wychodzi że fake news żeby potem go zaatakować. Najpierw wymyślą bajkę że ma przyjechać, potem napiszą że nie przyjechał bo nie lubi nas.