reklama

Kaczyński za Szczerskiego na 2 miesiące do Sejmu?

, Polityka, Wiadomości, 17.06.2015 08:30, (red)
Filip Kaczyński z Wadowic może zostać posłem....na 2 miesiące.
Kaczyński za Szczerskiego na 2 miesiące do Sejmu?

Nieoficjalnie wiadomo, że wkrótce mandat poselski może złożyć wybrany w okręgu chrzanowskim (powiaty wadowicki, suski, oświęcimski, chrzanowski) poseł PiS Krzysztof Szczerski. Ma on pewne miejsce w w kancelarii nowego prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Kto zastąpi K. Szczerskiego w ławie poselskiej? Pierwszym kandydatem na to stanowisko byłby Filip Kaczyński z Wadowic, kolejny pod względem ilości zdobytych głosów w wyborach w 2011 roku. Zagłosowało na niego wówczas 4320 osób.

 

Jeśli wszystkie procedury zostaną przeprowadzone sprawnie, Filip Kaczyński mógłby zostać posłem na około 2 miesiące, bo w październiku odbędą się nowe wybory. Nieoficjalnie wiadomo, że partyjne władze mają wobec jego osoby plany i będzie on kandydował również w październikowych wyborach. Tym bardziej, że ma dobre polityczne nazwisko.

 

Taka historia już się zdarzyła. 4 lata temu na 2 miesiące przed upływem kadencji sejmu posłem został były starosta suski Andrzej Pająk. Ślubowanie poselskie złożył pod koniec sierpnia, a wybory odbyły się w październiku. Co ciekawe, Andrzej Pająk został wówczas posełm z listy PO, zaś w jesiennych wyborach kandydował na senatora z PiS i senatorem jest do dziś.

 

Obecnie trwa już układanie list kandydatów do Sejmu w jesiennych wyborach. Z PiS oprócz Filipa Kaczyńskiego, w jesiennych wyborach będzie kandydował na pewno obecny poseł Marek Polak z Andrychowa. Wśród kandydatów wymieniany jest także radny wojewódzki Rafał Stuglik i była burmistrz Wadowic Ewa Filipiak. Raczej nie wystartuje były burmistrz Andrychowa Jan Pietras. Kandydatem na senatora ma być ponownie Andrzej Pająk. To na razie tylko propozycje.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

petarda, 17.06.2015 10:35

Komu nie działa telefon stacjonarny po tych burzach z 15-06-2015