reklama

Koniec bezkrólewia w Targanicach. Mieszkańcy wybrali nowego sołtysa [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 02.08.2019 17:15, red
W środku wakacji w końcu udało się wybrać nowego sołtysa.
Koniec bezkrólewia w Targanicach. Mieszkańcy wybrali nowego sołtysa [FOTO]

Targanice to było ostatnie sołectwo, w którym do tej pory nie udało się wybrać władz sołeckich na nową kadencję. Nikt nie zgłosił się do zorganizowanych przed wakacjami wyborów bezpośrednich. Dlatego w piątek (2.08) po południu mieszkańcy dostali kolejną szansę na wybór – burmistrz zwołał wtedy zebranie wiejskie.

Początkowo na zebraniu też wydawało się, że tego swoistego bezkrólewia nie uda się przerwać. Najpierw nie było chętnych, a potem proponowani z sali kandydaci na sołtysa zaczęli seryjnie rezygnować z kandydowania, tłumacząc się najczęściej brakiem czasu niezbędnego do sprawowania funkcji sołtysa.

W końcu zgłoszono kandydaturę radnego miejskiego i dotychczasowego sołtysa Adama Kowalczyka. Ten zgodził się kandydować. Chwilę potem sam swoją kandydaturę zgłosił obecny na sali Jan Kowalczyk, powiązany więzami rodzinnymi z A. Kowalczykiem.

Ostatecznie skończyło się na dwóch kandydatach, mimo że obecni na sali mieszkańcy szukali jeszcze alternatywnej kandydatury.

W tajnym głosowaniu Adam Kowalczyka poparły 24 osoby, a na Jana Kowalczyka głosowały 2 osoby.

Adam Kowalczyk został więc ponownie sołtysem sołectwa Targanice. Zapewnił, że ma sporo pomysłów na nową kadencję dla całego sołectwa i postara się je zrealizować.

Tym sposobem w Targanicach przerwany został czas bezkrólewia. Sołtys został w końcu wybrany i jest nim Adam Kowalczyk, czy się to komuś podoba czy nie. Teoretycznie każdy z mieszkańców miał w ostatnich miesiącach trzy okazje, aby zgłosić swoją kandydaturę na to stanowisko, ale chętnych nie było.


Adam Kowalczyk - nowy-stary sołtys sołectwa Targanice


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 03.08.2019 17:34

Do roboty to niech sie bierze nowy,stary sołtys a jak nie to wypad ze stanowiska. Kiedy kible na cmentarzu,sprawę nalezy zglosic do sanepidu i cmentarz zostanie zamknięty, ludzie załatwiają sie miedzy grobami.

Eeveline, 02.08.2019 21:29

To trzeba było przyjść na zebranie i głosować, obniżyć średnią wieku. Można też było się samemu zgłosić. Do narzekania to kolejka długa, gorzej jak trzeba coś robić.

",,**,,", 02.08.2019 19:23

Srednia wieku na zebraniu to 65lat,o czym to swiadczy???? To istne nieporozumienie by 24osoby decydowaly kto jest soltysem tak duzej wioski,wybory powinny byc unieważnione!!!!!!!!!! abcabc a ty nie rób durnia z siebie, popatrz na remont chodników na lenartowicza idzie im to jak krew z nosa i konca nie widac, czemu przed szkołą podstawową nr 5 tak bardzo zmniejszono szerokosc jezdni, co sie dzieje ze od kwietnia ponad 20lamp nie swieci na Lenartowicza, na Wlokniarzy zapadla sie jezdnia w jednym miejscu gdzie sa radni pasozyty kase biora a nic nie robia!!!!!!!!!!!!!! Czy radny bezradny kobielus jeszcze zyje???????

abcabc, 02.08.2019 18:31

gratulacje!!!!!!! ci wieczni narzekacze nie mają już prawa do krytyki.trzeba było samemu zostać sołtysem