reklama

Kolejne urzędy wprowadzają środki ostrożności: Wieprz, Tomice, Wadowice [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 13.03.2020 11:40, PG
Zobaczcie informacje urzędów w sprawie obsługi petentów.
Kolejne urzędy wprowadzają środki ostrożności: Wieprz, Tomice, Wadowice [AKTUALIZACJA]

WIEPRZ

W Urzędzie Gminy w Wieprzu od dnia 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. w dni robocze otwarty będzie dla mieszkańców tylko Punkt Obsługi Interesantów W SPRAWACH PILNYCH codziennie w godzinach od 10:00 do 12:00 (dotyczy również wtorku), z wejściem od strony parkingu przy Ochotniczej Straży Pożarnej. W pozostałych godzinach urzędowania możliwy będzie wyłącznie kontakt telefoniczny oraz mailowy z poszczególnymi pracownikami.

Zwracamy uwagę na możliwość dokonywania płatności za podatek i odpady komunalne za pomocą przelewów internetowych.

Apelujemy o zachowanie spokoju oraz rozsądku oraz dostosowanie się do wszystkich procedur.

Urząd Gminy Wieprz
ul. Centralna 5, 34-122 Wieprz
Telefon: 33 875-51-18, 33 875-51-23
faks: 33 875-50-60, 33 875-55-99
e-mail: [email protected]

Gminny Zakład Wodociągów w Wieprzu oraz Gminny Zakład Gospodarki Ściekowej w Wieprzu informuje, że czasowo wprowadza się wystawianie faktur za realizowane usługi na podstawie prognozowanego zużycia wody i odprowadzonych ścieków. Wstrzymuje się odczyty dokonywane przez Inkasenta.

W trosce o dobro innych klientów, jak również pracowników ich obsługujących zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w/w zakładach do niezbędnego minimum.
Sprawy prosimy kierować poprzez Internet, pocztę lub telefonicznie.

Gminny Zakład Wodociągów w Wieprzu

Telefon: 33 875 50 61 Faks: 33 875 50 61 E-mail: [email protected] lub [email protected]

awarie - 605651310

Gminny Zakład Gospodarki Ściekowej w Wieprzu

Telefon: 33 875 51 18 wew. 13 E-mail: [email protected]


TOMICE

W trosce o zdrowie mieszkańców oraz zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus) Wójt Gminy Tomice wprowadza kolejne środki ostrożności. Od poniedziałku 16 marca, aż do odwołania wszystkie jednostki organizacyjne oraz Urząd Gminy będą przyjmowały wyłącznie tych mieszkańców, którzy wcześniej umówią się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Osoby wcześniej nieumówione nie będą wpuszczane na teren Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych.

W celu załatwienia spraw urzędowych zachęcamy do korzystania z ePUAP, maila oraz telefonu:
– ePUAP
– znajdź telefon i e-mail do pracownika Urzędu Gminy i jej jednostek organizacyjnych

Od poniedziałku 16 marca NIECZYNNA będzie kasa w Urzędzie Gminy. Płatności za łączne zobowiązanie podatkowe, opłaty za odpady komunalne oraz inne należności należy przekazywać za pomocą przelewów internetowych. Wszyscy, którzy nie mają takiej możliwości i chcą płacić za podatki i inne opłaty lokalne gotówką, będą mogli dokonać wpłat w późniejszym terminie. Nie będą naliczane odsetki od należności niezapłaconych w terminie.


WADOWICE

Od rana w piątek (13.03.) w Urzędzie Miejskim nastąpiła zmiana organizacji pracy:

Sprawy załatwiane są teraz na parterze. Strażnicy miejscy za pomocą bezdotykowego termometru badają temperaturę wchodzących urzędników i petentów. Urzędnicy schodzą do petentów.

Termin płatności podatku wydłużamy o dwa miesiące, bez naliczania odsetek, więc wszystkich, którzy nie mają możliwości opłaty przez Internet, prosimy o nieprzychodzenie do kas.

– Pozostali strażnicy miejscy mają zlecone wzmożone patrole, zwłaszcza w Parku Miejskim, przy boiskach sportowych i placach zabaw, aby zapobiec gromadzeniu się dzieci i młodzieży.

– W budynku mamy wyznaczoną izolatkę, na wypadek, gdyby któryś z petentów lub urzędników poczuł się źle i istniałoby podejrzenie, że może być zarażony koronawirusem. W razie konieczności Gmina jest zabezpieczona w środki ochrony osobistej.


STAROSTWO POWIATOWE w WADOWICACH

Mając na względzie zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego odnośnie przeciwdziałania możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, w trosce o zdrowie obsługiwanych mieszkańców i pracowników Starostwa Powiatowego w Wadowicach wprowadzam ograniczenia wejść do budynków oraz przebywania mieszkańców i urzędników w zatłoczonych pomieszczeniach, poprzez ograniczenie dostępu jednorazowo dużej liczby osób do pomieszczeń budynków Starostwa: przy ul. Batorego 2 w Wadowicach, Mickiewicza 24 w Wadowicach, Mickiewicza 24B w Wadowicach oraz Referatach Zamiejscowych Wydziału Komunikacji i Transportu w Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Referacie Zamiejscowym Wydziału Budownictwa i Zagospodarowania Przestrzennego w Andrychowie – napisał starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas w wydanym dziś zarządzeniu. - Wszystkich mieszkańców za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość - dodaje.

W dokumencie, który w życie wchodzi od poniedziałku, 16 marca br. czytamy m.in.: "Obsługa bezpośrednia przez pracowników Starostwa jest możliwa po wcześniejszej rejestracji telefonicznej na poniższe numery telefonów:
- Wydział Komunikacji i Transportu: rejestracja pojazdów tel. 338734282, prawa jazdy tel. 338734251,
- Referat Zamiejscowy Wydziału Komunikacji i Transportu w Andrychowie: rejestracja pojazdów tel. 338429945, prawa jazdy tel. 338429944,
- Referat Zamiejscowy Wydziału Komunikacji i Transportu w Kalwarii Zebrzydowskiej tel. 338766703,
- Wydział Budownictwa i Zagospodarowani Przestrzennego tel. 338734214,
- Referat Zamiejscowy Wydziału Budownictwa i Zagospodarowana Przestrzennego w Andrychowie tel. 338429953,
- Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami: obsługa stron tel. 338734205, obsługa geodetów tel. 338734208,
- Wydział Środowiska tel. 338734267,
- Wydział Dróg Powiatowych tel. 338734232,
- Rzecznik Konsumentów tel. 338734240,
- Wydział Edukacji i Spraw Społecznych tel. 338734219.

Po telefonicznym zarejestrowaniu należy przyjść do budynku Starostwa o wyznaczonej godzinie przyjęcia. Osoby niezarejestrowane nie powinny przebywać na terenie budynków Starostwa. Rejestrowanie stron odbywa się telefonicznie według kolejności zgłoszeń. Osoby niezarejestrowane, które przyjdą do Starostwa mogą złożyć wnioski lub inne pisma w Biurze Obsługi Klienta w budynku przy ul. Batorego 2 w Wadowicach i powinny niezwłocznie opuścić budynek.

Apeluję o ograniczenie lub odłożenie wizyty osobistej w Starostwie Powiatowym w Wadowicach do czasu uspokojenia sytuacji epidemiologicznej i możliwości świadczenia obsługi w pełnym zakresie kadrowym. Zalecam kontakt drogą: e-mail,
e-puap lub telefoniczną".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy