reklama
reklama

Kolejne samorządy solidaryzują się z Ukrainą

Polityka, Wiadomości, 25.02.2022 11:05, eł
Wywieszają flagi, przyjmują oświadczenia, deklaracje...
Kolejne samorządy solidaryzują się z Ukrainą

Jak już pisaliśmy, Rada Miejska w Andrychowie przegłosowała oświadczenie, w którym potępiła atak Rosji na Ukrainę. Kolejne samorządy również podejmują kroki pokazujące ich wsparcie dla ogarniętego wojną kraju.

Na budynku Urzędu Miejskiego w Wadowicach zawisły ukraińskie flagi, tuż obok polskich. To znak solidarności samorządu z Ukraińcami, również tymi, którzy obecnie mieszkają na terenie wadowickiej gminy. „Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości” - napisał na swoim facebookowym profilu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, cytując słowa św. Jana Pawła II.

Z kolei samorządy Kalwarii Zebrzydowskiej i Kęt postanowiły przyjąć w czasie sesji odbywających się 24 i 25 lutego oświadczenia potępiające agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, podobnie jak to wcześniej uczyniła Rada Miejska w Andrychowie. Oto treść stanowiska przegłosowanego przez radnych w Kalwarii Zebrzydowskiej:

W związku z zaistniałą sytuacją w Europie, związanej z agresją Federacji Rosyjskiej na niepodległe i suwerenne państwo Ukrainę, Rada Miejska na posiedzeniu w dniu 24.02.2022 roku solidaryzuje się z Narodem Ukraińskim i stanowczo potępia rosyjską agresję na naszego sąsiada. Jednocześnie Rada Miejska apeluje o niezwłoczne pokojowe rozwiązanie konfliktu”.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy