reklama

Koniec zamieszania z ulicą 27 Stycznia w Andrychowie

, Polityka, Wiadomości, 22.03.2018 15:10, red
Wojewoda tym razem nie wnosi uwag
Koniec zamieszania z ulicą 27 Stycznia w Andrychowie
Wojewoda małopolski nie wniósł uwag do niedawnej uchwały Rady Miejskiej w Andrychowie w sprawie „przemianowania” nazwy ulicy z 27 Stycznia na... ulicę 27 Stycznia.

O co chodzi? Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku wojewoda małopolski Piotr Ćwik, przedstawiciel rządu PiS w terenie, uznał że nazwa ulica 27 Stycznia propaguje komunizm, a tymczasem ustawa uchwalona w Sejmie w 2016 roku mówi o „zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej”. To dlatego, że 27 stycznia 1945 roku Armia Czerwona wkroczyła do Andrychowa i przepędziła wojska Hitlera.

Wojewoda zagroził, że zmieni nazwę ulicy 27 Stycznia w trybie administracyjnym. Chyba, że władze Andrychowa zaproponują inną nazwę.

W ostatnich miesiącach przedstawiono różne propozycje nowej nazwy: np. Witolda Pileckiego, św. Jana Pawła II, Stanisława Ankiewicza.

W końcu w Andrychowie wpadli na pomysł, aby nazwę 27 Stycznia utrzymać, tylko zmienić jej sens i znaczenie: 27 Stycznia obchodzony jest bowiem Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Podjęto uchwałę w tej sprawie. Do magistratu dotarła właśnie informacja, że wojewoda nie wnosi do uchwały zastrzeżeń, uznał że tym razem nazwa nie jest sprzeczna z ustawą o „zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej”.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 23.03.2018 10:31

Ależ Ci wyznawcy Pancernej Brzozy Smoleńskiej gubią się w mrokach swojego intelektu :-) ...... jeszcze nigdy "najwięksi" tak nie szanowali Polski jak teraz :-) ... Wizyta Trumpa, Tillersona, Angeli ......"Polska niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Nasz kraj zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich wybranych państw, aż 190 na 192 możliwe" słownie STO DZIEWIĘĆDZIESIĄT za Polską !!!...........Oj jak to musi boleć tych którym zabrano przywileje esbeckie :-) i tych którzy cieszyli się że Polska była na kolanach................ :-)

stan, 23.03.2018 08:41

A więc klika się szarpie w matni. Właśnie trwa drukowanie zaległych wyroków Trybunału Konstytucyjnego, za który to druk Naczelnik straszył Premierkę więzieniem, o ile się odważy ona ulec zaleceniom Weneckiej Komisji. Jaka piękna wizerunkowa katastrofa PiS.. Stają się całkowicie niewiarygodni ostatnio. Czy Warszawa nie zdaje sobie sprawy, że wywołała nie tylko wkurw USA, Izraela i UE, ale i przy okazji sprawiła, iż trafia szlag Trójmorze i Wyszehrad, bo nikt elementarnie rozsądny ze skonfliktowanymi z całym demokratycznym światem wariatami nie chce mieć nic wspólnego? Najważniejsze jednak, że sondaże pisim nadal zwyżkują i lud smoleński i pięćsetplusowy się cieszy!

`, 22.03.2018 22:13

Igor102.... odpowiedź na twoje pytanie już się tu znajduje :-)

stan, 22.03.2018 22:02

Brawo !!! ; Gorące gratulacje dla władz miasta Andrychowa – tak trzymać dalej, alleluja i do przodu ( jak mawiał Tadzio z Torunia)!!!

ranyjulek, 22.03.2018 21:54

100 na 100 racji betty :)

Betty, 22.03.2018 21:26

Igor - wyhamuj

igor102, 22.03.2018 19:11

ale komuchy i esbecy 27 stycznia chyba dalej będą mogli dalej czcić pamięć swoich tatusiów i dziadków ze wschodu ? ...teraz do sierpa i młota będą musieli dokupić jarmułkę ?...jprdl