reklama

Kolosalne nagrody w andrychowskim magistracie

Polityka, Wiadomości, 24.02.2023 10:00, eł

Na wszystko brakuje pieniędzy, ale nie na premie dla urzędników...

Kolosalne nagrody w andrychowskim magistracie

Pisaliśmy już o nagrodach dla pracowników Urzędów Miejskich w Kętach i Wadowicach. Teraz w końcu dostaliśmy również dane z magistratu w Andrychowie. Te okazały się mocno zaskakujące. Nie tylko łączna kwota wypłaconych tam nagród przekracza te w pozostałych wymienionych miastach, ale też jest o grubo ponad 100 tys. zł wyższa niż poprzednim roku!

W sumie urzędnikom w andrychowskim magistracie wypłacono w 2022 roku ponad 470 tys. zł dodatkowych pieniędzy. Średnia wysokość nagrody dla „szeregowego” pracownika Urzędu Miejskiego to 2 669,34 zł, zaś dla osób z kadry kierowniczej 10 097,47 zł. Jednak wysokość poszczególnych premii jest w rzeczywistości bardzo zróżnicowana. Pierwszy zastępca burmistrza Andrychowa Mirosław Wasztyl dostał 38 tys. zł, a drugi wiceburmistrz Wojciech Polak niespełna 7800 zł... Drugą pod względem wysokości nagrodę otrzymał kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Szymon Wnęczak – wyniosła ona prawie 20 400 zł. Poniżej w tabeli przedstawiamy poszczególne kwoty dla kadry kierowniczej.

- Nagrody przyznane były w uznaniu włożonego wkładu pracy, w związku z rzetelnym wykonywaniem zadań ujętych w budżecie gminy oraz wykonywaniem nowych zadań nałożonych przez przepisy prawa oraz zleconych przez administrację rządową, wielością realizowanych zadań inwestycyjnych, pozyskaniem dużej ilości środków unijnych na realizację tychże zadań i zakończonych pozytywnym rozliczeniem oraz w związku z pozytywnymi wynikami licznych kontroli zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych – informuje Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa.

Wysokość nagród wypłaconych w andrychowskim magistracie w roku 2021 wyniosła ogółem nieco ponad 354,5 tys. zł, czyli mniej o 115,5 tys. zł niż w ubiegłym. W Wadowicach łączna pula środków wydanych na ten cel również była w 2022 roku wyższa niż w poprzednim, ale tam różnica nie była tak ogromna jak w Andrychowie. Wypłacono tam prawie 400 tys. zł, o około 23 tys. zł więcej niż we wcześniejszym roku. Natomiast w Kętach przeznaczono na nagrody 267,5 tys. zł, o 3,5 tys. zł mniej niż w roku 2021.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 26.02.2023 19:30

Właściwie to ekstra promocja 4 w jednym . Należy dodać TW.

Archanioł Michał, 26.02.2023 18:28

My to mamy "szczęście" trzy w jednym TAKA PROMOCJA :(

Zakolog, 25.02.2023 20:23

@FeelFree - masz pod ręką badanie, może być nawet bez randomizacji, wykorzystujące kwestionariusze czołobitności, lokajstwa, sprzedajności, fagasostwa, bo mam na oku sporą grupę badawczą, nawet nie trzeba zaślepiać próby, wystarczy rozdać zestaw pytań i wynik 11 do 10 jest od razu. Po obróbce statystycznej nieznacznie się zmienia na 14 do 7 !

FeelFree, 25.02.2023 19:14

https://scienceinpoland.pap.pl/aktualnosci/news%2C92623%2Cczy-ciemne-cechy-osobowosci-moga-zachecac-do-aktywnosci-politycznej-i

FeelFree, 25.02.2023 19:14

P.S. Oświadczam, że artykuł nie ma związku z komentowanym artykułem oraz z samorządnością lokalną. Nie jest również opinią komentującego lecz osób prowadzących badanie.

FeelFree, 25.02.2023 19:10

(* ̄0 ̄*)ノ口

FeelFree, 25.02.2023 19:09

Słowo dla Zakologa (i nie tylko) na niedzielę (i nie tylko)...

Zakolog, 25.02.2023 16:40

Słowo na Niedzielę, według ewangelii apostoła Mirosława od Telewizora, czytanie pierwsze z księgi taryfowej AEC. Jak wskazał św. Mirek odbiorców ciepła należy podzielić na tych od pary wodnej i tych od ciepłej wody, do grupy pierwszej zaliczyć należy wszystkich przedsiębiorców i biznesmenów, do drugiej całą biedotę, taką jak wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, emerytów i rodziny z dziećmi. Pierwszy zbiór ogrzewał będzie tylko wielebny Figiel z kotła węglowego, drugi w mniejszej części Figiel, a w większej apostoł Telewizor z turbiny gazowej, której ciepło jest odpadem po wytworzeniu energii elektrycznej. Wielebnemu Figlowi należy zapłacić rekompensatę, aby grupie od pary wodnej za bardzo cen nie podnosił. Najlepiej tę rekompensatę, która należy się tylko tej biedocie z grupy drugiej, choć tylko w tej mniejszej części. W większej części biedocie się nie należy, ponieważ turbina gazowa nie wytwarza ciepła tylko prąd. W przypadku gdyby Telewizorowi bilans się nie zamykał, bo za bardzo ulżył kolegom od pary wodnej, należy brakującą kwotę dopierdolić tym od ciepłej wody w opłacie przesyłowej. Nawet jak trzeba będzie zmienić taryfę w urzędzie regulacji. Amen.

tomekx, 25.02.2023 15:59

Ja nie wiem o co wam chodzi przecież burmistrz Żak nie będzie rządził wiecznie tylko jeszcze 6 lat

Archanioł Michał, 25.02.2023 13:00

@Zakolog to o czym kolega pisze wyraźnie widać Nie popadałbym jednak w zbytni optymizm. Kasa na wybory jest gromadzona. Plakaty będą jeszcze większe i będzie ich więcej ( ot przykład pierwszy z brzegu: nie po to takie przystanki sobie zamówił by ich nie wykorzystał ) . Nadzieja w budzących i pojawiających się @[email protected], (WITAM SZANOWNEGO KOLEGĘ ). Telewizor nie weźmie wszystkiego na klatę. Pierdolić pierdoli ale chłop ostatecznie swój instynkt ma i jak przyjdzie co do czego opowie prokuratorowi kto i jak zarządzał "kryzysem energetycznym". Oj wiele spraw "nawarstwia się i spiętrza". Uśmiech porcelany już nie ten. TO WIDAĆ.

[email protected], 25.02.2023 10:59

Jak miło ,a na ulicy Starowiejskiej 7 dalej syf, bo przecież od 10 lat słyszymy o rewitalizacji i wciąż nie ma środków w budżecie , a na nagrody się znalazły. Pan burmistrz jak pojawił się na chwilę w naszym bloku tak szybko się wyniósł, bo nie mógł patrzeć na ten bajzel. To tyle w sprawie szacunku dla swoich wyborców. Aha na ruinę nikomu nie potrzebną też znalazły się środki. Rada miejska zadowolona ze swojej pracy, grunt to zgadzać się z burmistrzem. Do następnych wyborów,będziemy pamiętać!

Zakolog, 24.02.2023 21:55

@Archanioł Michał - Ale jest w tym rozdawnictwie pewien pozytyw. Zauważ, że Tomuś nie ma już żadnych walorów władzy oprócz prostackiego przekupstwa. Już nie ten uśmiech i porcelana, nie ten nimb super wykształconego specjalisty, już nawet rozdawanie synekur w spółkach miejskich nie jest cool. Nawet na występach w remizach i kółkach gospodyń entuzjazmu nie ma. Tak właśnie wygląda upadek, to już jest koniec, nie ma już nic. Jesteśmy wolni możemy na wybory iść.

Archanioł Michał, 24.02.2023 21:28

"Kurwie syny ja bym ich zajebał gdybym tylko rewolwer miał" Kto zgadnie czyj to tekst ? Gmina decyzją niejełkiego zdziśka zadłuża się na 5 BAŃ w tym roku i PÓŁ BAŃKI z tego kredytu idzie na nagrody. No i nie zgodzić się z artystą ?!

Gość,, , 24.02.2023 19:37

Cała prawda o stawkach jakie mam zafundował Nowak i kontrola natychmiastowa!! Bo węgiel potaniał a my bulili i nabijamy kasę tym którzy siedzą w ciepłowni miejskiej. Jak jedni nie mogą sobie poradzić z kontrola to wyższe władze muszą się tym zająć (prokuratura). Dosyć już utrzymywania za moje pieniądze, ASM i ciepłowni jednocześnie. To już jest absurd!!! Z mojej strony nic nie było podpisywane z ciepłownią i całość opłat uiszczam do spółdzielni.

Zakolog, 24.02.2023 18:02

A tak przy okazji, dopiero dziś wysychałem tej specjalnej sesji o dodatkach za ogrzewanie dla mieszkańców i jestem przerażony. Nowak tak pierdoli, że głowa mała, a te młoty bez zająknięcia tego słuchają. Pal licho młoty, ale moja Ala, Krzysiek i Wiesiek również kompletnie nieprzygotowani. Jedne usprawiedliwienie, że mieli mało czasu, bo właśnie dlatego ta sesja była specjalna i mało kto o niej wiedział. Alu Krzyśku i Wieśku natychmiast skontrolować Nowaka, wszystkie umowy na stół i do porównania, szczególnie te z odbiorcami komercyjnymi i komunalnymi. Jeśli prawdą są stawki za ogrzewanie mieszkań, które tu na forum ludzie podają, to Nowak pod prokuratora i nawet niech Wam powieka nie drgnie. Koniec kurwa tego ściemniania !

Skalpel, 24.02.2023 14:56

@mega Taka mała dygresja.Burmistrz nie rozdaje na nagrody SWOICH pieniędzy tylko NASZE . Twoje też. A dług gminy czyli mieszkańców rośnie.

mega, 24.02.2023 13:53

Typowa mentalność " polaczków " liczyć czyjeś pieniądze to trzeba wystartować na jakieś stanowisko jeden i drugi nieuku a też będziesz miał kto broni

Gość,, , 24.02.2023 13:44

I w jaki to prosty sposób możemy sobie podsumować ich osiągnięcia w zdobyciu publicznych pieniędzy , a oni natomiast zsumowali sobie i kieszenie pękają w szwach. Andrychów przez to okazał się, że słynie z "dobrobytu".

Skalpel, 24.02.2023 13:14

Im więcej długów tym więcej nagród. Dopiszcie jeszcze ile dodatkowo wyciągają z tytułu np.Członek zarządu spółki miejskiej. W takim AEC to pewnie kolejne 30 tysi.

Zakolog, 24.02.2023 11:31

Objaśnienia do tabeli – Miruś ma dużo, ale Miruś musi podzielić się z Tomusiem, także dupy nie urywa. Wojtuś bardzo skromnie, ale Wojtuś dodatkowo trzebi kwotą wolną majątek ZGK. Kierownik od drogownictwa godnie, ale biorąc pod uwagę wczorajszy występ na sesji nie zbyt hojnie. Jedynie mocno rozczarowuje brak pań quasi mecenas, szczególnie za perfekcyjne przygotowanie kierownika drogowego do występów na sesjach, pozostaje mieć nadzieję, iż stosowne wyrównanie znajdzie odzwierciedlenie w umowach zleceniach. Pani sekretarz lojalność nie zawsze jest stosownie wynagradzana, na szczęście honor nigdy, czyli ogólnie opłacało się !

Gość,, , 24.02.2023 10:43

No to mamy finalistów, za pracę dostają niemałe pensje i a tu proszę jak są dodatkowo wynagradzani!! Szok i niedowierzanie na co idą nasze pieniądze. Mieszkańcy w końcu powinni się opamiętać a nie beczeć po kątach. Jednym słowem gmina Andrychów góruje, przoduje, szkoda, że tylko pod względem grabienia. Słono płacimy za ogrzewanie z miejskiej ciepłowni itp a ci się dzielą kasą między sobą ile tylko się da!!

Polityk, 24.02.2023 10:37

Ludzie przecież to jest jakiś maraton rocznej ich adoracji wzajemnej przykład idzie kobita do mopsu i pisze prośbę o pomoc mam pięcioro dzieci jest nam ciężko wiadomo jeszcze opłaty i co 300 zł dostaje właśnie tej zapomogi z kwitkiem i tyle się takim właśnie należy a w/w honoraria majestowe)))))))))

andrychowianin1, 24.02.2023 10:21

Szydło: te pieniądze im się należały

Polityk, 24.02.2023 10:21

A z czego obrabiali tę pulę pieniędzy w tak wysokiej piramidzie z niewypłaconych socjialnych i dopłat do pewnych pomocy np węgla i nie tylko )))))))) W..........ch P........k to żaden Polak to rodowity Ż............d i nic dobrego nie zrobił i nie wniósł spewnośćią zostawił po sobie odruch wymiotnyᕦ(ò_óˇ)ᕤ