Kandydaci na burmistrza Andrychowa ruszają w teren

, Polityka, Wiadomości, 30.09.2018 19:11, WB
Pierwsze spotkania z mieszkańcami. Kto przekona mieszkańców gminy Andrychów do swoich racji?
Kandydaci na burmistrza Andrychowa ruszają w teren
W niedzielę (30.09) wieczorem w parafialnym kinie Beskid odbyło się pierwsze spotkanie kandydata na burmistrza Andrychowa Macieja Kobielusa [na zdjęciu]. Przyszło ok. 80 osób.

Kobielus przedstawił swój program i obietnice wyborcze. Była mowa m.in. o kulturze w Andrychowie, żłobkach, bezpieczeństwie. Mieszkańcy mogli zadawać pytania.

W poniedziałek (1.10) do Andrychowa przyjeżdża była premier Beata Szydło z PiS. Będzie promować kandydata na burmistrza Andrychowa Krzysztofa Kubienia. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, odbędzie się o godz. 14:00 w parafialnym kinie Beskid.

W teren ze spotkaniami przedwyborczymi rusza także urzędujący burmistrz Tomasz Żak, który zaplanował cykl spotkań w każdej miejscowości w gminie. Na początek w środę (3.10) o godz. 18:00 spotka się z mieszkańcami Brzezinki w tamtejszej świetlicy.

Kto przekona mieszkańców gminy Andrychów do swoich racji? Wybory odbędą się 21 października.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 01.10.2018 19:12

bolo 123 a kto powiedział ze Burmistrz misi mieszkac na terenie Gminy Andrychow natomiast Radny musi bo tak stanowią przepisy

",,**,,", 01.10.2018 16:40

[email protected] kobielus byl 12lat radnym i kompletnie nie zrobil nic,nie chce remontow drog chodników,nie chce basenu,sciezek rowerowych,to co on chce sierota??? Glosuje przeciwko wszystkim inwestycjom. Popatrz na innych radnych ile zrobili dla Miasta i dla swoich okregow,da sie???!!!! A kobielus nie zrobil nic. Nie zyczymy sobie by teraz jezdzil po Wlokniarzy,a jego dzieci jezdzily po sciezkach rowerowych. Kobielus byl przeciwko tym inwestycjom. Wuec chlopcze kobielusie pora wyjechac z Andrychowa. Kobielus na nie!!!!!!! I to zdecydowanie. Kobielus= NIE!!!!!

wzroczyny16, 01.10.2018 16:28

martynowski a gdzie byłeś jak poprzednik zadłużył gminę na 30 baniek na basen odkryty , czynny 6 tygodni w roku? - do dziś gmina go spłaca i nadal będzie aż do 2020 roku. Kobielus nie ponosi za to odpowiedzialności ale Kubień już tak - On był Naczelnym rady miejskiej - razem z J.P. i koalicyjnymi radnymi decydowali.

wzroczyny16, 01.10.2018 16:22

Bolo123: Nie rozumiesz zapisu ustawy o samorządzie a prawisz pouczenia. Ustawa o samorządzie gminnym w sposób dobitny określa,że radny musi przebywać na obszarze gminy w której został wybrany radnym, natomiast radny powiatowy musi na stałe przebywać na obszarze powiatu a radny wojewódzki na obszarze województwa. Powyższe nie dotyczy burmistrza, wójta, prezydenta - tyle w temacie. Pozdrawiam.

nomasakra, 01.10.2018 16:16

Kredyty to normalne źródła finansowania. Z powietrza się pieniędzy nie weźmie. Jak się nie zainwestuje to nie ma Z czego wyciągnąć później. Poprzednianwladza tez zasłużyła gminę. Tyle ze tamte długi nie przynoszą dochodów.

berni, 01.10.2018 13:27

"Kandydaci na burmistrza Andrychowa ruszają w teren" - to dobry tytuł. Niektórzy, mogliby już nie wracać z tego terenu...

bolo123, 01.10.2018 13:01

# Rzycan - i znów padło pytanie i pozostało bez odpowiedzi - cóż polityka. Lepiej ponawiać i obrócić temat tak żeby pasowało. Aha zaznaczam że osobiście nie mam nic to Żaka ale jak czytam niektóre posty to mnie trafia bo nie lubię obłudy

Rzycan, 01.10.2018 12:03

@bolo123, nie trafiłeś, nie jestem pracownikiem Żaka! Dlatego mogę sobie pozwolić na więcej niż myślisz - co na pewno zrobię w odpowiednim czasie.

bolo123, 01.10.2018 11:42

@Rzycan - udzieliłeś mi bardzo pokrętnej odpowiedzi ( czyt. bardzo politycznej ). To i twoje strasznie pozwala sądzić że jesteś pracownikiem tego Pana. Ciekawe jaka byłaby twoja opinia gdyby np. Kubień, Małecki bądź inny rywal twojego GURU mieszkał np. w Warszawie. Zresztą Twój wpis świadczy że trochę mało wiesz o swoim "nieskazitelnym" Idolu.

Jan.bak, 01.10.2018 09:42

@Rzycan A jak ze zdrowiem u Ciebie? Ty wiesz......

Rzycan, 01.10.2018 09:11

@xpek, Oglądałeś film Kler? podobno zdenerwował ks. "z dołu"...?

Rzycan, 01.10.2018 09:06

@aleocochodzi, wiesz co napisałeś? To są pomówienia, bezprawne i bezpodstawne. Wiesz co za to grozi?

xpek, 01.10.2018 08:17

ciekawe skąd ratownik medyczny z swoją zapewne marną pensją ma pieniądze na tak duże banery i kampanię.jak myślicie kto za nim stoi?

martynowski, 01.10.2018 07:53

nomasakra ej ale ile zadłużył gminę, otwórz oczy dwa kredyty, budżet nie wydala ty :D Rzycan jestem ciekawy, jak ty po wojaku chyba

Rzycan, 01.10.2018 07:53

Dlaczego Burmistrz Żak... Bo jest normalny, odważny, uczciwy... Jest fachowcem, ma świetnych pracowników (fachowców)... Pracował na to długi czas i widać tego efekty w Całej Gminie.

nomasakra, 01.10.2018 07:47

Oj Magda......... Co ty wiesz o życiu i polityce. Co Kobielus wie o zarządzaniu. Kubien?? Nie mam zdania na temat tego pana bo to nie znam więc się nie wypowiem. No jest taki ktoś tyle wiem. Małecki hmm podobnie. Żak? No mieszkam tu i widzę że miasto jest na etapie rozwojowym ze nie stoi w miejscu jak kęty ze sie dużo zmienia inwestuje. Widzę że się budują drogi przedszkola mieszkania socjalne. Że jest już pozyskanych masz dotacji na inwestycje które są już gotowe do rozpoczęcia. Więc nie bredz cie tutaj. A Kobielus głosował przeciw wszystkim uchwalił projektów i planów A teraz się nimi chwali. Ludzie czy wa ma cie swój rozum??

bolo123, 01.10.2018 07:11

A ja mam pytanie do wyborców Żaka - jak można popierać kogoś kto nie mieszka w Andrychowie żeby tutaj rządził. Pamiętam że kiedyś był taki radny co do którego istniało podejrzenie że mieszka poza Andrychowem i pamiętam zachowanie co niektórych - jak go śledzili z aparatami fotograficznymi . A teraz co ... milczenie owiec bo taka sama sytuacja dotyczy Żaka? No chyba że te słowackie laski to jego kobiety (czytaj - aktualna rodzina) i on je już przeprowadził do naszego miasta żeby zamknąć usta takim jak ja - co to nie chcą burmistrza dojeżdżającego na godziny urzędowania

Rzycan, 30.09.2018 23:51

Nie oddał bym na P. Kobielusa czy P. Kubienia głosu nawet jakbym miał za to życie oddać... Osiągnęliście Panowie dno! Dno dna! Mam nadzieję że za te kłamstwa, po wyborach nawet wasi znajomi się od was odwrócą...

magda34, 30.09.2018 22:18

nomasakra - ale wam jad leci.... taka jest prawda że już mamy dość tego pana znikąd... a z upośledzeniem - to sobie daruj...dobrze się określiłeś - jesteś masakrą,

aleocochodzi, 30.09.2018 21:56

Pewne kręgi pod które podpięty jest burmistrz tak szybko nie zrezygnują z pieniędzy które są wyprowadzane z miasta. To że gmina jest zadłużana to nie jest dla nich problem.

janeczek, 30.09.2018 21:38

Poczytajcie Państwo, co Zdziski obiecywały 4 lata temu Budżet naszej Gminy Jednym z najważniejszych elementów w naszym programie jest zrównoważony budżet. Dzięki funduszom z UE wiele pomysłów na rozwój naszej gminy stanie się możliwych do zrealizowania. Dzięki dobrze opracowanym finansom uda nam się razem zbudować nowoczesną gminę. Infrastruktura w naszej Gminie Jednym z kluczowych czynników przyciągających inwestorów, jak i nowych mieszkańców jest właściwa infrastruktura. W naszej gminie niestety wciąż część dróg pozostawia wiele do życzenia. Jednym z najważniejszych zadań, stojących przed Radą Gminy będzie poprawa polityki Gminy w tej dziedzinie. Wykorzystamy niezagospodarowane tereny w mieście w celu budowy obiektów użytku publicznego. Chcemy wykorzystać zapał wielu stowarzyszeń i organizacji, które mają pomysły, projekty a nie mają pieniędzy by wiele tych obiektów zagospodarować. Chcemy aby karetka pogotowia mogła do każdego dojechać szybko i sprawnie. Konieczna jest w tym celu budowa i modernizacja dróg i infrastruktury towarzyszącej, jak: mosty, skrzyżowania i obwodnice. Będziemy dążyć do ograniczenia ruchu samochodowego w centrum Andrychowa. Przebudowa Centrum Miasta z zachowaniem architektonicznych tradycji i zmiana jego wizerunku, tak aby stało się atrakcyjnym miejscem spotkań mieszkańców miasta i gminy na wzór innych miast. Przedsiębiorczość w naszej Gminie Należy szybko i elastycznie reagować na potrzeby inwestycyjne, zmieniając Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy, tak by sprostać zapotrzebowaniu na nowe inwestycje. Stworzenie przy Burmistrzu stanowiska do obsługi i pozyskiwania kluczowych inwestorów. Bezrobocie w naszej Gminie Skuteczne działania zmniejszające bezrobocie w naszej Gminie. Pomaganie młodym ludziom w podejmowaniu samodzielnej działalności gospodarczej. Stworzenie korzystnych warunków dla inwestorów. Pomoc społeczna w naszej Gminie Pomoc dla rodzin cierpiących z powodu bezrobocia oraz eliminowanie przypadków wspierania osób unikających zatrudnienia. Utworzenie taniej jadłodajni dla osób o najniższych dochodach lub dofinansowanie do posiłków. Ochrona zdrowia w naszej Gminie Reaktywacja pogotowia ratunkowego na terenie miasta i gminy Andrychów. Inicjowanie zmian w zakresie służby zdrowia: nowoczesny sprzęt, inwestycje, wyspecjalizowani lekarze, oddziały specjalistyczne. Finansowanie programów medycznych, które poprawią bilans zdrowotny mieszkańców np. dla grup ryzyka, żeby wcześnie wykrywać choroby cywilizacyjne, jak nowotwory czy choroby serca. Zapewnienie usług opiekuńczych osobom samotnym i niepełnosprawnym. Promocja zdrowego stylu życia poprzez dotacje i pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na ten cel. Oświata w naszej Gminie Podniesienie jakości kształcenia i poprawa stanu bazy szkolnej. Przy szkołach inwestycje w boiska ze sztuczną nawierzchnią, by zachęcić dzieci i młodzież do bezpiecznego uprawiania sportu. Każda wieś powinna posiadać bezpieczny plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Wyposażenie placówek oświaty w nowoczesne narzędzia pracy; wykorzystanie środków unijnych na sfinansowanie do 97% inwestycji. Poprawa dostępności szkół dla osób niepełnosprawnych, żeby nie zmarnować żadnego talentu. System bezpieczeństwa w szkołach i przedszkolach, monitoring wszystkich boisk przyszkolnych, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Zapewnienie większej ilości miejsc w opiece przedszkolnej, szkolnej i świetlicowej dla dzieci rodziców pracujących. Zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży opieki podczas wakacji i ferii zimowych. Przyciągnięcie do miasta wyższych uczelni. Ośrodek studencki zawsze ma większe szanse na szybszy rozwój. Dzięki wykształconym, młodym ludziom miasto będzie żyło nowym rytmem. Sport i rekreacja w naszej Gminie W naszej gminie jest wiele pięknych terenów zielonych, ale niestety brakuje placów zabaw dla dzieci i miejsc rozrywki dla młodzieży. Chcemy by młodzież w swoim skate parku mogła bez przeszkód pojeździć na rowerach, rolkach i deskach. Rozbudowa i modernizacja obiektów sportowych w mieście i w sołectwach. Rozszerzymy ofertę obiektów sportowych, ponieważ brakuje w mieście całorocznego basenu, brakuje sal gimnastycznych, ogólnodostępnych boisk piłkarskich, lodowiska i wielu innych obiektów. Basen kryty – pozyskanie funduszy unijnych na przeprowadzenie odwiertów geotermalnych. Dostosowanie obiektu basenu miejskiego do całorocznego korzystania. Ochrona środowiska w naszej Gminie Regulacja wszystkich potoków i rzek, tak by nie zagrażały naszym mieszkańcom Zapewnimy rolnikom merytoryczną pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych. Segregacja odpadów komunalnych, skuteczny „recykling” śmieci. Będziemy walczyli z "dzikimi" wysypiskami śmieci. Kultura w naszej Gminie Dostosowanie istniejących obiektów kultury do współczesnych potrzeb mieszkańców naszej gminy. Nasze ośrodki kultury mają być dostępne dla wszystkich i wspierać rozwój talentów ziemi andrychowskiej a także tworzyć wspólnotę Ziemi Beskidzkiej. Wyróżnimy się dużą, cykliczną imprezą kulturalną. Warto promować Andrychów, ponieważ posiadamy znane imprezy – jak przegląd Piosenki turystycznej Piostur i wiele innych. Warto przynajmniej z paru z nich uczynić wydarzenie ważne w skali regionu i pomóc finansowo w promocji. Dzięki temu, Andrychów pozna wiele osób z Polski i zagranicy. Będziemy mieli się czym pochwalić. Warto starać się o ściągniecie dużych imprez kulturalnych do naszego miasta. Dzięki temu pieniądze na promocję miasta będą właściwie procentować.

nomasakra, 30.09.2018 21:30

Bo co? Bo im.obiecal działki w strefie którą buduje obecny burmistrz czy jednej znanej firmie transportowej z okolicy przejęcie komunikacji miejskiej stworzonej przez obecny urząd........ śmierdzi mi tu korupcja

janeczek, 30.09.2018 21:30

Ależ Ci żakulce muszą być umoczeni, bo tacy posrani że stracą władzę. Ich klakierzy już nie wiedzą co za brednie wypisywać. A tak z innej beczki, co TW Zdzisławie zrobiłeś dla tego miasta? Miasto brudne, śmieci i woda drogie, basen za 30 mln budujesz. Kredyty bierzesz? na pokrycie dziury, którą sam wyżarłeś?

Jan.bak, 30.09.2018 21:19

Koledzy poniżej Wy sobie nawet nie zdajecie sprawy jakie osoby popierają Kobielusa. Przynajmniej 3 bardzo duże firmy andrychowskie stoją za Maćkiem Kobielusem. Więc psy szczekają A karawana jedzie dalej! Wszyscy wiedzą co mają robić ;-) Ps. Atakujące tego młodego chłopaka bo się go boicie....

nomasakra, 30.09.2018 21:12

Ich hasło powinno brzmiec: głosuj cie na nas A zapewnimy waszym dzieciom darmowe narkotyki hahahahhaha pozdrawiam.

nomasakra, 30.09.2018 21:11

A co do swity pana kobielusa chcial bym zauważyć że są tam również narkomani i diler narkotyków. Hahah tak że gratuluję listy pana kobielusa.

nomasakra, 30.09.2018 21:10

Magda34 ty jesteś jakaś uposledzona?? Ty masz mózg czy sznurek?? Pan kobielusa jest zerem karierowiczem i fałszywa mendą nic nie zrobił i nie zrobi. Ty taka malo zobacz co się buduje w gminie. Jakie środki pozyskał obecny urząd. Jesteś takim samym nieudacznikiem jak i on.

`, 30.09.2018 20:39

"Bzdury i kiełbasa wyborcza..." ............ O rondach turbinowych mówił itd. ??? OOOOOOOOOO HAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAA HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

xpek, 30.09.2018 20:27

na listach ma pełno pisowców i to go dyskwalifikuje jako bezpartyjnego kandydata

magda34, 30.09.2018 20:16

A ja właśnie na niego zagłosuję, bo: bezpartyjny (!), prorodzinny (zna problemy rodziny), młody. Należy dać mu szansę!!! Pan Żak już miał swoje "5 minut" i niestety nie wykorzystał potencjału Andrychowa. I proszę mi nie mówić o inwestycjach, które teraz są prowadzone, one powinny być już dawno zrobione!!! Mnie bardzo interesuje, że mówi (chwali się"), że ma dwójkę dzieci! Wspaniale! 12 lat był radnym - każdy wie, że sam radny nie zrobi nic!!! Głosujcie na Maćka!!!

Rzycan, 30.09.2018 20:11

Byłem widziałem i nie mogę tego słuchać... Bzdury i kiełbasa wyborcza... Żal Mi tych którzy dali się nabrać... Ale prawda i tak wyjdzie...

aleocochodzi, 30.09.2018 20:02

Pani Szydło warto by zadać kilka pytań o powody zmian w rządzie kiedy odwoływano ją ze stanowiska premiera. Pojawiło się wiele person wyraźnie sprzyjających lobby żydowskiemu. Czy Polska przygotowywana jest do przejęcia przez twórców przemysłu holokaust?

magda34, 30.09.2018 19:56

A ja właśnie na niego zagłosuję, bo: bezpartyjny (!), prorodzinny (zna problemy rodziny), młody. Należy dać mu szansę!!! Pan Żak już miał swoje "5 minut" i niestety nie wykorzystał potencjału Andrychowa. I proszę mi nie mówić o inwestycjach, które teraz są prowadzone, one powinny być już dawno zrobione!!! Mnie bardzo interesuje, że mówi (chwali się"), że ma dwójkę dzieci! Wspaniale! 12 lat był radnym - każdy wie, że sam radny nie zrobi nic!!! Głosujcie na Maćka!!!

magda34, 30.09.2018 19:54

A ja właśnie na niego zagłosuję, bo: bezpartyjny (!), prorodzinny (zna problemy rodziny), młody. Należy dać mu szansę!!! Pan Żak już miał swoje "5 minut" i niestety nie wykorzystał potencjału Andrychowa. I proszę mi nie mówić o inwestycjach, które teraz są prowadzone, one powinny być już dawno zrobione!!! Mnie bardzo interesuje, że mówi (chwali się"), że ma dwójkę dzieci! Wspaniale! 12 lat był radnym - każdy wie, że sam radny nie zrobi nic!!! Głosujcie na Maćka!!!

",,**,,", 30.09.2018 19:39

Kobielusie udajesz idiote,jaki projekt jest przygotowywany na remont Lenartowicza? Remont jest juz zaklepany i rusza za kilka tygodni kapitalny remont,a ty jaki radny glosowales przeciwko tej inwestycji, nie chciales nowej drogi,niwych chodnikow,nowych parkingow,nowych sciezek rowerowych a tak upominasz sie o sciezki na portalu pod ukryciem [email protected] jestes falszywy,nie rob idiotow z ludzi. To ty glisowales przeciwko remontowi ulicy Lenartowicza,Metalowcow i Wlokniarzy,masz jaja i honor by teraz jezdzic po Wlokniarzy??? Chlopcze na każdym kroku wspominasz o dwojce dzieci,a kogo to interesuje. Konkrety sa takie 12lat jestes radnym i kompletnie nic nie zrobiles,jestes nieudolny, opowiadasz glupoty ze Urzad bedzie otwarty,a ty bedziesz aktywnym burmistrzem. To temu 12lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie byles aktywnym radnym. Ludzie nie slowa a czyny sie liczą. Zdecydowanie jestes najgorszym kandydatem na burmistrza,nie masz zadnych szans.