Kolejna placówka ma problemy kadrowe. Przedszkole musi zostać zamknięte

, Polityka, Wiadomości, 29.10.2020 09:05, PG
Coraz częściej placówki w regionie borykają się nie tylko z problemem przypadków zakażeń koronawirusa ale i brakami kadrowymi.
Kolejna placówka ma problemy kadrowe. Przedszkole musi zostać zamknięte

Do przedszkola nr 1 w Andrychowie (przy ul. Floriańskiej) uczęszcza ponad 90 dzieci. Placówka boryka się obecnie z problemami kadrowymi, gdyż opiekunowie przebywają na zwolnieniach lekarskich lub na kwarantannie.

Wadowicki sanepid postanowił zamknąć przedszkole na przynajmniej 10 dni.

Jak informują nas rodzice, część z nich już została poinformowana, że od piątku (30.10.) mają nie posyłać dzieci do przedszkola.

To już nie pierwsza taka sytuacja w regionie. Na na jakiś czas zamknięto też zespół szkół we Frydrychowicach.

Jak wynika z danych andrychowskiego magistratu, obecnie ponad 200 nauczycieli z gminy Andrychów przebywa na zwolnieniach lekarskich, a zatrudnionych jest ponad 500. Szkoły mają w związku z tym coraz większy problem z realizowaniem zajęć.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 30.10.2020 12:49

Tak więc po przeczytaniu artykułu pozostaje mieć nadzieje że nauczyciele z reszty krajów Unii Europejskiej również wezmą sobie do serca słowa naszego wybitnego rodaka, niedoszłego posła na Sejm RP z ramienia Platformy Obywatelskiej, burmistrza Andrychowa "Jak sami o siebie nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi !!!" i zrzucą z siebie "jarzmo niewoli" ! Oczywiście do niczego nie namawiam.

KochamTuska, 30.10.2020 10:54

https://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/7976531,europa-koronawirus-czechy-niemcy-wlochy-szkoly-koronawirus.html

FeelFree, 30.10.2020 01:00

Drodzy nauczyciele! Zwracam się w szczególności do dwustu nauczycieli gminy Andrychów przebywających na zwolnieniach lekarskich. Postąpiliście bardzo roztropnie i odpowiedzialnie. BRAWO! Rządzący Was z pełną świadomością "wkręcili". Wiedząc jaka jest średnia wieku nauczyciela, wiedząc jak przebiega Covid-19 w zależności od wieku ukoronowanego, wiedząc jak będzie rozprzestrzeniał się wirus po otwarciu szkół jesienią z pełną świadomością wysłał Was do pracy, a dzieci do nauki. Narażając Was na zakażenie, a dzieci na rozmyślania i przeżywanie kto się od kogo i gdzie zaraża i co dalej się wydarzy (jak wiadomo dzieci dużo więcej rozumieją niż mówią i niż się dorosłym zwykle wydaje i dobrze rozumieją o czym trąbią wszystkie media). To, że nie przyszliście do pracy z powodu stanu zdrowia to dobry wzór dla dzieci, którym własnym PRZYKŁADEM tym razem pokazujecie wreszcie co jest ważniejsze: nauka czy zdrowie. BRAWO i oby tak dalej! Bo opowiadania o BHP, higienie nauki, zdrowym stylu życia, podstawach fizjologii człowieka i miłości bliźniego etc. to dzieci między bajki włożą, jeśli będziecie chorzy prowadzić lekcje; niezależnie od tego czy prowadzicie lekcję w klasie czy online. Prawdopodobnie uratowaliście komuś życie doprowadzając do zajęć w trybie zdalnym w swoich klasach i szkołach. Zastanówcie się też proszę jak Was potraktowano i wyciągnijcie z tego wnioski... macie prawo i obowiązek zadbać o swoje zdrowie, godność i finanse ! Jeśliby -odpukać- ktoś z Was doznał wskutek tych wszystkich okrutnych decyzji uszczerbku zadbajcie o swoje prawa! Nie przejmujcie się nieczułymi słowami jakichś dziwnych urzędników z dziwnych struktur typu GZO. Raczej posłuchajcie ( w drodze uzasadnionego tym razem wyjątku !! ) słów wójta Żaka "Jak sami o siebie nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi !!!" Pamiętajcie, że Covid-19 jest w wykazie chorób zawodowych między innymi nauczycieli. Prawnicy będą chętnie prowadzić te sprawy. Oczywiście do niczego nie namawiam. Po prostu pokazuję możliwości. P.S. Wpis nie odnosi się do nauczycieli będących przewodniczącymi rad miejskich. Życzę Wam i Waszym uczniom dużo zdrowia, a rodzicom pomysłowości jak to teraz wszystko zorganizować i wytrwałości w realizowaniu tychże...