Kęty kasują gminne becikowe i dopłaty do śmieci. Będzie za to podwyżka za śmieci i biletów na basen

, Polityka, Wiadomości, 26.11.2019 19:15, PG
To będzie ciężki rok dla kęczan.
Kęty kasują gminne becikowe i dopłaty do śmieci. Będzie za to podwyżka za śmieci i biletów na basen

Kęty od nowego roku rezygnują z części programu „Kęty dla Rodziny”, w ramach którego rodziny otrzymywały jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka ze środków gminnych (tzw. gminne becikowe), jak też zwiększenia dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu wielodzietności, a także dopłatę do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (rodziny wielodzietne płaciły mniej za wywóz śmieci).

Dlaczego mieszkańcy nie będą już mogli korzystać z tych świadczeń?

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, gminny program „Kęty dla Rodziny” miał na celu wspieranie wielodzietnych a obecnie rządowy program "Rodzina 500+" realizuje już te cele, zatem nie ma potrzeby wykorzystywania samorządowych środków w tym problemie.

To jednak nie koniec złych informacji. Kęczanie od stycznia 2020 roku będą płacić 22 zł od osoby miesięcznie (obecnie 14 zł) za śmieci zbierane w sposób selektywny lub 44 zł, jeśli nie segregują odpadów. W górę pójdą także opłaty za korzystanie z basenu czy hali sportowej.

Ostateczną decyzję w wyżej wymienionych sprawach podejmą radni podczas najbliższej sesji, która odbędzie się w piątek.

foto: ilustracyjne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 27.11.2019 12:10

Dość socjalizmu 500+, 300+, 13, 14 emerytur ! dość obniżania podatków ! dość taniego paliwa itd. czas powrócić do zaciskania pasa, ciepłej wody w kranie i ośmiorniczek u Sowy !

Maniek, 27.11.2019 07:32

budyn77 ofiara kryzysu lekowego w Polsce. Stąd też ta karetka :-) I dobrze bo już dość tego socjalizmu 500+, 300+, 13, 14 emerytury. Jeszcze jakieś becikowe? Ale swoją drogą pis robi to sprytnie - kasa się skończyła samorządy poszły w objęcia banków, kryzys się zaczyna, ubóstwo rośnie, ceny prądu poszybują w górę. A oni jadą dalej na hipokryzji że kraj dopiero teraz mlekiem i miodem płynie. Oj będzie bolało w 2020 r.

budyn77, 27.11.2019 07:12

Brawo PSL tak trzymać! "Nic co jest dane nie będzie zabrane". Jeszcze większe brawa dla wszystkich co głosowali na burmistrza Kęt z PSL!

barte, 27.11.2019 06:26

Brawo PIS tak trzymać.Jeszcze większe brawa dla wszystkich którzy głosowali na PIS.To dopiero początek podwyżek