Kęty rozpoczynają rewolucje w transporcie publicznym. "Skok cywilizacyjny"

, Polityka, Wiadomości, 17.06.2020 17:10, PG
Spółka MZK Kęty powoli odchodzi w zapomnienie.
Kęty rozpoczynają rewolucje w transporcie publicznym.

Podczas środowej (16.06.) sesji Rady Gminy w Kętach, radni 14 głosami „za” podjęli uchwałę o przystąpieniu gminy Kęty do Beskidzkiego Związku Powiatowo – Gminnego w Bielsku – Białej od 1 stycznia 2021 roku.

Związek ten pełni funkcję organizatora transportu publicznego na obszarze powiatu bielskiego i 9 gmin: (Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice ). Jego zadania realizuje PKP Bielsko – Biała. Związek posiada 100 % akcji w spółce. OD 2021 roku związek będzie działał pod nową marką: Komunikacja Beskidzka SA, która zastąpi PKS w Bielsku - Białej.

Jak powiedział burmistrz Krzysztof Klęczar, porozumienie to, to pokłosie kilku lat pracy nad organizacją transportu publicznego w Kętach. To jedno z najważniejszych zadań w jego kadencji. Jego zdaniem oraz zdaniem starostwa bielskiego, Kęty są częścią Podbeskidzia.

-Proponujemy Państwu przeskok cywilizacyjny na miarę XXI wieku. Wysłużone, kilkudziesięcioletnie, paliwożerne autobusy MZK, w perspektywie kilku lat, zostaną zastąpione nowoczesnymi, fabrycznie nowymi, gazowymi autokarami, gdzie wartość jednego przewyższa wartość wszystkich obecnych autobusów MZK Kęty. - mówił burmistrz do radnych podczas sesji Rady.

PKS Bielsko – Biała ma też obsługiwać od 1 lipca 2020 (a od 1 stycznia 2021 Komunikacja Beskidzka) dwie linie w Andrychowie: Kęty – Andrychów p. Czaniec oraz Kęty – Andrychów p. Bulowice.

Pracownikom i kadrze kierowniczej MZK zostaną przedstawione propozycje pracy w ramach PKS Bielsko – Biała.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.06.2020 17:59

@ulubieniec, te widły mogą być między innymi symbolem, że się ten konkrety człowiek nie wstydzi tego skąd pochodzi, nie wypiera się swoje tożsamości, i ma realny ogląd świata; zapewne też nie udaje sam przed sobą, że schabowy produkowany jest w procesach przemysłowej syntezy chemicznej. A przy okazji być może mniej lub bardziej świadomie identyfikuje się z maksymą, że: "Inni nie mogą nam zabrać naszego szacunku dla siebie, jeśli im go nie oddamy". Pozdrawiam

FeelFree, 18.06.2020 17:50

Być może tak jest taniej i prościej dla gminy, a tak samo dobrze albo i lepiej dla mieszkańców? Andrychów zatacza właśnie koło w tej sprawie, a w zasadzie to wójtowie domykają właśnie powoli koło koncepcyjno-decyzyjne w tej sprawie - vide ostatnia sesja RM w Andrychowie.

",,**,,", 18.06.2020 15:02

I tak o to Kęty będą dawać miliony rocznie na utrzymanie kursów przez Bielsko, tak jak swego czasu miliony dawał Andrychów przez długie, długie lata.....Kętom.

ulubieniec, 18.06.2020 11:55

Skok cywilizacyjny zapowiada ktoś, kto obnosi się z uflejonymi widłami.