Jest nadzieja na nowy wyjazd ze szkolnego parkingu

, Polityka, Wiadomości, 26.06.2019 16:15, PG
Władze miasta podejmą starania.
Jest nadzieja na nowy wyjazd ze szkolnego parkingu

Przy ul. Lenartowicza w Andrychowie trwa budowa chodników i ścieżek rowerowych. Wielokrotnie rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły apelowali o poprawę bezpieczeństwa wokół budynku i modernizację parkingu. Byli nawet na sesjach Rady Miejskiej.

Jak już pisaliśmy radny Czesław Rajda postanowił w tej sprawie złożyć interpelację w urzędzie i wniósł o wykonanie kilkumetrowego wyjazdu z parkingu Szkoły Podstawowej nr 5.

Radny zaproponował aby prace wykonać obecnym na budowie sprzętem, co zmniejszyłoby koszty. Obecne rozwiązanie, czyli wjazd chodnikiem wewnątrz obiektów szkolnych jest nie tyle mało komfortowy, co niebezpieczny dla rodziców dowożących dzieci do szkoły.

Władze postanowiły coś zadziałać w tej sprawie. Sytuację przedstawiono w Biurze Inżynierskim MK Spółka Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk z Oświęcimia w celu rozpatrzenia lokalizacji wjazdu w rejonie zatoki autobusowej.

Jeśli wszystko będzie zgodne z warunkami technicznymi to władze podejmą starania o wykonanie wyjazdu ze SP5.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 26.06.2019 20:54

",,**,," hahahahhahahahahhahahaha dodam, że ten którego poi państwo kasą

tomekx, 26.06.2019 20:16

A nijaki kobielus też coś w tej sprawie robi czy znowu robi uniki?

",,**,,", 26.06.2019 16:37

A który to rodzic podwozi dziecko do szkoły 200-300metrów??? Chyba tylko pirdolniety!!!