Koniec hałasów z elektrociepłowni?

, Polityka, Wiadomości, 08.07.2020 17:20, PG
Są pierwsze dobre informacje w tej sprawie.
Koniec hałasów z elektrociepłowni?

Mieszkańcy ul. Daszyńskiego i ul. 1 Maja w Andrychowie codziennie borykają się z uciążliwymi hałasami, które dobiegają z turbin Andrychowskiej Elektrociepłowni. Najgorzej jest w nocy.

Władze spółki obiecały, że coś z tym problemem zrobią. Jak dowiadujemy się od prezesa Mirosława Nowaka w ciągu najbliższych dni będzie zlecone wykonanie i założenie specjalnego tłumika.

Czy to coś pomoże?Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 10.07.2020 13:41

@FeelFree Właśnie podałeś najważniejsze elementy przyszłej strategi gospodarczej miasta Andrychów. Specjalnie nie odpisywałem na ten wpis, dając pole do komentarza któremuś z radnych. Niestety ci nasi niepełno sprytni nawet nie domyślają się w którym miejscu procesu się znajdują. Oczywiście że taka spalarnia powstanie i to powstanie w miejscu dzisiejszej ECA, po prostu taka lokalizacja z punktu widzenia inwestorów jest idealna. Są już gotowe budynki, plac na magazynowanie odpadów, bliskość rzeki i wiele innych. W odpowiednim momencie inwestor złoży miastu propozycję nie do odrzucenia. Albo miasto przejmie(nawet na zasadzie darowizny) infrastrukturę ciepłowniczą w zamian za zgodę na spalarnię, albo będzie miało drugi kryzys ciepłowniczy. Na udziały AEC w tym przedsięwzięciu specjalnie bym nie liczył, to będzie biznes czysto prywatny i tylko dla wybranych.

FeelFree, 10.07.2020 13:20

https://wyborcza.biz/ekodzialania/7,162865,23293386,tajemnica-czystosci-co-sie-stalo-z-japonskimi-smieciami.html

FeelFree, 08.07.2020 23:14

@Zakolog - kombinuj dalej. Podpowiem, że pod takie AEC to można jeszcze podpiąć właśnie spalarnię śmieci... przepraszam Megaekologiczne Powiatowe Centrum Przetwarzania Termicznego Odpadów na Świeże Dioksyny im. 21 Biernych Radnych. Tylko, że śmieci to jest w okolicznych gminach tyle, że gdyby (odpukać) spalarnia powstała, to kotły gazowe będą odpalane tylko jak wójt Żak będzie oprowadzał wycieczki po tym kompleksie-pomniku. Z samego Kioto przyjadą zobaczyć jak się robi ekologię przez duże E. Oczywiście obym się mylił.

Zakolog, 08.07.2020 20:56

Właściwie postawione pytanie brzmi: Po co prezesowi Mirkowi hałas? Prawidłowa odpowiedź to, a no po to żeby mogła pracować turbina. A po co pracująca turbina, przecież w lecie nie ogrzewa mieszkańców? Po to, aby zarabiała pieniądze za wytwarzanie prądu. Po co Mirkowi pieniądze, przecież jak potrzebuje to dostaje od radnych. Mirek potrzebuje pieniądze, aby zapłacić dzierżawę za wynajęcie turbiny. I teraz dochodzimy do sedna – jak Mirek kupi tłumik, to kto zapłaci za dzierżawę ?

Turboplazmotron, 08.07.2020 20:38

Jak widać artykuły i komentarze poprawiły słuch niektórym ludziom. Jak tak dalej pójdzie to włodarze zajmą się jeszcze ruiną w centrum miasta i oparami z WSW .

FeelFree, 08.07.2020 20:17

akceptowalny przez wójta, więc reszta jest nieważna, ale dokładną kwotę może podać Izik, tylko go ładnie trzeba poprosić

polen2003, 08.07.2020 18:49

Jaki jest koszt montażu tłumika?