reklama

Kampania informacyjna rządu w sprawie 500 plus dotarła też do Wadowic

, Polityka, Wiadomości, 24.06.2019 14:00, PG
Już za tydzień będzie można składać wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko.
Kampania informacyjna rządu w sprawie 500 plus dotarła też do Wadowic

W poniedziałkowe (24.06.) południe do Wadowic busem z logotypem rządowego programu #Rodzina500Plus przyjechał wicewojewoda Zbigniew Starzec.

W ślad za premierem Mateuszem Morawieckim podczas briefingu prasowego promował wprowadzenie rozszerzonego programu #Rodzina500Plus na pierwsze dziecko.

Wnioski można składać od 1 lipca drogą elektroniczną a od 1 sierpnia drogą tradycyjną. Świadczenie obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ChojnaZmiana , 24.06.2019 23:22

Dokładnie ! to co się teraz dzieje to aż strach ! takiego bezrobocia w Polsce jeszcze nie było a to wszystko przez 500+ itd. Ale spokojnie wróci Pan Donald i skończy się to Eldorado, nie będzie obijania się w niedzielę tylko na ROBOTY !!!

DobraZmiana , 24.06.2019 15:24

Problemem nie jest wypłacanie dodatku na dzieci tylko jego wysokość procentowa w stosunku do zarobków. Jeśli Niemiec zarabia 2000 Euro i dostaje na dziecko 180 Euro to jest to 9%. Polak zarabiający 2000 zł dostanie na dziecko 500 zł i jest to 25% jego zarobków. Przy dwójce dzieci relacja będzie wynosiła odpowiednio Niemiec 18% Polak 50%. Nie chodzi o to aby państwo dawało pieniądze lecz mniej zabierało. Wystarczyło zwiększyć kwotę wolną od podatku tak aby każdy pracujący mógł odzyskać zabrane mu pieniądze w formie podatku. Działając tak jak do tej pory uzależnia się ludzi od świadczeń socjalnych ( jak w komunie) i sprzyja spadkowi aktywności zawodowej zwłaszcza kobiet. Najwięcej korzysta przy tym patologia bo dla niej to jedyne żródło utrzymania