reklama

Komunikacja i ledy andrychowskie wzorem dla innych? Władze Andrychowa na kongresie w Warszawie

, Polityka, Wiadomości, 10.04.2019 16:40, PG
Burmistrzowie Andrychowa w Warszawie. Co tam robili?
Komunikacja i ledy andrychowskie wzorem dla innych? Władze Andrychowa na kongresie w Warszawie

W środę (10.04.) w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbywa się Kongres Technologii Miejskich. W debacie biorą udział samorządowcy, posłowie, przedstawiciele miasta stołecznego Warszawy i wszyscy związani z branżą zarządzania miastem – smart city.

Sesje dotyczą m.in. rozwoju technologii, walki z wykluczeniem cyfrowym, mobilności w smart city, inwestycji w smart city, transportu miejskiego i oświetlenia.

Lokalnym akcentem jest to, że w tym kongresie biorą udział włodarze Andrychowa: burmistrz Tomasz Żak oraz wiceburmistrz Mirosław Wasztyl, który prowadził wykład o bezpłatnej komunikacji miejskiej w gminie.

- Zaproszeni zostaliśmy aby przedstawić nasz system komunikacji miejskiej - informuje T. Żak.

Jak mówi w rozmowie z mamNewsa.pl, po tym jak rząd PiS ogłosił program rozwoju komunikacji lokalnej, władze wielu gmin z zainteresowaniem spoglądają na Andrychów, gdzie w ostatnich latach od podstaw zorganizowano komunikacje gminą w oparciu o nowe autobusy, które dla dzieci, młodzieży i seniorów są bezpłatne.


Warto tu wspomnieć, że gmina Andrychów od lat zmierza w kierunku smart city. Począwszy od inwestycji związanej z wymianą oświetlenia na ledowe, poprzez rozbudowę i modernizację infrastruktury techniczno – komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego wraz zakupem nowych autobusów aż po system dynamicznej informacji przystankowej wraz z monitoringiem, który jest w trakcie realizacji.

- Taka konferencja pozwala na spotkania i rozmowy z ludźmi branży po to, aby rozwiązywać różne problemy. Przykładowo, dwukrotnie robiliśmy przetarg na "dynamiczną informację autobusową" i zakup nowych przystanków. Nie udało się wyłonić wykonawcy, ale w Warszawie na konferencji rozmawialiśmy z firmami, które są w stanie zrealizować to pod warunkiem, że ten przetarg zostanie rozdzielony na dwie części. I tak prawdopodobnie zrobimy - mówi T. Żak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 10.04.2019 17:19

Brawo, brawo,brawo Panowie Burmistrzowie z całego serca zycze aby wszystko sie udało. Będzie niektórym lyso haha.