reklama

Koalicja Europejska pokazała liderów listy na eurowybory

, Polityka, Wiadomości, 18.03.2019 08:50, red
Kto na czele?
Koalicja Europejska pokazała liderów listy na eurowybory
26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią do Sejmu i Senatu. Kampania wyborcza do tych pierwszych powoli się rozkręca.

Jako pierwsze, już kilka tygodni temu, kandydatów przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. Nie wszystkich, ale tzw. lokomotywy wyborcze. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim numerem 1 na liście PiS ma być była premier Beata Szydło z Brzeszcz, a numerem 2 obecny europoseł Ryszard Legutko.

Główna konkurencja , czyli Koalicja Europejska (PO, PSL, Nowoczesna, SLD, Zieloni) też zaprezentowała swoich liderów. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim listę otwiera obecna europosłanka Róża Thun, a na czołowych miejscach znajdą się również Bogusław Sonik, Jagna Marczułajtis i Adam Cyrański.

W okręgu śląskim liderem listy na być Jerzy Buzek.

Według sondażu dotyczącego wyborów do Parlamentu Europejskiego z 13 marca w wyborach do europarlamentu Koalicja Europejska zdobyłaby 35% głosów, a PiS 33%


foto: facebook.com/pg/rozathun

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 19.03.2019 10:59

Oprócz opcji prożydowskiej i proniemieckiej jest jeszcze propolska Konfederacja.